Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pilarka dla pszczelarza


Perszing

Recommended Posts

Witam wszystkich pszczelarzy i pszczelarki;)

Jako że nie widzę takiego tematu na forum chciałbym się dowiedzieć jaka pilarka jest godna polecenia,powiedzmy do ~1tyś PLN bo pewnie większość będzie takiej szukać.

Ja ze swojej strony mogę odradzić stanowczo ten model:

http://www.nokaut.pl/przecinarki/pilarka-stolowa-krajzega-bestcraft-1500w-przecinarka.html

 

Jak komuś przyjdzie na myśl kupić niech sobie daruje,blat z papieru,klin tak zamocowany że lepiej ciąć bez niego.

Silnik przykręcony do blatu od spodu powoduje jego obwisanie i dołek.

Fajnie by było poznać kto na czym tnie swoje elementy na ule.

Link to comment
Share on other sites

Polecam coś takiego

 

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pily-stacjonarne-frezarki/pilarka-stolowa-3901306948-scheppach,p126352,l888.html?gclid=Cj0KEQiAuqC2BRDVxMSnpa-mhZoBEiQAFta8wUfUKQxG3KkD8n6pIW65Rdz0owHbHDYCTpnLFHbm6NYaApnI8P8HAQ&gclsrc=aw.ds 

 

mam podobną tylko na siłe bez tej ukośnej przystawki i z jednym blatem dałem coś ok 800. tu widze za 600 lepszy model mój za te pieniądze mnie zadawala.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli byście szukali  , uniwersalnej pilarki do prac w pasiece to polecam takie z podnoszonym blatem , ewentualnie regulowanym wrzecionem pilarki w kierunku pionowym . Daje to możliwość wykonywania felców przy pomocy pilarki. Ukośnica też się przydaje. No i moc przynajmniej 1500W. Np. http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pily-stolowe/pilarki-budowlane/pilarka-budowlana-244056/

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Polecam coś takiego

 

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pily-stacjonarne-frezarki/pilarka-stolowa-3901306948-scheppach,p126352,l888.html?gclid=Cj0KEQiAuqC2BRDVxMSnpa-mhZoBEiQAFta8wUfUKQxG3KkD8n6pIW65Rdz0owHbHDYCTpnLFHbm6NYaApnI8P8HAQ&gclsrc=aw.ds 

 

mam podobną tylko na siłe bez tej ukośnej przystawki i z jednym blatem dałem coś ok 800. tu widze za 600 lepszy model mój za te pieniądze mnie zadawala.

Słowian, ja bym tej konkretnej pilarki nie polecał. Zresztą, wszystko zależy od potrzeb. Miałem ją, zimą na przełomie 2012/2013. Zanim zrobiłem 6 uli, zepsuła się 3 razy, stawała się co raz mniej dokładna, miała ,,bicia” a w końcu spalił się wirnik. Za czwartym razem Castrorama oddała pieniądze. Dowiedziałem się, że ten model jest awaryjny. Dołożyłem i kupiłem z polecenia za 850zł. Mam ją, do dziś. Mam również, jeszcze dwie samoróbki, ale duże i do kotłowni mi się nie mieszczą. Radzę kupować po dokładnym przepytaniu, sprzedawcy i w punkcie gwarancyjnym.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Tadziu taką jak pokazałeś w linku tylko że na siłe i silnik komutatywny bez szczotek ;)

 

Dlatego ja wybrałem siłe  bez szczotek żeby mieć spokój z silnikiem ;)

Jak bez szczotek to chyba silnik indukcyjny ? Ale nie mam tej pilarki więc nie będę się wymądrzał. W   pilarce  z Juli http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pily-stolowe/pilarki-budowlane/pilarka-budowlana-244056/zwrócił moją uwagę podnoszony blat który pozwala regulować głębokość cięcia.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Mój błąd Tadziu dokładnie tak indukcyjny (słaby jestem w elektryce :) ) a co do pilarki to ona nie ma regulowanego blatu tylko sama piła się chowa lub wysuwa za pomocą tej korbki widocznej na zdjęciu. Jest to o tyle dobre że można na tej pile wyciąć wręgi samodzielnie bez użycia frezarki, może nie będą takie piękne jak z frezarki i trochę więcej zabawy ale spokojnie na swoje potrzeby starczą

Link to comment
Share on other sites

Kurcze,ciekawe dlaczego takie mało wytrzymałe są te silniki w tych pilarkach.Większość elektronarzędzi ma silniki szczotkowe:wiertarki,szlifierki i wszystko chodzi heh.

Boddan a ta za 850 pln to jaka firma/model?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze,ciekawe dlaczego takie mało wytrzymałe są te silniki w tych pilarkach.Większość elektronarzędzi ma silniki szczotkowe:wiertarki,szlifierki i wszystko chodzi heh.

Boddan a ta za 850 pln to jaka firma/model?

Jak się dobrze przyjrzeć, zdjęciu przyczepki na galerii to częściowo widać tą pilarkę obok strugarki. Nie pamiętam jak się nazywa. Nie ma fabrycznie tabliczki, tylko napis: GMI500STP 1500W. Jak na razie chodzi bez zarzutu a i od czasu do czasu , oprócz prac stolarskich, przenoszę ją na ogród do cięcia gałęzi. Pewnie chińska. Kupiona w 2013 w Casroramie- są na stanie.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Perszing też się zastanawiałem czy kupić tanią za 199 zł czy za 500+ ;)  W rozmowie priv z Robi doszedłem do wniosku że tania ma za mały blat, do tego jak piszesz że pod ciężarem silnika ten blat się wygina to porażka na całego. Wymiana szczotek to najprostsza rzecz w elektronarzędziach.

Którą piłę byście z tej listy najpopularniejszych polecili http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=pilarka%20sto%C5%82owa&bmatch=base-relevance-hou-1-2-0209

Link to comment
Share on other sites

 

Jak się dobrze przyjrzeć, zdjęciu przyczepki na galerii to częściowo widać tą pilarkę obok strugarki. Nie pamiętam jak się nazywa. Nie ma fabrycznie tabliczki, tylko napis: GMI500STP 1500W. Jak na razie chodzi bez zarzutu a i od czasu do czasu , oprócz prac stolarskich, przenoszę ją na ogród do cięcia gałęzi. Pewnie chińska. Kupiona w 2013 w Casroramie- są na stanie.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

Patrząc na stronę Castoramy to do Twojego opisu pasuje tylko ta:

http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/narzedzia-stolowe/pilarki/stolowe/pilarka-stolowa-do-drewna-macallister-1500-w.html#product

 

Ale jest sporo tańsza,są za niecałe 850pln ale z mocniejszym silnikiem,dają 3 lata gwarancji,to już coś.

Jedno jest pewne-nie kupie już pilarki bez możliwości jej pomacania,teraz już mniej więcej wiem na co zwracać uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiacie o zabawkach, a nie o sprzęcie do konkretnej roboty, ale jeśli już ryzykować jakiś wydatek na sklepowe zabawaki, to ten egzemplarz tego warty i nas nie zawiedzie:     

 

50edcb268efd.jpg

Znam ten sprzęt i wiem o czym piszę, ale każdy niech robi, jak chce, jego sprawa. Odpowiednia tarcza i ...let's go!

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W pilarce najważniejszy jest ciężki , stabilny stolik. A może lepiej wykonać taką pilarkę samodzielnie ? z pomocą fachowca ?

Pochwalisz się Jerzy tą ze stodoły ?

Może macie jakieś ciekawe plany DIY ?

Na tych marketowych to człowiek tylko się umorduje i nigdy nie będzie zadowolony , poza tym silniki komutatorowe , siłą rzeczy jednorazowego użytku i krótkiego żywota.

Link to comment
Share on other sites

Jak będę już w swojej pasiece, to może cyknę jej fotkę i wstawię tu na forum. Przecież na niej będę robić nawet wczepy proste Twoją DADO. :)

Nie jest to jakiś szczególny patent, ale na niej można zrobić wszystko. Piła też 300 mm opuszczana/podnoszona. Nie wiem po co tracić czas i uwagę na te zabawki, a jakąś kasę przecież to kosztuje i potem tylko do drwalki trafi.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie,nie wątpię że jest super no ale cena też fajna heh.

Myślę że nie każdy jest w stanie wydać niecałe 3 tyś na pilarkę.

Jest jeszcze taka,podobna chyba nawet konstrukcyjnie:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/500/comp/9132048

Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Sprawę DADO musimy jeszcze omówić , wiesz że też mam na czym to zainstalować , tylko potrzebuję porady na co się zdecydować :)

Wiem ,że rad u ciebie dużo , jak i tego rabina od kur :) Mi się nie śpieszy , bo moje deski jeszcze mokre i dobrze bo inaczej to już by mnie ogarniało szaleństwo tworzenia wczepów prostych.

Link to comment
Share on other sites

Manio, ja nie mam z czym, aby równać się z Tobą!!! U Ciebie wszystko 'professional beauty center'!!!

'Kur już nie mam, ale  ...rady dla Ciebie jeszcze mam'! :D  :D  :D No, ale żeby zaraz nikt tu czegoś się nie domyślał, to czy ja dla Ciebie mogę jeszcze te rady naprawdę mieć, skoro Ty wiesz wszystko i jeszcze więcej?!

Moja pilarka, którą dobrze znasz, to produkt czysto rzemieślniczy i stoi w starej mazurskiej stodole, czym sobie schlebiam, ale nie zamieniłbym jej na żadne pierwsze lepsze sklepowe ... :unsure: Przydałoby się jakieś jeszcze bardziej profesjonalne oprzyrządowanie, ale i tak wychodzi mi na niej, jak w szwajcarskiej fabryce.

Wszyscy inni robią wszystko najlepiej, a jakoś dalej są niepewni i wciąż poszukują najlepszych, czyli przedwojennych metod, nigdy tej pewności  nie pozyskując. Zastanawiam się w czym problem?

Link to comment
Share on other sites

Witam, tak apropo pilarek. Ostatnio chciałem wypróbować swój sprzęt (samoróbka cyrkularka). Na początku wywalało korki, a później okazało się że tarcza kręci się w drugą stronę. Silnik trójfazowy. Jak by ktoś bardziej doświadczony coś poradził, bo co jak co, ale elektryka to nie moja mocna strona.

Link to comment
Share on other sites

Witam, tak apropo pilarek. Ostatnio chciałem wypróbować swój sprzęt (samoróbka cyrkularka). Na początku wywalało korki, a później okazało się że tarcza kręci się w drugą stronę. Silnik trójfazowy. Jak by ktoś bardziej doświadczony coś poradził, bo co jak co, ale elektryka to nie moja mocna strona.

Żeby zmienić kierunek obrotów  zamień miejscami dwa dowolne przewody fazowe. Obojętnie gdzie , w gnieździe lub we wtyczce. Jeśli nie wiesz które to przewody fazowe , to poproś jednak elektryka.

 

A w innej sprawie , to jak mnie jeszcze kiedy Jerzy do siebie zaprosi do stodoły, to zrobię inwentaryzację techniczną jego piły , bo to ciekawe rozwiązanie i warto z tego zrobić dokumentację DIY.

Link to comment
Share on other sites

Ja się zawiodłem na metabo i teraz patrze za czymś innym.  Jeży, tam na zdjęciu masz DW745?

 

Sprzęt Metabo, to buble, kto nie miał, to niewie.

Ta zaprezentowana przeze mnie, to DWE7480:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.