Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Rośliny miododajne przy pasiece


Recommended Posts

W dniu 28.02.2024 o 10:38, michal79 napisał(a):

kiedy będzie jakiś rekordowo zimny miesiąc, kupa śniegu itp.

Wtedy nagle okaże się, że umiecie odróżnić anomalie pogodowe od klimatu.

Rekordowo zimny miesiąc lub ciepły jest właśnie oznaką  ocieplenia klimatu. Tłumaczyłem to jak działają prądy wirowe w wyniku podniesienia temperatury na naszej planecie, ale oczywiście mnie wyśmiałeś. 

Może ciężko to zrozumieć ale czerwcowy chłód to wynik ocieplenia klimatu.

Najstarsi z tego forum bez problemu pamiętają z dzieciństwa przychodzące przedwiośnie. Teraz w lutym nie podejmuje się oceny co się staneło :)  wiosna, jesień czy zima?  Częstotliwość występowania tych zjawisk to właśnie dowód na ocieplenie.  

 

Ps. Czekam z niepokojem na śnieg i mróz, celowo wstrzymuję się od wszystkich ingerencji w cykl rozwojowy pszczół i tak już mają namieszane bidulki w głowach.   

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, piotrpodhale napisał(a):

ale oczywiście mnie wyśmiałeś

 

Użyłeś jakiegoś chwytu erystycznego. Chyba chodziło o rzekome uwiarygodnienie swojej tezy na zasadzie zestawienia jej z oczywistym absurdem.
Coś jakby "naukowcy głoszący, że to nie ocieplenie, mylą się. (teza) Jest wielu takich, co udowadniają, że Ziemia jest płaska" (zestawienie z absurdem).

 

Nie wyśmiałem Ciebie, tylko przywołałem inny przykład takiego chwytu, na tyle bliski Ci emocjonalnie, żeby jakoś Cię wybił z rutynowej negacji.

 

Natomiast później całkiem serio napisałem, że ani Ty, ani ja, nie wiemy co się tak naprawdę dzieje.

 

PS. Mój ogródkowy podbiał otworzył swe zakwitnięte kwiatki od środy zero razy. Czeka na cieplejsze dni. Przez najbliższy tydzień w Lublinie typowe przedwiośnie (5-10 st. średnia dobowa).

 

PS.2 Luty był wyjątkowo ciepły, niemal w całej Polsce najcieplejszy od kilkunastu lat. A poza Polską północną (Szczecin, Ustka, Mikołajki, Suwałki) wszędzie były to najwyższe temperatury od co najmniej 1951 r. Był to też wyjątkowo pochmurny i mokry luty. Pogoda.

 

koC7bHl.png

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.