Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarka elektryczna


tomi

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić wirówkę elektryczną z firmy Łysoń , zastanawiam się tylko czy ma być 3 czy 4 plastrowa podobno 3-plastrowa jest mało stabilna i rzuca nia przy wirowaniu,  a jaka jest Wasza opinia ?

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam 4 plastrową ale ręczną i nigdy bym nie chciał 3 plastrowej.Kosz uniwersalny i mogę w niej wirować 10 ramek 1/2wlkp heh.

Mam ręczną 3 plastrową ale to już jest poważny zabytek i czasto odmawia współpracy

Link to comment
Share on other sites

Zawsze większe jest lepsze. Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko . A wymiary będą zbliżone.

 

Co do więszke zawsze lepsze .. nie działa w przypadku długów :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie ,dziś zaklepalem 4-plastrową

 


 Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko .

....żonaty jestem więc z piwkiem różnie bywa

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie ,dziś zaklepalem 4-plastrową

 

 Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko .

....żonaty jestem więc z piwkiem różnie bywa

No to musisz nauczyć żonkę picia piwa , albo czy musisz za każdym razem ją pytać jak chcesz się napić ??

Co do miodarki to słusznie zrobiłeś z 4 ramkową.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.

Dołączam sie do tematu z zapytaniem.

Na co zwracać uwage przy zakuie miodarki?

Chce kupic 4 plastrowa z napedem elektrycznym I obrotowymi koszami na ramki.

O co musze pytac przed zakupem zeby potem nie narzekaac?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może nie odpowiem Tobie  Lysy85 wprost, ale tak to sobie zaplanowałem. Miałem kilkanaście uli i pasiekę oddaloną o 25 km, kupiłem 4 plastrową, ręczną (ale z grubszej blachy) - bo na pasiece nie ma prądu, da radę zapakować miodarkę na miodobranie w osobowe auto,  jest tańsza.

Teraz mam pasiekę przy domu i nieco większą, kupię elektryczną, ale jeszcze nie w tym roku.

 

Podsumowując: na moje potrzeby elektryczna na 4 plastry - za mała szkoda mi pieniędzy, jak elektryczna, to niech będzie większa, dostosowana do wielkości pasieki.

 

Łysy,jak wybierzesz, to daj znać którą.

Link to comment
Share on other sites

Miodarka diagonalna 4-plastrowa - ręczna czy ręczno-elektryczna?

Planuję dociągnąć pasiekę do 100 pni w ciągu 3-4 lat, może od razu zaszaleć i kupić radialną 800 lub 900???

Link to comment
Share on other sites

Kolego  , po pierwsze : jaka by nie była to elektryczno- ręczna lub elektryczna , żadna ręczna . Mała oszczędność finansowa , a duże utrudnienie i  póżniej  żal że dokonałem złego wyboru.( nie dotyczy 3 plastrowej , o tej nie mówimy , i nie bierz jej pod uwagę )    Jeżeli masz takie plany i je zamierzasz  zrealizować to średnica min 800. ( przy radialnej  minimum, )   900 na pewno lepsza i którąś z tych bym kupił.Wszystko zależy od kasy, taka też jest prawda ! Choć czasem lepiej dołożyć na początku jak to możliwe i mieć coś sensownego na dlużej  niż wracać do tematu zakupu za 4 lata i znowu wydatek .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wasze wypowiedzi potwierdzają moje przemyślenia - różnica między 800 a 900 to tylko 100 PLN, więc nie ma dylematu. Jak ją wezmę w dofinansowaniu to w sumie zapłacę jakieś 2500.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wszędzie 80 światła mogłem założyć 90 no ale cóż, w sumie to żałuję że w tamtym roku przed tynkami nie wziołem bosha i nie wyciąłem po kawałku pustaka z dwóch stron, mogłem to zrobić i założyć drzwi 100 no ale cóż jak się kiedyś dorobię takiego kombajnu jak wirówka fi 900 to ją raz rozkręcę i wepchne jak luzak123 to nie jest mebel który się na okrągło przenosi  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Wyedytowałem tytuł na miodarka może się zakładający nie obrazi . ?

Mam zamiar kupić i ze spostrzeżeń . Miodarka Łysoń - posiada otwory w nogach do mocowania no otwór spustowy 5 mm nad dnem . Czym wybrać miód z miodarki umocowanej na stałe  ?

Co do reszty to sprzęt dobry .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam miodarkę na 4 ramki, jak pisze daro. Przepracowała 3 sezony +- 75 rodzin i ok.

Nie kupować miodarki ze sterownikami na pokrywie plastykowej utrudniony dostęp i inne tam.

 

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Kwiatki... Nawet nie raczą się wytłumaczyć. Jak ja bym tak traktował klienta to z torbami bym poszedł. To nie są kaprysy pszczelarzy. Nie że się nie da bo rzemieślnik potrafi i nie miesza to w seryjnej produkcji . Medale na targach można sobie kupować na uznanie klienta trzeba sobie zapracować.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wyedytowałem tytuł na miodarka może się zakładający nie obrazi . ?

Mam zamiar kupić i ze spostrzeżeń . Miodarka Łysoń - posiada otwory w nogach do mocowania no otwór spustowy 5 mm nad dnem . Czym wybrać miód z miodarki umocowanej na stałe  ?

Co do reszty to sprzęt dobry .

Nie znam nikogo kto by przykręcał miodarkę do podłogi na stałe,najwyżej do specjalnej konstrukcji dla usztywnienia.Sprzęt od Łysonia jest ok,ale miodarki powinny być produkowane z jakimiś uchwytami,"rączkami żeby łatwiej było je dźwigać,przestawiać itd...PK 

Link to comment
Share on other sites

Znasz . Mła :wub: . Jak wyobrażasz sobie po każdym wirowaniu podnoszenie miodarki wraz z konstrukcją.? Ta szczelina co pisał netto jest i u łysoniowych.

Zrobią uchwyty ? Toż by starczyły dwie rurki w które weszły by bolce uchwytu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.