Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Poidło dla kur- dobre dla pszczół?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • Imię:Bronisław
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi
  • Typ ula:wielkopolskie

Dajecie ;)  -choć słyszałem różne opinie i nadal wysłucham ,na ten temat  - za i przeciw  .Zauważyłem że woda się wolniej "psuje" .

Tak 20g na 10 litr

Dążyć do ideału nie znaczy nim być

robercik83

robercik83

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Robercik
  • LokalizacjaWarszawa
  • Typ ula:dadant

Ja mam poidło 30 litrowe - troche większe, ale bardzo fajne korytko, gdzie woda się uzupełnia, a do korytka własnie wkładam keramzyt :) 

slawo3663

slawo3663

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • Imię:Sławek
  • LokalizacjaLubelak
  • Typ ula:warszawski poszerzany

Ja mam poidło 30 litrowe - troche większe, ale bardzo fajne korytko, gdzie woda się uzupełnia, a do korytka własnie wkładam keramzyt :)

Masz racje, wystarczy wodę zakwasić i bakterii połowa % mniej, lepiej daj octu jabłkowego łyżeczka na 3 litry. Jak masz znajomego hodowcę gołębi to ci poleci specjalne zakwaszacze do wody i jeszcze z vit. Tani towar a starczy na dwa'trzy lata.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 732 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Czy pszczoły mogą pić wodę demineralizowaną bez szkody dla zdrowia? Jeśli tak, to w takiej wodzie grzyby też się wolniej rozwijają. Nie wiem czy wszystkie mchy, ale torfowce posiadają też małe bo małe, ale właściwości grzybobójcze więc też mogą troszkę pomagać. Nie mniej torfowce są chronione i legalnie można je pozyskać tylko od hodowcy.

JanekR

JanekR

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Jan
  • LokalizacjaWlkp.
  • Typ ula:z ramką

O tym, że można stosować poidło od kur dla pszczół dowiedziałem się 3 lata temu na jakimś zebraniu czy targach. Na początku też używałem słomy, ale faktycznie wymiana stawała się dość kłopotliwa, zwłaszcza jak było ciepło. Ogólnie nie polecam zbyt duży poideł, ja stosuje tego rodzaju:

http://www.hodowlany...plastikowe.html, żeby wodę w miarę często uzupełniać o świeżą i nie marnować przy tym. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły