Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Firma FIT


Recommended Posts

To jakieś niedokończone dzieło , lub padło zanim powstało . Nie ma możliwości kupienia niczego , wszystko niby działa do chwili złożenia zamówienia. To już dłuższy czas jest w takim stanie, co najmniej kilka miesięcy. Zamawiam zawsze tylko z płatnością przy odbiorze.

Link to comment
Share on other sites

Ale przychodzi  towar ?

Sprawa się zaczęła od kolorku bluzy ,piszą żeby zadzwonić aby  dopytać o kolor  wiec dzwonie ,a tu nikt nie odbiera .

Napisałem mail  ,dostałem odpowiedz że są ważne powody żeby nie odbierać  tel. :huh:

Skusiła mnie cena pajączków do powałek potrzebuje z 200 sztuk, zawsze to 5 dych taniej niż na allegro .

Link to comment
Share on other sites

Baru dobrze radzę ,wiem co   piszę  Jestem z Małopolski .Może Ci się uda czego Ci życzę.

Spytaj u Łysonia lub Babika , oni produkują  , a Pani Tomczyk na 90% ma od nich. Jak już to żadne przelewy , zaplanuj, , że towar będzie Ci potrzebny w 2017 ..     

,                                                                                                                          

Link to comment
Share on other sites

Bronku .
Pajaczki i pierścienie do pajączków kupisz tanio u Apikoza (kupowałem)  .
Ule robią teraz buble . Ale pajączki są takie jak u wszystkich tylko  tańsze .
Kupisz 200szt. to jeszcze pewnie kilka dorzucą w gratisie .

Link to comment
Share on other sites

Bronku .

Pajaczki i pierścienie do pajączków kupisz tanio u Apikoza (kupowałem)  .

Ule robią teraz buble . Ale pajączki są takie jak u wszystkich tylko  tańsze .

Czemu ich ule to buble? Właśnie zamówiliśmy trochę dadantów...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy  , towar myślałem mieć od ręki ale po Waszych wpisach i ciszy na mój drugi mail do FIT daje spokuj Tej Pani jak ma ważniejsze sprawy .

Zaraz sprawdzę Apikoza

Link to comment
Share on other sites

Czemu ich ule to buble? Właśnie zamówiliśmy trochę dadantów...

Ich ule z czystym sumieniem powiem , że były śliczne , wychuchane , wydmuchane , dopieszczone  ale ... do momentu wejścia refundacji na ule .

Od tej pory robią buble , z pozalewanymi poliuretanem wręgami plastykowymi , z pęcherzami itp . Poszli na ilość , a olali jakość .

Najważniejsze , że nie zamierzają tego poprawiać , bo ule i tak się sprzedają .

Potrafią robić ładne ule , ale nie chcą ...

Oglądałem ich ule dość dokładnie przed i po wejściu refundacji . Kupiłem już po ... i tak jak przez trzy lata je zachwalałem , tak teraz nie polecam.

 

Link to comment
Share on other sites

Na co te wady wpływają? Tylko na estetykę, czy również na trwałość?

Estetyka to jedno . Ale jak jest pęcherz , to powietrze z pewnością nie ma takiej wytrzymałości jak poliuretan więc osłabia produkt .

Ponieważ są tak duże pęcherze w produkcie przypuszczam , że z oszczędności nie stosuje się odpowiednich proporcji ,

a co za tym idzie można przypuszczać , że sama pianka będzie miększa niż być powinna i mniej wytrzymała .

Poliuretan na plastykowych wręgach podczas skrobania dostaje się do propolisu i dyskwalifikuje jeden z produktów (kit pszczeli) .

Jak się zeskrobie poliuretan z plastyku zmienią się wymiary .

Całość wychodzi z formy więc nie trudno zrozumieć , że jak na plastyku jest 4mm. poliuretanu , to po jego zeskrobaniu powstanie 4mm. szczelina .

Nie tam ma być !

Ja bym sugerował odbiór osobisty uli i oglądanie każdego elementu ula osobno .

Tylko nasuwa się pytanie czy oprócz uli demonstrowanych na konferencjach , jarmarkach , pokazach są jeszcze w magazynach jakieś pełnowartościowe ule dla klientów ?

 

Kiedy opisałem gdzieś w internecie jakie ule otrzymałem od Apikoza dwa lata temu .

Bardzo szybko miałem telefon od producenta .

Telefon z propozycją "anulowania transakcji" . Zaproponowano mi zwrot pieniędzy i odbiór uli na koszt producenta .

Niestety ule kupione w programie wsparcia trzeba posiadać i okazywać przy ewentualnej kontroli przez okres 5 lat .

Tych uli nie mogłem po prostu zwrócić . Ich brak w pasiece podczas ewentualnej kontroli mógł skutkować posądzeniem mnie o wyłudzenie dotacji .

A propozycji wymiany uli na wolne od wad niestety od producenta nie otrzymałem .

 

Wtedy planowałem w ciągu 5 lat wymienić wszystkie 80 uli w mojej pasiece na poliuretany Apikoza .

Wobec rażącego spadku jakości produktów i braku chęci wymiany wadliwych uli na pełnowartościowe z pomysłu tego zrezygnowałem .

Ale jak to mówi Właściciel firmy "po co poprawiać jakość , jak i tak się ule sprzedają " ?

Żeby nie było , że ściemniam ... Świadkami tej wypowiedzi byli Koledzy 6Cichy , Dudi , Feniks , Michał (Apifonia)  Michał Lewandowski (Miody Ponidzia) i jeszcze kilka innych osób z zaprzyjaźnionego "Forum Miodka"  .

Link to comment
Share on other sites

No to masakra .Myślałem o kupnie uli na refundację w tym roku ,trzeba się dobrze zastanowić nad dostawcą :mellow:.

Na razie moje styrodury dają rade ,ale zawsze miło było by mieć "oryginały " ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Ja mam ule od Apikoza, praktycznie od początku ich produkcji i nic się nie dzieje złego z nimi. Co roku brałem po kilka sztuk i wszystko OK. Ale ktoś na forum pokazywał zdjęcia z tymi pozalewanymi wręgami (o których pisze Robi) i faktycznie brzydko to wyglądało. Od chyba dwóch lat inaczej montują wręgi i nie ma na nich śladu pouliretanu. Co do bąbli to u mnie były jakieś pojedyńcze i malutkie chyba na jednym lub dwóch daszkach ale same zniknęły po przekłuciu ich.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem w takiej sytuacji, że te ule są nam potrzebne i nie chcielibyśmy ich oddawać i kupować gdzieś indziej, bo raz, że transport już mamy umówiony i u kuriera czekają też rzeczy z innych sklepów, a dwa, że matki już czerwią i nastawilismy się na rozwój, a nie na miód w tym i przyszłym roku... Post Pawła daje jakąś nadzieję, że jednak trochę podnieśli jakość tych uli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.