Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam wszystkich z okolic Częstochowy!

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

AdamK

AdamK

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Adam
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Typ ula:wielkopolski
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Gospodaruję od dwóch sezonów na 8 ulach wielkopolskich ocieplanych i z deski. Dęnnice osiatkowane.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Witamy Adamie wśród nas  :)

AdamK

AdamK

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
Dziękuje za powitanie.
Jako osoba o ciężkiej alergii na jad pszczeli moje wizyty na pasieczysku są trochę inne niż Wasze. Czy są na forum ludzie takiego 'sortu' ? :)

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1757 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Witaj na forum,bardzo jestem ciekawy jak Ty sobie dajesz rady z tymi pszczołami i jestem pełen podziwu. ;)

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 622 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Witaj Adam :)

Miło Cię tu widzieć.

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
  • Typ ula:Wielkopolski
Witam i ja, podziwiam za odwagę.
Kilka lat temu w pierwszym roku mojego pszczelarzenia z jednego ula dostałem grubo ponad setkę żądeł albo i więcej, zaczęło mi się robić duszno, dostałem gęsiej skórki i swędzenia skóry. Wystraszyłem się jak cholera ale wypiłem wapno i chyba zyrtec i po pół godziny minęło. Jak wróciłem do pasieki i zobaczyłem bluzę i spodnie to wyglądały jak jeż, żądło koło żądła. Miałem wtedy dylemat czy nie zostawić pszczół, bo bałem się wstrząsu. Ale miłość do pszczół była silniesza. Nie podchodziłem do tego ula z miesiąc a jak się przełamałem to były już łagodne jak baranki, ale na wszelki wypadek wymieniłem im matke i jakoś pszczelarze dalej.
  • radek40 lubi to

AdamK

AdamK

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
Nie ma za co podziwiać. Dla jednych odwaga dla innych głupota. Dla mnie raczej konsekwecja w działaniu. Jedno żądło to dla mnie już SOR. Czekam na odczulanie w Zabrzu ale zamknięto jakiegoś wytwórcę szczepionek i muszę czekać do jesieni. Zabezpieczenia utrudniają (zwłaszcza jak jest gorąco) pracę. Warstwy ubrania trochę ograniczają ale to da się wytrzymać. W zeszłym sezonie po wizycie na pogotowiu wiosną ani jednego żądła. Z rozwojem pasieki czekam do odczulania. Pozdrawiam braci pszczelarzy.
  • piotrpodhale lubi to

radek40

radek40

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów
  • Imię:Bogusław
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Typ ula:wielkopolskie

Witam i podziwiam bo To na pewno miłość do tych pięknych i mądrych stworzeń,które jednak mogą zabić. Nie mam takiego problemu ,przyjmuję żądła i muszę Ci powiedzieć ,że mi to nawet dobrze robi .Musisz się jednak spróbować odczulić.

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

Witam i ja. U mnie byl jeden pan z alergia, nie wiem czy jeszcze sie zajmuje pszczolami, bo nigdy z nim nie mialem kontaktu, ale znam pania ktora brala u niego miod. Mowila ze gosciu ubieral sie jak kosmonauta, albo jakby jechal na narty :(

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2835 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Luzak123 podobnie ma to samo. Ale chyba coś rzadko zagląda.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Władek na alergię ale chyba już nie reaguje tak ostro jak kiedyś, mówił mi że dostał jednego dnia dwa czy trzy strzały, wziął zyrtec wapno i nic mu nie było. Mam jechać do niego na bojki po świętach, podpytam może się odczulał.

netto

netto

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 345 postów
  • Imię:Jarek
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Wielkopolskie 18

Witam i życzę 0 użadlęń !

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2835 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Nigdy tak nie ma. Mnie choć na do widzenia to buźka. :D

Jak oczywiście przeglądam.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 379 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witamy witamy i do aktywności zachęcamy :D

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • 1108 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Witaj!

Ks. Tomasz

Ks. Tomasz

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjaPodkarpacie - okolice Jasła i Lublin pasieka na dachu KULu
  • Typ ula:Dadant 1/2

Dziękuje za powitanie.
Jako osoba o ciężkiej alergii na jad pszczeli moje wizyty na pasieczysku są trochę inne niż Wasze. Czy są na forum ludzie takiego 'sortu' ? :)

Mam takiego znajomego, który zakochał sie w pszczołach, ale strasznie bal sie użądleń bo od razu duszności itd. Jak przyjeżdżał, by sie coś poduczyć to ubierał sie jak kosmonauta i nim doszedł do ula to sie z niego lało. Pomimo zabezpieczeń i tak od czasu do czasu dostał strzała i wtedy umierał, brał leki, wapno itp. Po kilku latach organizm jakby przyzwyczaił sie do jadu. Teraz ukąszenia w ręce, nogi nie są dla niego takie groźne bo już nie ma duszności. Najgorzej jest jakby dostał żądło w głowę.

Miejmy nadzieje, że i tobie uczulenie minie.

Pozdrawiam
<p>Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo [Kubuś Puchatek]

www.KULmaUL.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"