Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
zdzich123

Witam z okolic Piły

Recommended Posts

Jestem tutaj już ładnych parę dni,ale dopiero teraz zdecydowałem się zameldować -musiałem nauczyć się chodzić po tym forum.Otóż gospodaruje na korpusowych wlkp, miałem leżaki ale doszedłem do wniosku że czas na zmianę.Część sprzedałem część zostawiłem,które teraz przydają mi się jako podręczny magazynek na pasiece-tym bardziej że część pszczół muszę wywozić.Za blisko sąsiedzi za małe tuje.Tym sposobem upatrzyłem w lesie super miejscówkę..Był okres że miałem 20 uli ,obecnie tylko 8 ale to tylko chwilowo.Witam i pozdrawiam.Zdzisiek

Witaj Zdzisiek chlebisol2.gif

Piszesz że masz ule korpusowe wlkp. czyli jak rozumię standartowe ule 10 ramkowe z nadstawką ? I co z tą miejscówką w lesie , czy to trochę nie ryzykowne ?

Życzę powodzenia w hodowli i zaglądaj do nas na forum.

Pozdrawiam

Tadek

Witaj Zdzisiek chlebisol2.gif

Piszesz że masz ule korpusowe wlkp. czyli jak rozumię standartowe ule 10 ramkowe z nadstawką ? I co z tą miejscówką w lesie , czy to trochę nie ryzykowne ?

Życzę powodzenia w hodowli i zaglądaj do nas na forum.

Pozdrawiam

Tadek

Ule faktycznie 10-ramkowe,A ryzyko istnieje zawsze ,mała informacja-ule stoją w dolinie nad rzeką Gwdą,za rzeką mieszka znajomy gościu,z drugiej strony około 700 m   emeryt,też znajomy ,to nie znaczy że im ufam z drogi ich nie widać ale widzą wędkarze .Muszę zaufać losowi.Za to wiosną jest tam masa klonów .Pozdrawiam

Ja też mam pasiekę w dorzeczu rzeczki około 80 metrów od rzeki i jest to zaleta bo rzeczka nie zalewa mi uli w czasie wiosennych wylewów a jednocześnie cały rok jest wilgoć , , co sprzyja wegetacji i kwitnięciu roślin a poza tm występuje prawie co roku spadź liściasta.

A jakie w okolicy Ty masz pożytki dla pszczół ?

Pozdrawiam

Tadek

Ja też mam pasiekę w dorzeczu rzeczki około 80 metrów od rzeki i jest to zaleta bo rzeczka nie zalewa mi uli w czasie wiosennych wylewów a jednocześnie cały rok jest wilgoć , , co sprzyja wegetacji i kwitnięciu roślin a poza tm występuje prawie co roku spadź liściasta.

A jakie w okolicy Ty masz pożytki dla pszczół ?

Pozdrawiam

Tadek

Pożytki ,mówię o tym leśnym miejscu-dużo olchy,klonów masa-przekonałem się o tym dopiero jak pszczoły zaczęły mi zalewać wiosną gniazda,objechałem okolice i to stwierdziłem ,wcześniej nie interesowałem się tym co tam rośnie i kwitnie,obok są dwa leśne stawy przy których jest sporo wierzby,malina jakieś tarniny,-za bardzo się na tym nie znam.Akacja -w tym roku wymarzła,buki,lipa w tym roku zapowiada się dobrze ale jeszcze trochę.No i roślinność ogólnie trawiasta.W tym roku dopiero poznaje to miejsce.A koło domu może podobnie tyle że bez klonów,mieszkam blisko rzeki Gwdy,lasy tylko bardziej sosnowe.Poadrawiam