Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Poczta Polska


Recommended Posts

 Witam.

 

Muszę wysłać kilka matek za pobraniem, toteż chciałem skorzystać z usług Poczty Polskiej. Tam dowiedziałem się, że kwota za przesyłkę będzie wynosić jakieś 35 zł. Ja oczywiście oczy jak pięciozłotówki, bo zawsze jak coś kupowałem za pobraniem to kwota ta wynosiła ok 20 zł.

Czy to możliwe że weszły jakieś nowe ceny, czy poprostu niekompetencja pani na poczcie? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

 Witam.

 

Muszę wysłać kilka matek za pobraniem, toteż chciałem skorzystać z usług Poczty Polskiej. Tam dowiedziałem się, że kwota za przesyłkę będzie wynosić jakieś 35 zł. Ja oczywiście oczy jak pięciozłotówki, bo zawsze jak coś kupowałem za pobraniem to kwota ta wynosiła ok 20 zł.

Czy to możliwe że weszły jakieś nowe ceny, czy poprostu niekompetencja pani na poczcie? Pozdrawiam.

Sasiadka pracuje na poczcie i mówi że to jest szczególna przesyłka , żywy towar i trzeba sie  obchodzic delikatniej niz  z jajkiem stąd taka cena , fakt że otrzymalem kilka matek pocztą i doszły nastepnego dnia rano i w dobrej kondycji

Link to comment
Share on other sites

Mi zarówno Strzyż (i chyba Szeliga ale tu nie pamiętam) przesłali w zeszłym roku pocztą polską, w specjalnym kartonowym pudełku z otworami. Rozmiar pudełka 10x15cm. Było zaplombowane naklejką z napisem żywe pszczoły czy coś takiego. U Strzyża płaciłęm za przesyłkę 19 pln. Listonosz nie zastał mnie w domu - odbierałem na Poczcie. W tym roku u Strzyża też zamówiłem i też płącę 19 pln za wysyłkę.

Sprawdziłem to w cenniku poczty  - jest usługa paczka24 - za 12,5pln. Do tego 6,25 pln za opcję ostrożnie i wychodzi 18,75 pln (bez potwierdzenia odbioru). Więc spinałoby się

Możliwe, że producenci matek mają jakieś umowy podpisane z PP i mają taniej lub w cenie może jest dodatkowa usługa np. potwierdzenie odbioru. Z drugiej strony wątpię aby dzięki takiej umowie poczta zeszła z ceny z 55 na 19 pln.

Moim zdaniem na Twojej poczcie babeczka ściemnia :P

Link to comment
Share on other sites

 

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informujemy, że przesyłki z zawartością owadów można nadawać w usługach:

- Pocztex Ekspres 24,

- istnieje również możliwość skorzystania z usługi powszechnej – paczki pocztowej priorytetowej.

 

Podajemy link do cennika:

- Pocztex: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_pocztex.html

- Paczka pocztowa: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html

 

Z poważaniem,

 

Zespół Doradców Klienta

 

Dział Contact Center

Poczta Polska S.A.

Paczka na warunkach szczególnych . w tym roku nie wiem w zeszłym specjalny druk cena 13 nie ma vat. Dopłata priorytet.

 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jak zwykle zależy od człowieka w okienku .
Niedawno odbierałem na poczcie paczkę z pisklętami kaczek biegusów indyjskich .
Zapłaciłem sprzedającemu za wysyłkę 40zł. ale na poczcie okazało się , że paczka została wysłana jako zwykła-priorytetowa za ok 20zł.
Pracownica poczty w Bisztynku nie mogła przeboleć , że ktoś przyjął zwierzęta do przewozu tak tania paczką . :huh:
Wg niej , to było absolutnie niedopuszczalne . :unsure:
Stwierdziła , że taki towar powinien być wysłany paczką za 40zł.

Kaczki , to nie pszczoły , ale te dwa przypadki pokazują jak rożnie możemy zapłacić trafiając na różnych pracowników PP

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Brzmi nieźle .
Zapytałem ich o szczegóły . Czekam na odpowiedź . 
Cena przystępna i transport spod drzwi pod drzwi .

Ciekawe jakie terminy są w umowie i jaka odpowiedzialność przewoźnika w razie zagotują w transporcie kilka reproduktorek !?
Bo wiadomo ... jak kurier rzuci paczkę na podszybie przy 30 stopniach w cieniu , to żaden żywy organizm nie przetrzyma .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

K-EX dostarczał mi grzejnik, tydzień czasu. A jak dostałem go, to przyszedł powyginany jakby słoń w niego kopnął... 35 zł kosztuje Pocztex, w takiej czerwonej kopercie, myślę że można w niej spokojnie wysłać matki, i termin jest na następny dzień. Pocztex na warunkach ostrożnie, kosztuje dodatkowe 50% opłaty podstawowej. Z tego co pamiętam rok temu matki przychodziły do mnie poleconym.

Link to comment
Share on other sites

Kurier odbiera z domu za 14 zł bez biegania na pocztę i jeszcze specjalną kopertę daje.

http://lepszykurier.pl/transport-pszczol/

Zapytałem o szczegóły .

Te przesyłki obsługuje KEX.

Nie ma gwarancji dostarczenia przesyłki w następny dzień .

A w zasadzie jest , ale dodatkowo płatna 20zł.

Za życie pszczół nie odpowiadają .

Reklamacje możliwe tylko w przypadku niedoręczenia (zaginięcia paczki) , lub w przypadku uszkodzonego zewnętrznego opakowania .

Trochę słabe gwarancje biorąc pod uwagę ile potrafi być warta paczka z pszczołami .

Tym bardziej kiedy pszczelarz usunie matki i planuje podać nowe w konkretny dzień ...

Link to comment
Share on other sites

 Witam.

 

Muszę wysłać kilka matek za pobraniem, toteż chciałem skorzystać z usług Poczty Polskiej. Tam dowiedziałem się, że kwota za przesyłkę będzie wynosić jakieś 35 zł. Ja oczywiście oczy jak pięciozłotówki, bo zawsze jak coś kupowałem za pobraniem to kwota ta wynosiła ok 20 zł.

Czy to możliwe że weszły jakieś nowe ceny, czy poprostu niekompetencja pani na poczcie? Pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o pocztę to podwyższyli ceny paczek w marcu, bo jak argumentowali był mały popyt... mało to logiczne, ale może próbuj przez Envelo:

https://www.envelo.pl

 

To jest portal poczty polskiej jest taniej niż tradycyjnie tylko samemu trzeb etykietę drukować i wytrzymać zdziwienie Pań z poczty (chociaż od kilku miesięcy twierdzą, że działa ta usługa wszędzie ^_^). Oczywiście Paczka24, bo jest najszybciej, wyniesie 11zł (bez pobrania), dostarczona powinna być w ciągu 1 dnia roboczego o ile nada się z rana jakoś. Jak matka dobrze zabezpieczona to chyba nie powinno być problemów, chociaż ja się na takich wysyłkach nie znam, w końcu to żywy towar  ;)

Link to comment
Share on other sites

Do mnie dotarly dzis o 11 mateczki, wyslane byly w poniedzialek z okolic Przemysla , albo Zamoscia listem priorytetowym przez poczte polska.

To miałeś fuksa . :)

Ja kiedyś wysyłałem listem poleconym priorytetowym dokumenty dla Teścia do Rosji .

Trochę ponad 100km. , ale po drodze jedna granica .

W liście były pilne dokumenty na podstawie których Teść miał przyjechać na urlop do Polski .

Dobrze , że dokumenty były w dwóch egzemplarzach .

Jak po kilku dniach list nie doszedł (polecony priorytet) , to wtórniki zawiozłem osobiście .

Teść na urlop przyjechał .

Urlop minął , a po urlopie Teść odebrał list z Polski ...

Złożyłem reklamację do Poczty Polskiej.

Za koszt tej przesyłki mogłem kupić litr wódki . Piechotą obróciłbym w 4-5 dni w dwie strony .

Poczta Polska reklamacji nie uwzględniła .

Stwierdzili , że nie ma podstaw do reklamacji , bo przesyłka została doręczona ~

Nie ważne , że polecony priorytet szedł ponad miesiąc ...

Link to comment
Share on other sites

To miałeś fuksa . :)

Ja kiedyś wysyłałem listem poleconym priorytetowym dokumenty dla Teścia do Rosji .

Trochę ponad 100km. , ale po drodze jedna granica .

W liście były pilne dokumenty na podstawie których Teść miał przyjechać na urlop do Polski .

Dobrze , że dokumenty były w dwóch egzemplarzach .

Jak po kilku dniach list nie doszedł (polecony priorytet) , to wtórniki zawiozłem osobiście .

Teść na urlop przyjechał .

Urlop minął , a po urlopie Teść odebrał list z Polski ...

Złożyłem reklamację do Poczty Polskiej.

Za koszt tej przesyłki mogłem kupić litr wódki . Piechotą obróciłbym w 4-5 dni w dwie strony .

Poczta Polska reklamacji nie uwzględniła .

Stwierdzili , że nie ma podstaw do reklamacji , bo przesyłka została doręczona ~

Nie ważne , że polecony priorytet szedł ponad miesiąc ...

 

 

Robert bo miales polecony priorytet, a taki idzie znacznie dluzej niz zwykly  priorytet, wiem bo siora czasami tez wysyla mi dokumenty z Polski i ona sie boi wiec wysyla poleconym i taki idzie 1,5tyg. Matki pszczele kupuje u dwoch hodowcow w Polsce i dochodza zawsze w 4-5 dni, a te dzis pobily rekord nieco ponad 2dni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.