Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kradzież pasieki


Guest Imker

Recommended Posts

Wyrazy współczucia dla właścicieli pasieki z powodu tak dotkliwej straty oraz wielkie oburzenie za tak karygodny czyn !!!!!!! Dobrze by było żeby zdjęcia tych uli zostały gdzieś upublicznione , może i na naszym forum w celu ostrzeżenia przed kupnem kradzionego towaru i możliwej identyfikacji uli.

Ale też i przestroga dla nas Wszystkich  myślmy trochę jak można tak trzymać ule na stałe blisko ruchliwej drogi nie zabezpieczone w żaden sposób , widoczne z drogi dla przejeżdżających . Powie ktoś że dla złodziei nie ma zabezpieczeń - pewnie racja dla złodziei nie ma zabezpieczeń których by nie pokonali .  ale jednak w wielu przypadkach okazja czyni złodzieja.

 Pomyślmy i my czasami o bezpieczeństwie naszych uli.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jakiś koszmar , pamiętać także należy ,że zakup takich uli ( nawet nieświadomy ) w świetle prawa to przestępstwo.To nie pszczelarze bo to  urąga tej profesji to zwyczajni ZŁODZIEJE !!!!!!!

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

To nie pszczelarze bo to  urąga tej profesji to zwyczajni ZŁODZIEJE !!!!!!!

I tego się trzymajmy. Ukraść to nie problem dla średnio inteligentnego , gorzej że potrafią sprzedać i tu kupują pszczelarze. Nie ma zbytu nie ma złodzieja.

U mnie w robocie potrafią ćwiknąć kabel pod napięciem 3000 V bez izolacji. W dodatku że jeszcze pociągi jeżdża.

Link to comment
Share on other sites

80 uli to nie igła gdyby pszczelarze z tego rejonu wzięli się za szukanie to jest szansa złapać s...w .Tylko kto ukradł jak nie pszczelarze? PK

No właśnie też jestem tego zdania  :( trzeba wiedzieć jak ukraść taką znaczną ilość uli, byle pijaczki tego nie zrobiły...

 

Sprawa, trafiła też na wykop, a tutaj czasem udaję się coś zdziałać w tej dziwnej społeczności ;) :

http://www.wykop.pl/link/3134235/ukradli-ule-z-pszczolami-80-rodzin/

 

W każdym razie im więcej się o tym mówi i pisze tym lepiej. Liczę na to, że będzie wokół tego tak gorąco, że ule zaczną wręcz parzyć i się znajdą jakoś w cudowny sposób...

Link to comment
Share on other sites

Netto pojeździsz popytasz się dowiesz, ale Darek tanio kupił .

Poza tym nie rozmydlajmy tematu o kradzieży przeżuci posty do "ceny odkładów"

A tutaj proponuje zrzutkę po dychu na konto  kogoś  kto mieszka blisko i kupno jednej czy dwóch  rodzin od forum temu człowiekowi . 80 rodzin stracić to naprawdę cios .

 

Edit; Państwo Kołodziejscy z Mogiłowa koło Nidzicy

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jak osiągnę nasycenie rynku - zapraszam . Póki co ma być 80 później zacznę oczy mrużyć .Zakupy się planuje. Było 30 do sprzedania po 250 i to nie dawno. Własciciel ( spadkobierca) nomen omen ,pracuje w Irlandi.Moje środki finansowe są skromne a duże zakupy. Jak bardzo chcecie to Wam znajdę. Trzeba zaliczkę bo nie zwykłem się szlajać daremno.

Link to comment
Share on other sites

 

daro, my nie mówimy o wyprzedaży za bezcen tylko o relanej wartości rynkowej, a to zawsze jest duża różnica.

Cena rynkowa to nie taka cena którą chce sprzedający ale średnia cena zakupu danego towaru . Pewnie w nowym fabrycznym nie szkoda dać 700 ale w starym gracie płaci się za pszczołę. I w cale to nie za bezcen. za bezcen to było w zeszłym roku po 150 na jesieni . No nie podkarmione.

Link to comment
Share on other sites

A Baru dał ogłoszenie -

 

Ogłoszenie grzecznościowe ,pszczelarz mieszkający niedaleko mnie ze względu na swój wiek ,redukuje ilość pni,

sprzeda pszczoły z ulami wz podobno są na 10 ramkach .
Cena 400zł za ul,,około 10 uli
Tel 14 6530162 ... Pan Cudek

A 350 to bezcen. Pogadał by dobrze i jak zabrałby wszystkie cena na 100 % zjechała na te rzeczone 350.

Link to comment
Share on other sites

Starszy Pan redukuje pasiekę ,tylko pośredniczę w ogłoszeniu  ;) .Targować na podany tel. ;) .

Moje są po 550 ;) jak by ktoś chciał w jednościennych wz ,

 

 

Rozpędziłem się, przerzucicie te posty do tego tematu o odkładach ,a tutaj może jak "pomysł"wypali to zbierzmy się w sobie  ;)  i róbmy tą ściepę .Kto mieszka najbliżej tej miejscowości ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.