Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kradzież pasieki


Guest Imker

Recommended Posts

Media nagłośniły kradzież  i chłopaki musieli wziąść się do roboty .Przy 24 skradzionych ulach można było olać , przy 80  byla to ryzykowna sprawa ,zwłaszcza że media zaczęły to pilotować .

 

Super. Ale samosad by się przydal.

Pewnie i kara byla by sprawiedliwsza niż wyrok sądowy który zapadnie.

Link to comment
Share on other sites

No sukces , ale bardziej dzięki nagłośnieniu . Pamiętam jak kilkanaście lat temu ukradli mi 200 l paliwa razem z beczką , po zgłoszeniu przyjechało dwóch policjantów i pytają się mnie czy kogoś nie podejrzewam . Potem w protokole jeden z nich pisał , że złodzieje na posesję weszli od tyłu a drugi mówi ,że od tyłu to wiesz w co można wejść. Jakaś komedia . Paliwa oczywiście nie odzyskałem

Link to comment
Share on other sites

Gołą du**ę do ula i przytrzymać.

Co tam du**ę, mordę do ula, by spuchła jak politykowi przy korycie, a łapy uciąć przy samej du**e.

 

 

Artur dziś gnata mają służby i przestępcy. Ludność cywilna jest bezbronna. W rankingach światowych i europejskich jesteśmy na szarym końcu pod względem dostępności do broni.

 

Radek pewnie że sukces dzięki nagłośnieniu. Siła i zasięg mediów jest porażająca.

 

Piotrpodhale chytrość ich zgubiła. Też się dziwiłem że ukradli całość.

Link to comment
Share on other sites

To nie broń a hukowy ,  magazynek wyjmuje. Nie trzeba pistoleta dostanie starszy człowiek bejsbolem w skroń i starczy.

Zastrzeliłbyś Mikołaj ? Choć też wolałbym ,, pompkę,, w sejfie lepiej zacząć od braku ochrony prawa w momencie popełniania przestępstwa.

Jeśli świadomie je popełniasz to nie chroni Cię prawo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

hukowy czy nie hukowy ... gdyby skierował go we mnie albo inną osobę to się założe że każdy ma ciepełko w spodniach

Link to comment
Share on other sites

Miałem taką sytuację parę lat temu. Kolo myślał, że mnie wystraszy mierząc do mnie z 1,5m bronią pneumatyczną i celując w głowę - o oczy się szczególnie martwiłem. Generalnie liczył na strach z mojej strony, a jak go nie otrzymał, to zwątpił. W takich sytuacjach dobrze jest zachować stoicki spokój, a adrenalina też dodaje "odwagi" :P

Link to comment
Share on other sites

Jesli by ktoś się do mnie zamierzył chocby z wiatrówki to ruski rok by to popamiętał. Broń to nowomodyzm  kiedyś nazywało się to oręż .

,, Definicja broni nie została do dziś ustalona i wymyka się jednoznacznym próbom określenia.,,

a najlepiej to niech się Bronia nie broni. :P;)

Link to comment
Share on other sites

hukowy czy nie hukowy ... gdyby skierował go we mnie albo inną osobę to się założe że każdy ma ciepełko w spodniach

Broń , czy zabawka w przypadku użycia odpowiada się tak jak za użycie broni .

Kiedyś byłem konduktorem , kier. pociągu i kontrolerem.

Miałem przez kilkanaście lat służby kilka zdarzeń ...

Kiedyś w Olsztynie gość zamiast biletu wyjął pistolet i powiedział , że teraz tak to załatwimy ...

To był odruch . Po chwili gość był obezwładniony i dość szybko przekazany policji .

Pistolet okazał się ładną plastykową atrapą .

W sądzie sędzia zadał mi tylko jedno pytanie .

Czy wiedziałem , że ta broń nie była prawdziwa ?

Zgodnie z prawdą odpowiedziałem , że nie wiedziałem .

Gość dostał wyrok jakby użył prawdziwego pistoletu .

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o używanie broni. Lecz o świadomość konsekwencji ich użycia. Jak oprócz służb i przestępców dostęp do broni ma przeciętny obywatel, taki cwaniaczek w pociągu nie wyciągnie broni do straszenia. To są fakty ze Stanów. Czasem warto posłuchać co ma do powiedzenie Mikke :D Od zarania naszej państwowości mieliśmy dostęp do broni, dopiero hitler i stalin odebrali nam do tego prawo, a po wojnie miniony system. Dziś starsze pokolenie ma wpojony strach przed dostępem do broni. Młodzi przywrócą normalność. Podobnie można by się bać i zakazać używania samochodów, bo przecież tylu ludzi ginie na drogach.

Robi i Xpand widzę że pszczelarze to odważni ludzie, ale kto jak nie odważni zaglądają do ula :D

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.