Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Słonecznik


Recommended Posts

Tylko po ile ten miód schodzi i czy nie jest wątpliwej jakości przy takiej monokulturze, zaprawki, opryski itp.? 

Na litość nie mogę zrozumieć tłumaczenia początku pytanie. 

 

Słonecznikowy okresie kwitnienia nie rozpyla. 

 

Zapomniałam napisać. Je klasy Sonyashnyk bez eclipsing I bez miodu.

Link to comment
Share on other sites

Tylko po ile ten miód schodzi i czy nie jest wątpliwej jakości przy takiej monokulturze, zaprawki, opryski itp.? 

 

Na litość nie mogę zrozumieć tłumaczenia początku pytanie.

Dymitry .

Łukasz (Słowian) s naczala sprasił po cziom można mied podsolnecznyi prodwawac ? Darożej czem drugije miody , ili dieszewlej  ?

Haroszyj on Ili płachoj ?

 

Łukasz jeśli masz taką monokulturę , to miód jest typowym miodem gatunkowym i będzie czysty odmianowo .

A , że pszczoły dostają w d... i osłabną , to inna sprawa .

Na wszystkich późnych pożytkach (począwszy od gryki ) pszczoły najczęściej słabną .

Powodem jest w dużej mierze jednolity - nieurozmaicony pyłek .

Dr Lipiński często powtarza , że nie sama obecność pyłku , ale jego jakość się liczy .

Szczególnie pyłek z gryki jest wg niego zbyt ubogim pokarmem dla pszczół .

Choć pamiętam sezon (4 sezony wstecz) , kiedy pszczoły przywiozłem z wrzosu ok 10 września .

Były odpasione . Miały masę pierzgi w plastrach i średnio 4-5 ramek czerwiu . Rekordzistka miała jeszcze wtedy 10 ramek czerwiu (wlkp) .

Te rodzinki po wrzosie wtedy wspaniale przezimowały .

Ale to był wyjątkowy sezon .

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Heh u mnie mają sporo pyłku z nawloci i gorczycy, ale i tak osłably, późno karmiłem po25 września i do tego cukrem bo nie załatwiłem inwertu. Zobaczymy co z tego wyjdzie na wiosnę, na szczęście to tylko 10 rodzin pozostałe 15 zimuje na nawloci, najbardziej jestem ciekaw 9 rodzin na 18-stkach z matkami od Jarka :)

 

 

Słonecznik na Ukrainie kwitnie w jakim terminie

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

późno karmiłem po25 września i do tego cukrem bo nie załatwiłem inwertu. Zobaczymy co z tego wyjdzie na wiosnę

Ja też połowę rodzin późno karmiłem.

A to z powodu stanu w jakim dojechał do mnie Diamant i sposobu załatwienia reklamacji przez firmę-producenta  z Glinojecka .

Od 12 lipca (jak dobrze pamiętam) czekałem na dosłanie syropów prawie do końca sierpnia .

Nie doczekawszy się syropów zażądałem zwrotu  kasy (części) i kupiłem na początku września paletę syropu Kellmana.

Dostawa szybka i bezproblemowa . W trzy dni paleta dojechała .

Zostało mi do dziś 16 wiader , bo musiałem kupić paletę , a zabrakło ok. 28 wiader.

Niestety są rodziny , które za mało syropu pobrały .

Nieliczne , ale są takie .

ale ... to nie ten temat ...

 

Link to comment
Share on other sites

Dymitry .

Łukasz (Słowian) s naczala sprasił po cziom można mied podsolnecznyi prodwawac ? Darożej czem drugije miody , ili dieszewlej  ?

Haroszyj on Ili płachoj ?

 

 

 

Miód słonecznikowy smashnyy bardzo słodkie. Bez zapachu. Ale to jest tanie, ponieważ liczebność i potężny. Bardziej cenione Miód płynny - akacjowy, lipowy. Cena miodu w 2016 roku niższe niż w 2015 roku. Hurtownie słonecznika 26-28 UAH. / Kg = 1 $ / kg. Detal 50-60 UAH. / Kg = 2 $ / kg. W północnej Ukrainie Słonecznik kwitło od początku lipca do połowy sierpnia. Z słonecznika pszczoły zebrać więcej niż 50-100 kg miodu. Najlepszy zebrał 180 kg

Edited by Robi_Robson
tekst zdublowany. Dwukrotnie napisany w jednym poście
Link to comment
Share on other sites

 

 

Miód słonecznikowy smashnyy bardzo słodkie. Bez zapachu.

Ale to jest tanie, ponieważ liczebność i potężny. Bardziej cenione Miód płynny - akacjowy, lipowy.

Cena miodu w 2016 roku niższe niż w 2015 roku. Hurtownie słonecznika 26-28 UAH. / Kg = 1 $ / kg. Detal 50-60 UAH. / Kg = 2 $ / kg.

 

Wczoraj wpadł mi do poczty spam od Siergieja spod Odessy , który handluje w Polsce woskiem , węzą , lekami , miodem , dyfuzorami itp. przywożonymi z Ukrainy .

Napisał "

 

Cytat:

 

Miod cena 1kg – 11/15zl

 Miod :

- Miód słonecznikowy

 - Miód wielokwiatowy

 - Miód akacjowy

 - Miód lipowy

 - Miód gryczany

  cena z wysyłką do Polski

 

Można żyć z miodu a nie być pszczelarzem .

Ilu się skusi i sprzeda te miody jako własne !?

 

Link to comment
Share on other sites

To i tak nieźle, pod 100 kg z ula i opchnąć po 1$ to i tak chyba godziwy zarobek dla Was. Mam od kolegi pszczelarza co był na Ukrainie jeden słoiczek miodu słonecznikowego, aż zaraz pójdę otworzyć i spróbuje :D  

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.