Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Walce do węzy


Recommended Posts

Tak na własne potrzeby, w Chinach można dostać za 3 000.

 

Powiedz jak Ci idzie produkcja?

 

Na filmikach w necie  widziałem, że bardzo szybko i nic się nie klei czy rwie.

 

Jak mam kupić prskę  za 1700 to wolę rok poczekać i kupić walcarkę.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Tak na własne potrzeby, w Chinach można dostać za 3 000.

Plus prawie 800zł. akcyzy (kurs zmienny)

plus cło - dla pszczelarzy mały ale i tak kilkadziesiąt zł. wyjdzie .

Plus dostawa DHL-em też kilka setek pęknie .

Wyjdzie nie 3000zł. tylko 4500zł.

Kolega z Zachodniego Pomorza właśnie kilka dni temu odebrał walce grawerowane kupione na Aliexpres .

Oczywiście po kilkakrotnej wymianie telefonów i korespondencji z UC i opłaceniu "haraczu" :)

Link to comment
Share on other sites

Ten kolega co kupił walce z Chin  twierdzi , że to są identyczne jakie trzymał w rękach - nówki od Lankoffa .
Wygląda na to , że nasz czołowy krajowy producent chyba też poszedł na łatwiznę i zamiast robić sprowadza walce  z Azji  :D

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że jeżeli chcesz robić na własny użytek , to zastanawiam się co Ciebie zmotywowało do takiej decyzji.?? Wiem że są ludzie co sobie i sami chleb pieką na własny użytek i nie liczą się z większymi kosztami i stratą czasu bo satysfakcja z upieczenia własnoręcznie chleba jest większa od innych niedogodności. Rozmawiałem niedawno z znajomym pszczelarzem który udziela się na innym forum , który rozpoczął produkcję węzy z powierzonego woski , to koszty jakie poniósł , jak mówił ,  żeby profesjonalnie wykonać węzę przekroczyły ponad 12 tysięcy złotych i to też nie żadna zautomatyzowana linia , tylko prosta maszyna walcująca i inne proste przyrządy potrzebne do tego  jak autoklaw i inne . Ale wiadomo Polak potrafi , sam sobie robiłem kiedyś traktorek rolniczy z silnika samochodowego,  więc wszystko rozumiem. Napisz jak postępy w pracy.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Pszczelarstwo dla mnie to nie tylko sama hodowla pszczół ale cała masa rzeczy towarzyszących jak budowa uli, ramek, hodowla matek, produkcja węzy, baza pożytkowa itd. Jeśli uda się w rozsądnej cenie sklecić maszynkę do produkcji węzy to satysfakcja będzie podwójna :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wypali . Mimo ze wosk plastyczny to nie aż tak. Chytry traci i pszczoły z regóły się nie trzymają takich.

Ja to nazywam wyważanie otwartych drzwi. Robią Ukraińcy taniej niż chińczycy a i bliżej.

P.S. Praską nie warto jaka by ona nie była . Brud i packanie.

Link to comment
Share on other sites

(..) nie żadna zautomatyzowana linia , tylko prosta maszyna walcująca i inne proste przyrządy potrzebne do tego  jak autoklaw i inne . 

Tadeuszu pociągnij temat dalej, jaki autoklaw ma Twój znajomy? Nas kombinatorów jest całe forum  ;)  jak sami nie zrobimy, to chociaż poczytamy jak sobie inni radzą.

Link to comment
Share on other sites

Nie wypali . Mimo ze wosk plastyczny to nie aż tak. Chytry traci i pszczoły z regóły się nie trzymają takich.

Ja to nazywam wyważanie otwartych drzwi. Robią Ukraińcy taniej niż chińczycy a i bliżej.

P.S. Praską nie warto jaka by ona nie była . Brud i packanie.

Tworzywo typu poliamid nada się doskonale, nic się do tego nie lepi więc nie trzeba będzie nawet polewać wodą z mydłem.

 

Jestem ciekaw czy Ty nie byłbyś chytry na komplet walców za 400 zł. ( samych walców, łożyska i resztę trzeba dorobić)

Link to comment
Share on other sites

Chytry dwa razy traci. Nie znam się na wytrzymałości tego tworzywa . Walce 400 reszta drugie wytrzymałość nieznana. Sknera jestem ale nie idiota. Jakby to miało racje powododzenia już by robili. Uważam że pszczelarze zimą siedzą i kombinują. Daj Ci Panie Boże jak najlepiej może biznes zrobisz. Na razie gruszki na wierzbie jak waga mezona.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cena rewelacja, niestety większość z nas nie ma znajomych w Kaliningradzie, a szkoda bo gdyby  były dostępne w PL tanie walce to rynek węzopodobnych produktów przestałby istnieć.

 

Ja już mam swoje, na łikend pierwsza próba.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Cena rewelacja, niestety większość z nas nie ma znajomych w Kaliningradzie, a szkoda bo gdyby  były dostępne w PL tanie walce to rynek węzopodobnych produktów przestałby istnieć.

 

W zasadzie rozwija się rynek usług przerobu wosku i to będzie duża korzyść dla pszczelarz.

 

Ja już mam swoje, na łikend pierwsza próba.

 

Karol

post-142-0-94522800-1467374658_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.