Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Usunięte z innych tematów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

gImker_*

gImker_*
  • Goście

napisz do Robsona może coś tam jeszcze ma

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 613 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Tu przenosimy usunięte posty, odpowiedzi z innych tematów

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • Imię:Sebastian
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Wielkopolski

Witam wszystkich.

W końcu na północy kraju zawitała prawdziwa wiosna. Korzystając wczoraj z ładnej pogody w słońcu było około 30 a w cieniu ponad 20, przeprowadziłem pierwszy wiosenny przegląd. Zmieniłem korpusy gniazdowe na czyste, wyczyściłem/zdezynfekowałem dennice i powałki, gniazdo ułożyłem na zimno, zamieniłem matę słomianą na zatwory ze sklejki. Matki ładnie czerwią jest czerw zamknięty i otwarty, choć mam wrażenie że jedna rodzina jest słabsza, choć kupując odkład właśnie ten był mocniejszy więcej ramek obsiadał. Dziewczyny noszą jakiś pyłek w stosunkowo dużych ilościach (kolor taki bardzo żółty rzekł bym jaskrawo żółty). Trzeci ul czeka na nową rodzinę matula już zamówiona, myślę w połowie czerwca zrobić odkład, więc wszystko ok. A zapomniałem korzystając z dobrej pogody, pomimo jesiennego odymienia apiwarolem, powtórzyłem odymienie dwa dni temu, wynik zero spadów. Po pierwszym oblocie miałem występowania nozemy, kilka dosłownie kilka wałków kupy na ulu, więc podałem syrop cukrowy 1:1 z ziołami i apibiovitem. Za jakiś czas spryskam pszczoły wywarem syropu cukrowego 1:1 z dodatkiem soku z cytryny też w stosunku 1:1:1, powodując oczyszczanie pszczół z warozy. Zobaczę co z tego wyniknie. piszcie proszę czy robię coś nie tak, co mogę poprawić/zmienić. Zapomniałem chcę wprowadzić ramkę pracy, w celu także osłabienia warozy.

Pozdrawiam

Sebxyz

Ps. Przepraszam Admina.

Użytkownik Robi_Robson edytował ten post 09 kwiecień 2018 - 20:34
Post zdublowany ! Taki sam w 2 tematach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły