Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Będzie spadź czy nie?


Recommended Posts

W Sieradzu niektórzy na początku maja mieli zrobione 80 odkładów z 40 pniowej pasieki i po 7 kg miodu z ula ale tutaj wszystko jest wyjątkowe pszczoły jak wróble a wróble jak bociany.

Pozdrawiam z Ziemi Sieradzkiej.

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

W Sieradzu niektórzy na początku maja mieli zrobione 80 odkładów z 40 pniowej pasieki i po 7 kg miodu z ula ale tutaj wszystko jest wyjątkowe pszczoły jak wróble a wróble jak bociany.

Pozdrawiam z Ziemi Sieradzkiej.

 

comment_fCME2XsDF5oSClR3mUJ0WZNHikoRtbRV

Link to comment
Share on other sites

A Bogus co rok się chwalił ze spadziuje u niego jak pieron ;)

Niektórzy mają szczęście :)

POmyśl : pasieki ( stacjonarne)nie tak liczne z których robi się max odkładów dają rekordowe zbiory miodu :) 

Robiący odkłady w dużej ilości  sprzedaje przez forum ''nadwyżki wosku" , bo ma nadmiar .

Pomijamy tamten rok , bo był naprawdę rekordowy dla spadziowców.

Co roku spadź w dużej ilości to bajki dla nowicjuszy, naiwnych lub pobożne życzenie , to nie rzepak.

Dawno, dawno temu ......... było trochę lepiej .

Pewne rzeczy są możliwe tylko w Suchej lub w Sieradzu

Link to comment
Share on other sites

Qrde !!! - u mnie na linii lotów moich pszczół po lipę i spadź, w odległości 500m ktoś podstawił już 10 uli korpusowych w oczekiwaniu na spadź. Podejrzewam, że to Pani Flisowa, ale mam nadzieję, że moje mjejscowe kundelki tak jak w zeszłym roku nie dadzą się jej kałukazom.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tak samo ,kolega stwierdził że musiało co zostać z jesieni . Nie wiem ,we wszystkich pasiekach podobnie "herbaciany "kolor .

Link to comment
Share on other sites

W nadstawkach miód przybiera w oczach, w lesie szaleństwo, jest mnóstwo spadzi iglastej. W tym czasie sama w to nie wierzę, ale wczoraj specjalnie zrobiliśmy maraton po lesie i słychać mocno pszczoły a liście jeżyny już nawet nie zakropione a zalane

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przed wczoraj pojechało około 20 paru rodzin od kolego Roniego na spadź w to samo miejsce gdzie były już po rzepaku. Ale po ostatnich burzach raczej tracimy nadzieje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.