Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cena miodu 2016 r


Recommended Posts

piotrpodhale jak to było? Miód pochodzenia EU i z poza EU :-)? Biorąc pod uwagę jakie akcje odchodziły w PRC, to ja postoje :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Na jednym z forów nie pszczelarskich prowadziłem wymianę poglądów z jednym z pszczelarzy z Elbląga i oto co pisał :

 

Cena miodu? . Jakie 18-25 zł /kg by wyjść na zero? Z ula masz średnio 15 słoików 0.9 rocznie. Są tacy co mają po 40 sa tacy co mają 20-25 ale najmniej ma się około 15 słoików.

Koszt utrzymania ule licząc amortyzację roczną /15zł, leki 10zł, zakarmienie 40zł, wymiana matki co drugi rok 10zł/ + dojazdy ja mam przy domu wiec dojazd odpada. Rzem około 100 zł rocznieod ula . 100 / 15 = niecałe 7 zł za słoik. Cała reszta to nasz zysk - czyli włożona praca. Której nie przeczę nie jest mało.
wiem, że ule kradną, pszczoły chorują itp to wypadki losowe. nie zmienia to faktu że koszt 1 słoika ula to max 10 zł reszta to marża pszczelarza.

Jak Wam się podoba takie wyliczenie ? Ciekaw jestem Waszych opinii. 

Dla równowagi jeszcze tekst z Wyborczej

http://wyborcza.biz/biznes/1,147584,16830781,Ile_kosztuje_i_dlaczego_tak_drogo__Kilogram_ekologicznego.html?disableRedirects=true

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Na jednym z forów nie pszczelarskich prowadziłem wymianę poglądów z jednym z pszczelarzy z Elbląga i oto co pisał :

Jak Wam się podoba takie wyliczenie ? Ciekaw jestem Waszych opinii. 

Dla równowagi jeszcze tekst z Wyborczej

http://wyborcza.biz/biznes/1,147584,16830781,Ile_kosztuje_i_dlaczego_tak_drogo__Kilogram_ekologicznego.html?disableRedirects=true

Pozdrawiam

Tadek

Tekst z wyborczej poza wyliczeniami kosztów (co nam pasuje), został napisany przez laika i tyle...

Link to comment
Share on other sites

U nas w kole ustaliliśmy cenę na 3,5 za 100 ml czyli 1 litr 35 zł, słoik 0,9 - 32 zł. Raczej wszyscy starają się tej ceny trzyma, ale trzeba mieć indywidualne podejście do klienta - bierze dużo lub to stały klient dam upust lub gratisowy słoik. A to co piszą w gazecie .... no cóż ta gazeta tylko do kibla się nadaje.... ale moja du.... krzyczy, że nie chce takiego "luksusu"

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj na flumarku , na stadionie w Olsztynie miałem "tajemniczego klienta" . :ph34r:
Najpierw szczegółowo obejrzał wszystkie moje słoiki i torebki na stole  .
Poczytał etykiety . Zapytał skąd mam miód wrzosowy , a następnie poprosił o okazanie dokumentu , że posiadam pozwolenie na sprzedaż bezpośrednią .
Trochę mi się chciało z tego śmiać , bo jak na inspektora , to sam  zapomniał się wylegitymować . 
Ale ... co mi tam. Mi nie ubędzie . . .
Okazałem mu dokument i mimo , że tego nie chciał , to z własnej inicjatywy pokazałem mu również książeczki zdrowia (moją i Żony) , oraz ważne badania sanepidu i  ewidencję sprzedaży .
Wtedy zobaczywszy , że jestem z powiatu Bartoszyckiego oświadczył mi , że MUSZĘ minimum 7 dni wcześniej powiadomić PLW o zamiarze handlu w innym powiecie :blink:
Tego już było za wiele :angry:
Uświadomiłem gościa , że jest w błędzie , okazałem mu na pozwoleniu na sprzedaż bezpośrednią , że mam prawo handlować w całym województwie
a nawet w województwach sąsiednich i wtedy już zapytałem kim jest i w czym ma problem !?
Okazało się , że to . . . pszczelarz z Olsztynka , który specjalnie przyjechał na kontrolę do Olsztyna , bo tutaj za tanio sprzedaje się miód i pszczelarze są niezadowoleni :D 
Ja sprzedaję wiosenne miody(słoiki 900ml.) po 30zł., letnie i wiosenne kremowane po 35zł. a wrzosowy po 85zł.

To że na stadionie panowała z miodami istna partyzantka , to fakt . Większość sprzedających miód nie miała nawet etykiet na słoikach .
Ale jak niedouczony pszczelarz robi mi kontrolę i wymyśla swoje przepisy , to jest to nawet patrząc z boku trochę jak kabaret :D

Żeby pocieszyć "tajemniczego klienta" w niedzielę jadę do ... Olsztynka na imprezę "Smaki jesieni" .
http://muzeumolsztynek.com.pl/pl/aktualnosci/news/smaki-jesieni.html
I będę sprzedawał miód po takich samych cenach jak w Olsztynie ;)

Żeby tak gość trafił "na kontrolę" do gminy Bisztynek , to by zawału dostał .
Miód na rynku po 23-25zł. a "u pszczelarza po 18-20zł.za słoik 900ml. :lol: 
 

Link to comment
Share on other sites

mam prawo handlować w całym województwie

a nawet w województwach sąsiednich

 

 

dokładnie to samo mi mówił teraz PLW... ja bym mu się wylegitymował yhy... zaraz jak to czytalem to czułem że to jakiś pszczelarzyna będzie

Link to comment
Share on other sites

Robert nie przejmuj się , takie łajzy wszędzie się trafiają. A kim on jest że może Ci dać mandat ? To są  triki walki z konkurencją. U mnie też na targowisku miejskim partyzantka , słoiki bez naklejek i tylko miód majowy ?, miód czerwcowy ? , lub miód lipcowy ?? A najdziwniejsze co mnie zaciekawiło miód lipowy u innego sprzedawcy był koloru jak u mnie rzepak , skrystalizowany i jasny. Taki mamy rynek . Ale przynajmniej wszyscy trzymają cenę 35 zł za 0.9 l 

Jedynym który miał dobre miody i kilka odmian naprawdę prawdziwych thumbsup.gif ,  z Amnezji   Kolega "Adamiaku"  z którym się znamy i często wymieniamy poglądy , a reszta to miała nie wiadomo co  ?  Ale z faktem jest przywożenie tanich miodów z Mazur, i mówią mi niektórzy klienci , że ktoś im przywozi takie miody po 25 zł za 0,9 l , to im mówię niech jadą ma Mazury jak chcą tanio , a nie dobry miód.

Ja ze swoim miodem nawet godziny nie stałem na targowisku wszystko sprzedane z pracowni , zostało tylko trochę ze 20 słoików mniszka muszę chyba powiększać pasiekę ?

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tadek11 jakość zawsze się obroni ale o jakość trzeba też dbać więc jakość musi kosztować. Komu nie pasuje w sklepach jest litr po 17 zł - "smacznego". Również wszystko sprzedaję z domu, tak na koniec listopada jest już po wszystkim. Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

jak coś chętnie sprzedam miód rzepakowy w słoikach bo mam go nadmiar jak u innych taki przemiał :D  ja myślałem że tylko w Sieradzu miód się sprzedaje w 3-4msc no chyba że się wzięło 100-200kg z pasieki  ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie rzepak zawsze najgorzej schodził i klienci go niechętnie kupują , a masz kremowany ? Bo kremowany rzepak to jeszcze niektórzy kupują. I jak będę miał w przyszłości rzepak to tylko będzie kremowany.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

nie nie mam kremowanego.... ja jak na razie sprzedałem najwięcej rzepaku.... ciekawi mnie zawartośc innego nektaru bo w tym samym czasie były sady i inne chabazie a wiocha duża więc miały co zbierać. ciekawe czy jest róznica w smaku rzepaku taki co zbierają gdzieś gdzie pasieka stoi w środku pól a jak pasieka we wsi.... pewnie i tak 3/4 to rzepak bo miały 200-300m do 35 albo 40ha juz nie pamietam

Link to comment
Share on other sites

Smakowo to będzie niewielka różnica , bo wszystkie miody wiosenne są delikatne. Prędzej poznasz po kolorze jak się już skrystalizuje. Ten z większymi domieszkami jest żółciejszy .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Obawiam się że ten miód i tak już dawno jest na naszym rynku sprowadzany przez naszych hurtowników. Skąd by były na przykład takie ilości miodu w sklepach carrefour pod nazwą firmową Kozacki miód , jeden pszczelarz by tyle nie naprodukował żeby zaopatrzyć wszystkie te sklepy  carrefour w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Dobry pszczelarz to nie weźmie byle jakiego miodu na handel , żeby sobie nie psuć marki u swoich klientów. Ale jak zabraknie miodu ze swoich zbiorów , to odsyłać z kwitkiem też nie wypada , bo klient się odbije , znajdzie sobie inne źródło zaopatrzenia i już może nie powrócić. Ja jak mi się skończy miód zimą , to pomagam sprzedawać miód mojego Kolegi , ale przynajmniej wiem , że ma dobry miód i nie mam się czego wstydzić , ale i tak nie sprzedaje go z moimi naklejkami z mojej pasieki , i uprzedzam klientów że to miód znajomego pszczelarza i gwarantuje za jego jakość i prawdziwość. Oczywiście bez zarobku bo tu chodzi tylko o nie utracenie klienta.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.