Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bartodziej czy Tumidajewicz?


Paweł

Recommended Posts

Jakieś opinie? Sugestie? Opinie?

Przymierzam się do zakupów stąd to pytanie. Jak na razie od kilku dni oczekuję na odpowiedź na maila od jednego i drugiego...

Dziękuję z góry za konstruktywne wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Paweł. W 2012 roku zakupiłem od pana Tumidajewicza 4 ule wielkopolskie, mam je do dziś. Sprawują sie dobrze, są lekkie - idealne do pasieki wędrownej. Nie wiem jak długo wytrzymają zszywki które zostały użyte do zbicia - na razie trzymają. W tym, roku dokupiłem jeszcze 4 pół korpusy - pasują idealnie. Kontakt z producentem bardzo ok - odbiera telefony, dotrzymuje terminów. Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam 1 ul Bartodzieja. Dadant z poławiaczem pyłku. Użytkuję od początku sezonu więc w pełni o solidności i jakości wykonania będę mógł się wypowiedzieć za rok. Pomalowałem i użytkuję. Wszystko ładnie spasowane. Praktyczne lotnisko, zasuwka na transport, wentylacja ok. Z wad kosztowne cacko. Z rzeczy neutralnych zwykłe wręgi, ale spełniają swoją rolę.

Warto kupić podstawowy ul  i korpusy na miodnie dorobić ze styroduru. Np korpus do mego D czy Twojego W kosztuje 74 zł a połkorpus 54zł .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam od Tumidajewicza ule  5 lat  ;)   i nic specjalnego sie nie dzieje .Trzymają wymiar są lekkie zbite solidnie zszywkami  . Na jego ulach sie wzorowałem przy budowie swoich ,podkarmiaczki tez proste i skuteczne ,dennice jakie chcesz.W realu spoko gość .Rozwozi swoje ule po całej polsce .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam ule od Tumidajewicza,2-gi sezon. Nie są lekkie, pomalowane olejną, na kilku rogach klepki napuchły, więc i naciągnęły wilgoci. Zbijane na zszywki - jeszcze trzymają. Elementy dobrze spasowane. Dobrze spisuje się poławiacz pyłku. Na wędrówki - jak nie trzeba daleko nosić. Plusy: dobrze spasowane, minusy: bardzo ciężkie, bo drewniane, klepkowe, muszą ważyć, dobrze, że nie muszę ich nosić...

Link to comment
Share on other sites

Ciężkie to pojęcie względne ,najlżejsze z drewnianych .10 mm klepka jest plusem na wagę .

Wiadomo na przeciw styropianów są cięższe wiem bo mam ze styroduru .

Od Tumidajewicza kupiłem kilka bo nie miałem czasu robić i żeby mieć namiary na standard.

Z tego co widziałem w magazynach to robi "masę tych uli"

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 rok ule bertodziej, w tym roku dokupiłem kolejne z wysokimi dennicami z poławiaczem pyłku, jak na razie wszystko Ok, waga jak każdy drewniany klepkowy. Mam jeszcze 1 szt od Ratajczaka, ul wykonany poprawnie ale cieńsze ocieplenie i do reszty pasuje "średnio". Ja polecam bartodzieja również za solidność i terminowość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.