Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczoły goniły 2 dni samochód


Recommended Posts

Królowa ula została przypadkowo uwięziona w SUV-ie w walijskim hrabstwie Pembrokeshire. 20 tys. owadów nie chciało darować nieświadomemu kierowcy.

Właściciel Mitsubishi Outlandera nie wiedział, co się dzieje. Przerażony w końcu zadzwonił po pomoc. Aż pięciu różnych pszczelarzy, strażników miejskich i przechodniów pomagało mu usuwać owady z bagażnika i umieszczać je w kartonowych pudełkach.

 

Zostałem wezwany do ogromnego roju na środku ulicy. Miękką szczotką zgarnialiśmy pszczoły do pudełek. Udało się to zrobić naprawdę sprawnie -
powiedział
Roger Burn ze Stowarzyszenia Pszczelarzy w Pembrokeshire.

 

Królowa została uwięziona w samochodzie przez przypadek. Roger Burn wyjaśnił, że najprawdopodobniej właściciel auta nawet nie zauważył, że królowa zwabiona słodkim zapachem wleciała do bagażnika. Ostatecznie udało się uratować władczynię ula.

 

Jestem pszczelarzem od 30 lat i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Oczywiście pszczoły podążają za swoją królową, ale ściganie samochodu i latanie za nim przez dwa dni jest niezwykle dziwne, ale i zabawne - powiedział Burn.

 
“20,000 bees chase car for two days after queen bee gets trapped in boot https://t.co/n7hwEA4xLT
CjOUVvTW0AEZSWo.jpg:large.jpeg
Metro

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Na pewno śmieszne zdarzenie ale czy prawdziwe? Z punktu widzenia pszczelarza pewnie nie .Dlaczego otóż matka zamknięta w aucie nawet przez pomyłkę

co może się zdarzyć nieroztropnemu pszczelarzowi nie ma możliwości wymiany feromonów ze świtą która nie przekaże ich rojowi.Jeśli ktoś w to

wierzy niech zabierze matkę włoży do słoika z zapasami i pszczołami towarzyszącymi zakręci go i postawi obok macierzaka,ciekawe czy oblepią słoik czy

odciągną mateczniki?Jak dla mnie koleś chciał zabłysnąć użył feromonów aby zwabić rój któremu odebrał matkę.

Link to comment
Share on other sites

Samochód to nie słoik , kierowca może być słoik lub pasztet  ale  w aucie. Te ma wystarczające szczeliny by feromon było czuć. Jak sądzisz jak rój odleci i zostaną resztki pszczoły to czym się kierują ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.