Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Akacja ( robinia akacjowa)

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Perszing

Perszing

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • Imię:Patryk
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Typ ula:Wielkopolski

Ja też u siebie nie widzę kwiatów na akacji,jeśli były to burze je zniszczyły.Lip u mnie nie ma więc jak nie będzie spadzi liściastej to już mam koniec sezonu.

ArCzi

ArCzi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Typ ula:WZ

U mnie pustki w miodni dzisiaj w nocy było tylko 2 stopnie , przemarzły na kość :D

slawo3663

slawo3663

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • Imię:Sławek
  • LokalizacjaLubelak
  • Typ ula:warszawski poszerzany

Wczoraj widziałem kwitnąca akację ! - miała drobniejsze kwiatki - co to za cudo ? ktoś wie ? w niedziele postaram się zrobić foto.

Michał

Michał

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Typ ula:wlkp 18cm

Nie ma się co ekscytować. Wiele roślin kwitnie dwukrotnie jeżeli są ku temu sprzyjające warunki. Akacja, wierzba, często nawet drzewka owocowe zakwitają ponownie w sierpniu. W tym roku mieliśmy wszystko przyspieszone, więc i kwitnienie wtórne wypada szybciej.

Mam na działce trochę wierzby energetycznej i nawet nie zauważyłem, że ponownie zakwitła kilka dni temu. Po deszczach pyłkuje i nektaruje tak obficie, że większość młodych rodzinek się pozalewała i matki nie miały gdzie czerwić. W porę jednak udało mi się zareagować.

Spodziewam się, że w tym roku i sosny po raz kolejny puszczą pędy.

lalux5

lalux5

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Imię:****
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:WL

Może Rembertowska?

Fajna sprawa , w sprzyjających warunkach kwitnie kolorowo drugi raz na jesień , a że warunki są sprzyjające jak napisał wyżej Michał , to może zaczynać wcześniej.Mam obiecane ze szkółki parę sadzonek , zobaczymy co wyniknie z ,, obietnic".Kilkanaście km ode mnie występuje w takim lasku akacjowym , tylko poznaj w sezonie która sadzonka jest która i ma taki wypłowiały na biało kolor , a nie taki bordo -fiolet

Jak tak to miodarki jeszcze nie chowam :)

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Mimoza zakwitła - jesień już.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

slawo3663

slawo3663

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • Imię:Sławek
  • LokalizacjaLubelak
  • Typ ula:warszawski poszerzany

https://naforum.zapo...505094.jpg.html

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 99 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski
Dziś i ja zobaczyłem pojedyncze kwiaty na robini, i mnóstwo mszyc na tych kwiatach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!