Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Firma kurierska TBA i pośrednik Zlapkuriera.pl - Problemy !


Recommended Posts

Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z firmy kurierskiej  logo.png

Za namową konsultanta serwisu ZŁAP KURIERA kilka miesięcy temu zaczęliśmy wysyłać nasze paczki firmą kurierską TBA

Szło lepiej , lub gorzej ale zasadniczo było nieźle .
W ostatnich dniach maja okazało się , że wiele naszych paczek zniknęło , lub utknęło w magazynach (głównie Wałbrzych i Poznań ) .
Zaczęły się problemy ze zwrotem pobrań od Klientów .
Pobrania są przelewane w ciągu 14 dni roboczych od doręczenia więc w praktyce na pieniądze od Klientów czekamy 3 tygodnie .
Dlatego z pobrań uzbierała się niezła czterocyfrowa sumka . (sezon pszczelarski) .
Razem z paczkami , które wyjechały i nie dotarły do Klientów , lub dojechały niekompletne nasze straty sięgnęły kwoty 10 000zł.

Teraz okazuje się , że firma TBA jest dłużnikiem i bankrutem .
Nie wiadomo , czy kiedykolwiek uda się odzyskać pieniądze i towar !?

Dlatego przestrzegam , żeby komuś nie przyszło do głowy wysyłać paczek za pośrednictwem tej firmy !

A korzystając z okazji proszę moich Klientów , którzy mieli w ostatnich dniach problemy z realizacją swoich zamówień o kontakt z nami  !
Firma TBA tak zagmatwała "śledzenie przesyłek" , że nie ma praktycznie możliwości sprawdzenia statusu przesyłki !
Stąd może się zdarzyć , że jakieś zamówienie nie zostało zrealizowane,  a ja o tym nie wiem .


Robert Wiśniewski i firma Weronika Wiśniewska Robi Robson

 

Link to comment
Share on other sites

Mi tam dziadek mówił - tanie mięso psy jedzą .

Darku - tak, zgadza się, ale decydując się na sprzedaż wysyłkową musisz w jakiś sposób kalkulować koszty, chcąc zostać konkurencyjnym na rynku. Przerabiałem temat kilkukrotnie. Z byłych firm nie poleciłbym nikomu 7 (ju żnie istnieje - kupiona przez innego przewoźnika) a z istniejących miałem problemy z K-EX

Link to comment
Share on other sites

Darku.

Tu nie idzie o 2-3 złote !
Wysyłam głównie wiadra /hoboki .
Paczki w kształcie walca traktowane są wszędzie jako niestandardowe .
Taki paczki kosztują nie 14zł. jak standardowe ,  a prawie 30zł.
Za taką cenę wysyłki większość klientów zrezygnuje z zakupu !
A jak dodać do tego koszt pobrania ...

Do niedawno wszystko wysyłałem FedEx-em.
Wszystko było cudownie . Ale takie zasady były uzgodnione telefonicznie "na gębę" .
Koszt 14zł. dla kuriera .
Koszt pakowania (folia bąbelkowa , tektura , stretch , taśmy , naklejki ) brałem na siebie .
Na wiosnę ruszyła lawina zamówień .
W niektóre dni wysyłaliśmy po kilkanaście paczek .
Aż któregoś dnia Firma Epaka za pośrednictwem której wysyłałem przysłała nam fakturę - korektę .
Zweryfikowano jak piszą  paczki jako niestandardowe i dopłata do każdej paczki wyniosła więcej niż koszt wysyłki !
Jak się nie mylę policzyli sobie dodatkowo po 19zł. za każdą "zweryfikowaną" paczkę .
Nawet jeśli w paczce były 2-3 wiadra puste  , lub 1 wiadro z miodem .
Faktury takie zaczęły przychodzić regularnie i przychodzą nadal .
Największa na kilkaset zł.
Teraz po 2 miesiącach niekorzystania z ich usług to już chyba weryfikują wszystkie tylko na papierze czytając zawartość paczek w zamówieniach
Wyszło , że całą wiosnę robiliśmy robotę za darmo . Nierzadko długo po północy jeszcze pakowaliśmy towar i robiliśmy zlecenia , żeby Klient dostał towar na czas .
I jeszcze zleceniobiorcy bezczelnie śmieją się w twarz , że mają zgodnie z prawem cały rok na przysłanie korekt :ph34r:
Marża nasza jest mała , żeby cena mogła być najniższa na rynku i atrakcyjna dla Klientów .
Ale ... okazało się w pewnym momencie , że korekty za paczki z wiadrami  zeżarły cały nasz zysk :(

Wtedy pojawiła się propozycja firmy , która zaproponowała usługi firmy TBA, która podobno nie dolicza kosztów dodatkowych za "niestandard"
I nie doliczała ... aż do teraz ...
A teraz poszła na całość i wzięła nasze pobrania z całego prawie miesiąca  (takich paczek była większość), a oprócz tego przepadł nie wiadomo gdzie towar ,
który wysłaliśmy płacąc za wysyłkę z góry , a paczki nigdy nie dotarły do adresatów .
Historie z firmami kurierskimi zaczynają mi się kojarzyć z Amber Gold :wacko:


 

Link to comment
Share on other sites

No cóż mleko się rozlało , współczuje Ci , i proponuje powrócić do starych sprawdzonych na rynku firm Kurierskich ,że trochę drożej to trudno ,  no i przy zawieraniu umowy zwracać uwagę na punkty dotyczące ubezpieczania przesyłki w przypadku zaginięcia jej , a płatności lepiej jak są dokonywane przelewem a nie za pobraniem. Klienci to zrozumieją .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Robert ja wiem co piszę, wiem co to niestandardowa , koszt kartonu wielkości wiader - 2, 3 złote. Nowego. Jak porozpirzają to ich problem. Nigdzie nie napisane ze nie ma prawa ,,latać ,, w środku zawartość.

P.S. Rok na zweryfikowanie ..... na jakiej podstwie ? Biednemu zawsze wiatr w oczy.

Link to comment
Share on other sites

Robert ja wiem co piszę, wiem co to niestandardowa , koszt kartonu wielkości wiader - 2, 3 złote. Nowego. Jak porozpirzają to ich problem. Nigdzie nie napisane ze nie ma prawa ,,latać ,, w środku zawartość.

Jest w regulaminie , że nie może być ruchomej zawartości w przesyłce !

 

A kartony w takiej cenie , to chyba musiałbym całego TIR-a zamówić !?

Bo jak dostawałem oferty z firm opakowaniowych , to koszty były wyższe .

Nijak się nie kalkulowało ...

 

Biednemu zawsze wiatr w oczy.

 

Prawda .

Wiecznie schody ...

 

Link to comment
Share on other sites

Mi tam nakrętki zawsze w paczce latają. W markecie budowalnym widziałem po pińć  w detalu,  to i tak taniej niż dopłacać. Jak co karonów do umocowania za gratis pełno.

Link to comment
Share on other sites

Mi tam nakrętki zawsze w paczce latają. W markecie budowalnym widziałem po pińć  w detalu,  to i tak taniej niż dopłacać. Jak co karonów do umocowania za gratis pełno.

Nie u mnie na zadupiu .

Czasem wyżebrzę w sklepie jakiś karton po herbatnikach , lub bananach , ale to do innych paczek idzie .

Np z miodem , węzą , pyłkiem ...

A poza tym format . . .

Do wiader potrzebowałbym o wymiarach wewnętrznych 38x40x115cm.

A takich jak na lekarstwo . Nawet jak łączyć z dwóch to też ze świeczką szukać . 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przestrzegam również przed pośrednikiem Zlapkuriera.pl !
Ten pośrednik maksymalnie wypina się na klienta ...
Na zarzuty , że umowa została zawarta z nimi i , że to oni wzięli pieniądze za usługę i to oni nie wywiązali się z usługi zrobili co ?
Ano to , że zmienili swój regulamin i teraz pisze w nim , że nie odpowiadają za nic !
Powołują się przy tym na ten regulamin , że klient zapoznał się z nim przed złożeniem zlecenia .
Jawnie kryminalne zagrania :ph34r:

Zamiast kilku tysięcy złotych za pobrania wzięte od klientów plus za paczki , które nigdy do klientów nie dojechały i do nas też nie wróciły
TBA w ubiegłym tygodniu przelało nam kwotę  ... 13zł. !!!! :blink:
Mniej niż poniesiona z góry opłata za jedna paczkę !  :(

Link to comment
Share on other sites

Imho zagrywka - chodzi o to, żeby na wokandzie wykazać dobra wolę i fakt, że Cię spłacają ile mogą. Windykuj ich jak najszybciej, aby mieć dobre miejsce w kolejce u komornika, bo jak kasa (ich mienie) się skończy, to możesz nie odzyskać należności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.