Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

cukier na sezon 2016/2017


Recommended Posts

Lysy85

 

Można od końca sierpnia. Ja mam już 2 dawki podane, teraz jeszcze 3 i leczenie przeciwko warrozie. Syrop 3:2, u mnie około 11,5kg cukru na rodzinę, czyli około 15 litrów syropu 3:2. Ilość karmy zależy od siły rodziny i metody jaką się stosuje. Częstotliwość jest prosta - jak pobiorą - dajesz kolejną dawkę, chyba, że robisz przegląd np. po 2 dawce, wszystko zależy od pszczelarza.

 

P.S.

 

Jak stwierdzę, że mało karmy lub po czerwiu za dużo dziur, to dam jeszcze trochę syropu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W Lidlu dziś po 2,2 zł -limit 10kg na klienta - 5 kursów i jest już na wiosenne pobudzenie rozwoju. :D

A ja już się wyleczyłem z wiosennego "pobudzania"... Zbędna robota.

Link to comment
Share on other sites

Zależy czym się pobudza :lol:

Nigdy nie wiadomo jaka będzie wiosna.

Lepiej żeby był pod ręką,

Na wiosnę podkarmiałem ciastem + odsklepiałem pokarm w ramkach - efekt - na początku rzepaku już im było fisiowanie w głowach.

Link to comment
Share on other sites

W 2017 Unia  Ewropejska  (o ile dotrwa ) ma znieść limity .Po takim zabiegu czarno widzę obecne ceny , z resztą nie ma żadnego sensownego uzasadnienia obecnego wzrostu ceny cukru. Pomalutku zaczyna się zjazd cen , swoje już zarobiono na ten rok. To moje zdanie , może i się mylę , zobaczymy. Coś tam mam od biedy zachomikowane ,  na wiosnę nie pokarmiam i nie myślę płacić więcej jak 2 zl.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że Unia jest za słaba żeby zmieniać ceny światowe cukru I póki co , ponieważ Polska nie jest w strefie walutowej Euro , większy wpływ będzie miał kurs złoty Polskiego w stosunku do dolara czy euro . Jak zł osłabnie z tytułu gorszych notowań gospodarki Polski to będziemy płacili wyższe ceny za cukier , bo nasi spece od rolnictwa i tak chcieli zafundować nam wyższe ceny cukru , rzekomo dla ochrony produkcji w Polsce ??? ale wolny rynek ich stawiał do pionu.  Zobaczymy . Poki co na giełdzie Londyńskiej cukier jest po 2,21 zł za kg w przeliczeniu na kurs w dniu dzisiejszym Czyli oferta Lidla obecnie jest ceną hurtową 2,20 zł/kg

Link to comment
Share on other sites

 W kontraktach terminowych na 2017 rok, ceny cukru białego wynoszą  530-550 dolarów/tonę. To są fakty z kontraktów na 2017r , a nie wróżby andrzejkowe.

Co oznacza w przeliczeniu na kurs złotego w dniu dzisiejszym  (4,172 zł/USD) , że w hurcie ceny cukru w 2017 r wynosić będą w zł odpowiednio od 2,21 zł/kg do 2,29 zł/kg. 

Ale oczywiście zmiennym parametrem jest kurs złotego do dolara USD.

Zródło:

http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/prognozy-cukru-bedzie-wiecej-niz-krajowego-zapotrzebowania

Link to comment
Share on other sites

Hm.....

 

Unia Europejska, zniesienie limitów, ochrona produkcji w Polsce....

 

 

Czy ktoś orientował się przypadkiem z sytuacją polskiego cukru w Polsce? W skrócie to powiem wam tak, że jak w każdym sektorze gospodarki nasza kochana władza na spółkę z unią starają się zniszczyć lokalne rynki dla rynków głównych krajów unii. Dla przykładu. W opinii publicznej polska jest największym węglowym trucicielem środowiska dla tego kopalnie się zamyka pośrednio zmniejszając ich rentowność. W praktyce to ten co najwięcej krzyczy o szkodliwości polskiego węgla (czyt. Niemcy) wydobywa i spala najwięcej węgla w Europie. Ale nie o tym temat.

 

 

Przed przystąpieniem do Unii, Polska miała bardzo sprawnie funkcjonujący rynek cukru. Było wiele cukrowni, burkami obsiane tysiące hektarów, kontrakty i pieniądze były satysfakcjonujące. Po dołączeniu do Unii, Polska była 3 rynkiem w Europie pod względem produkcji cukru. Nie mniej jednak Europa postanowiła spróbować sprowadzać cukier trzcinowy, którego koszty pozyskania są nieporównywalnie mniejsze. Zostało na tym, że uwzględniając drogę przez ocean to burak cukrowy lokalny nadal jest tańszy. W praktyce rynki cukrowe w Europie wiele nie ucierpiały, natomiast w Polsce została jedna do trzech cukrowni co stanowi bardzo mały procent jeszcze niedawnej produkcji cukru w naszym kraju, no ale dzięki temu pozostałe kraje Europy mają gdzie sprzedawać cukier i przecież o to chodziło, żeby tworzyć liderom Unii nowe rynki zbytu. Powstawały różne mechanizmy, które miały na celu ograniczenie produkcji cukru, między innymi kwoty ale w praktyce w pozostałych krajach jakoś się dało z tym żyć na u nas cukrownie musiały być zamykane.

 

No ale przyzwyczajajmy się, gdyż raczej w bliższej niż dalszej przyszłości mieszkając w naszym kraju będziemy pracować u niemieckiego rolnika patrząc na to, jak "nasza" władza stara się na siłę "pomóc" rolnikom :).

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

przyzwyczajajmy się, gdyż raczej w bliższej niż dalszej przyszłości mieszkając w naszym kraju będziemy pracować u niemieckiego rolnika patrząc na to, jak "nasza" władza stara się na siłę "pomóc" rolnikom :).

Przecież władza pomaga ;)

Już zmienili podatki na bardziej przyjazne .

Dali tym co i tak nie mogą wziąć , bo nie mają z czego , a chcą zabrać tym co jeszcze pozostali w kraju i napędzają gospodarkę .

 

Żenia Depardieu , i Stiepan Seagal , oraz wielu im podobnych uciekli przed podatkami z Francji i USA do Rosji .

Nasza władza tez chce część zamożniejszych Polaków bez mydła i w białych rękawiczkach przesiedlić do innych krajów , które z otwartymi rękami przyjmą "obcy kapitał.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Amen Piotr, myślę identycznie jeśli chodzi o emigrację, kocham swój kraj i bronię się od tego rękami i nogami. A było już kilka razy ze mnie wypychali zebym pojechał na dwa lata i zarobił wkoncu na wykończenie domu, ale takiego wała jak Polska cała ;) wezmę trochę kredytu i będę siedział na du**e w domu z baba i dzieckami ;) jeszcze sobie może coś dorobie, może pszczolki pomogą w spłacie jak Bóg pozwoli :).

 

 

A co do rządu to dajmy im trochę czasu, Po/PSL rządzili 8 lat i zrobili dużo złego aż wstyd się przyznać ze głosowałem na nich za pierwszym razem. Na PiS teraz tez nie głosowałem choć żałuję teraz jak widzę co robią, przez rok zrobili chyba więcej niż poprzednicy przez 8 lat

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tylko nie bierz kredytu we frankach szwajcarskichstop.gifhaha.gif Bo Ci i Prezydent nie pomoże paluszek.gif.

Tak to jest że "dobrymi intencjami i piekło jest wybrukowane" a na tablicy obozu w Auschwitz był napis " Praca czyni wolnym " ( sorry poprawiono." A jak widać nawet i na naszym forum że "Polak Polakowi wilkiem jest" i nie potrzeba wyjeżdżać  za granice żeby tego doświadczyć. A intencje na początku są dobre , dla przykładu poczytajcie wpisy powitań nowo wstępujących na nasze forum !!!!!

Ale wracając do tematu promocja cukru w Lidlu jeszcze tylko do 4 grudnia.

 

Trzeba chyba robić zapas na "pisanie książek " bo dobra zmiana może wprowadzić cenę minimalną i na wódkę

http://wmeritum.pl/rzad-wprowadzi-cene-minimalna-alkohol-nawet-40-zl-05-l-wodki/155494

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/sandomierz/a/skandal-na-swiecie-wina-w-sandomierzu-celnicy-w-akcji,11479946/

Link to comment
Share on other sites

Mam chyba z Was najbliżej do Oświęcimia, byłem tam i w Brzezince dwa razy, jak miałem 15 lat z przewodnikiem i tłumaczył to dokładnie "Praca czyni wolnym"

 

A co do cukru to ja się już w to nie będę bawił, w tym roku mam już na tyle rodzin ze zamówię sobie całą paletę albo dwie ;) inwertu diamanta w tym roku wychodził 3 zł z groszem to po co się babka cukrem mieszać cudowac. Ja do tego odbieram jeszcze nawloc to jest to idealne rozwiązanie bo nie spracowuje tak pszczół.

 

Do tego paczkę ciasta najwyżej do ulikow jak by była bida i starczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Sorry poprawiłem ,  ja w Oświęcimiu byłem tylko raz z wycieczką szkolną więc trochę czasu już upłynęło.

Ja też ostatnie trzy lata karmię inwertem Diamanta i tak jak piszesz na nawłoci można sporo zaoszczędzić przy podkarmianiu na zimę i na nawłoci nawet dobrze zimują. Ale mam kolegów którzy uważają tyko cukier do karmienia i dobrze , żyjemy w wolnym kraju ??

Link to comment
Share on other sites

Panowie , cukier z Oświęcimiem wymieszany aż nie pasuje. Mój dziadek tam zginął, jak pewnie wielu waszych bliskich. Niech więc napis "praca czyni wolnym " będzie dla nich pomnikiem a nie sposobem na zabłyśnięcie w wolnych tłumaczeniach napisu(zresztą bardzo kiepskich) i nie będę nic w tym poście pogrubiać.

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Czytałem cena cukru wszedł do polityki. I rozumiem, że dość smutny na Ukrainie.

 

Читаю как с цены на сахар перешли в политику. И понимаю что в Украине совсем печально.

Link to comment
Share on other sites

siverit, trzymamy za Was kciuki bedzie dobrze, a Putinowi si nie dawać, bronic swojego  0shoot.gif

 

 

A co do diamanta to przecież  to cukier a dokładnie inwert powstały z cukru :D, skoro jest prawie w tej samej cenie i pszczoły nie muszą się tak męczyć przy jego przerabianiu to po co bawić sie w cukier, nie rozumiem 

Link to comment
Share on other sites

Ja również odszedłem od cukru - inwert to przede wszystkim spokój w pasiece  (brak rabunków), komfort pracy - podaje bez względu na porę dnia, brak konieczności biegania za cukrem, mieszania z wodą, czekania do wieczora i rozlewania przy lampce. Pamiętać tylko trzeba o podawaniu dużymi dawkami - najlepiej na jeden raz - wiadro do góry dnem i za 2 dni pszczoły zakarmione są na zimę. Dodatkowo mam darmowe pojemniki na miód i inne potrzeby w pracowni. Cukier kupuje tylko na potrzeby czytelnictwa :D :D :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.