Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

cukier na sezon 2016/2017


Recommended Posts

Dla zainteresowanych: Carrefour sprzedaje cukier po 1,79, może warto zrobić zapasy.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych: Carrefour sprzedaje cukier po 1,79, może warto zrobić zapasy.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

:wub:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za patent z kermazytem, nie pomyślałem o tym. Nie zrobi kermazyt fikołka jak pszczoła na nim usiądzie? Jeśli nie, to dobry patent, bo kermazyt można opłukać wodą hurtowo i ponownie wykorzystać, a zrywać trawę czy dawać siano do każdego wiadra to większy kłopot.

U mnie keramzyt się nie sprawdził ! Kupiłem na próbę , bo mi go polecił gość z Kętrzyna .

Mimo , że sypałem go uczciwie , to w niektórych rodzinach masa pszczół się potopiła .

 

Drugi problem ... co zrobić z syropem niepobranym +keramzyt (ja już wiem co zrobić  ;) , ale to był problem )

Emilu widziałeś u mnie w "kuchniosalonie"  (tam gdzie robiliśmy korpusy) stojące zimową porą pod oknem wiadra z resztkami syropów  z keramzytem .

 

Trzecie , to wcale nie tak łatwo wypłukać z niego potopione pszczoły ( opcjonalnie osy) .

Na sicie zostaną , a w pojemniku(np wiadrze/kotle) owady wypływają razem z keramzytem .

 

Mam około 150 litrów przepłukanego keramzytu (z pszczołami) z którym nie wiem co zrobić .

I jeszcze część nieużywanego leży w paczkach .

To była nietrafiona inwestycja .

Nie polecam .

 

Link to comment
Share on other sites

Albo na zakąskę chrupki keramzytowe . :D  ;)

 

 

Kermazyt taki dobry, że po pijaku to byś mógł się nie skapnąć nawet. A myślę, że takie chrupki byłyby lepsze na trawienie niż węgiel.

Link to comment
Share on other sites

biedronka ma promocje po 1,69 ale max 10kg chyba że dogadacie się z babeczkami z kasy (ja wziąłem 120 kg) teraz mam zapas na przyszły rok jak trzeba. PS mam pytanie mam inwert z data do 7/2018 czy koniecznie trzeba to zużyć do tej daty czy jak zakarmię we wrześniu to będzie ok??

Link to comment
Share on other sites

 PS mam pytanie mam inwert z data do 7/2018 czy koniecznie trzeba to zużyć do tej daty czy jak zakarmię we wrześniu to będzie ok??

Już 08 należy go definitywnie wyrzucić. :)

To żart , i na pewno nie straci swoich właściwości ,miesiąc czy dwa po terminie.Jak na nim przezimują , to już loteria.

Nie odpowiem Ci na to pytanie , jestem przeciwnikiem pasz. , ale doświadczenia innych zimujących na inwercie:

Skarmić w sezonie , nie podkarmiać na zimę zeszłorocznym inwertem .

Link to comment
Share on other sites

mam inwert z data do 7/2018 czy koniecznie trzeba to zużyć do tej daty czy jak zakarmię we wrześniu to będzie ok??

Możesz go skarmić w pierwszej kolejności w lipcu po lipie . Będzie zgodnie z terminem przydatności :)

No chyba , że planujesz spadź, grykę, wrzos ... ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dla zainteresowanych: Tesco sprzedaje cukier po 1,69zł., może warto zrobić zapasy.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.