Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód z terenów leśnych .


Recommended Posts

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo nigdzie nie znalazłem informacji na temat miodów leśnych .Tu nie chodzi mi o miód typu-spadziowy .Są etykiety "Miód leśny "to logiczne, że taki miód też musi być w sprzedaży .Mam możliwość postawienia na przyszły rok u znajomego leśniczego kilka uli ,miejscówka oddalona od następnej leśniczówki około 4 km ,bez żadnych upraw rolniczych .Do najbliższego rolnika około 6 km.I tu było by moje pytanie .Jak klient zapatruje się na takie miody , z taką nazwą ?Czy może wszystko podciągać pod miód wielokwiatowy .?Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie to proszę o informację .Dodam, że to czysta ekologia .Zdzisiek .

 

Link to comment
Share on other sites

A jaki to las ? Wg mnie miody leśne to jednak te w dużym procencie ze spadzią. Ja na Twoim miejscu bym zrobił rozpoznanie pożytkowe tego lasu pod kątem roślin  takich jak malina , jeżyna, kruszyna, jagoda , borówka i z drzew , jak akacje , lipy , klony , świerki , dęby i może ten leśniczy by Ci pomógł w znalezieniu wszystkich roślin miododajnych w tym lesie ? A klienci sam poznasz po paru latach . A hasło "ekologia" cóż tu dodać.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadek11 --  las  -tak jak piszesz, dołóż jeszcze olchę do tego lasu i jest komplet ,   Jest sporo żarnowca .    Dosyć szeroka dolina przy rzece . Ale mnie bardziej chodziło  o to jak ten miód nazwać , żebym nie musiał przeklejać etykiet .Nie będę ukrywał, że chodzi o sprzedaż ,bo załóżmy ,sprzedam swój wielokwiat z aktualnej lokalizacji a ten mi zostanie ,a przecież to w sumie też wielokwiat , tyle że może z większą domieszką spadzi .Pozdrawiam .Zdzisiek .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy za odpowiedzi .Ja  właśnie zastanawiałem się nad " Miodem z terenów leśnych ",bo przecież tam jest mnóstwo kwiatów chociaż zupełnie inne niż w okolicach siedlisk ludzkich .Oczywiście mam na uwadze okresy kiedy może wystąpić spadż wówczas będzie " Nektarowo- spadziowy "---jeśli będzie .A jak nie będzie miodu to poskubię jagód .Pozdrawiam .Zdzisiek 

Link to comment
Share on other sites

,bo załóżmy ,sprzedam swój wielokwiat z aktualnej lokalizacji a ten mi zostanie ,a przecież to w sumie też wielokwiat ,

Przewiduje że ten pierwszy zejdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.