Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Projekt maja


Recommended Posts

Pszczółka Maja sobie lata raz po drutach raz po kwiatach.

Nie mam nic przeciwko rożnym projektom, ale zaczynamy popadać w pewne skrajności. Z jednej strony podnosimy larum, że pszczoły giną na skutek postępu cywilizacyjnego, kujemy barcie gdzieś w poszczy aby je "ratować", a z drugiej strony ładujemy pod ul elektronikę.

Pytam po jakiego grzyba je monitorować ?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że to tylko taki gadżet i poza funkcją jakąś tam zabezpieczania przed kradzieżą niewiele przydatny gadżet ale ma tendencje rozwojowe , bo przy dzisiejszych możliwościach pewnie można by wyśledzić ile jajek matka złożyła na dobę w ulu ???  To by była ciekawa informacja. Tak więc dużo jest jeszcze do poprawienia w tym projekcie . Bo na fermie kurzej to by była łatwizna.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Pszczółka Maja sobie lata raz po drutach raz po kwiatach.

Nie mam nic przeciwko rożnym projektom, ale zaczynamy popadać w pewne skrajności. Z jednej strony podnosimy larum, że pszczoły giną na skutek postępu cywilizacyjnego, kujemy barcie gdzieś w poszczy aby je "ratować", a z drugiej strony ładujemy pod ul elektronikę.

Pytam po jakiego grzyba je monitorować ?

Np po to, że jak mam do pasieki 150 km która stoi na spadzi to wiem, czy jechać z ciastem czy z suszem...

Czasami malućcy jesteśmy i wtedy niektóre rzeczy wydają się poprostu za dużę :)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Widziałem prezentację podobnego urządzenia.Jego możliwości są naprawdę imponujące,warto się z tym zapoznać jeśli cieszą kogoś takie rozwiązania.Mnie bardzo się spodobał monitoring zimowli.Niestety cena jest dość wysoka. :(

Rzeczywiście niektórych takie rzeczy przerastają,łatwiej robić sobie podsmiechujki,a potem płacz że mnie obrażają 2placz.gif 2placz.gif  .PK

Link to comment
Share on other sites

O szkodliwości fal radiowych w zakresie częstotliwości GSM powiedziano już wystarczająco.

Monitoring do celów naukowych, to rozumie. Ale zaprzęgać elektronikę, aby znowu osiągać większe zyski z pracy pszczół, to kłuci się trochę z moim sumieniem i poglądami.

Może rzeczywiście mnie to przerasta. A co do obrażanie, to nie bardzo rozumie co może być tego powodem.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie również nie przypadła ta elektronika do gustu .Jak czytałem w opisie tego urządzonka nie trzeba zaglądać codziennie do pasieki.Rozumiem

że chodzi o pasieki towarowe 200 pni + .Ale jak ktoś ma 10 to raz w tgodniu z przyjemności zajrzy .

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

Np po to, że jak mam do pasieki 150 km która stoi na spadzi to wiem, czy jechać z ciastem czy z suszem...

 

 

to samo myślę!

 

chyba logiczne jest to że ktoś nie kupi takiego osprzętu do stacjonarnej pasieki czy takiej co stoi parę km dalej 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.