Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Zainspirowany tegoroczną obserwacją kwitnących jabłoni, a dokładniej znikomą ilością pszczół na nich, postanowiłem zrealizować swoje marzenie i założyć mikro pasiekę.

Na chwilę obecną mam zabytkowy ul szafkowy (narazie jeszcze pusty) na ramki 310x180, własnymi siłami wyremontowany,troszkę wiedzy teoretycznej i nadzieję na pomoc kolegów z forum. Nie nastawiam sie też na intensywną produkcję miodu tylko żeby mieć coś tam dla siebie no i mieć własną armię zapylaczy w ogrodzie.

Pozdrawiam

Krzysiek z Orzesza

Witam, zapraszam do kompanii na ławeczce z nadzieją że sie już zaraziłeś i tak Ci pozostanie. Pozdrawiam

Wszyscy zaczynali - parę uli , miód dla siebie a teraz 40 , 60 . Witamy i życzymy pincet.

POMOŻEMY !. :D

Zainspirowany tegoroczną obserwacją kwitnących jabłoni, a dokładniej znikomą ilością pszczół na nich, postanowiłem zrealizować swoje marzenie i założyć mikro pasiekę.

Na chwilę obecną mam zabytkowy ul szafkowy (narazie jeszcze pusty) na ramki 310x180, własnymi siłami wyremontowany,troszkę wiedzy teoretycznej i nadzieję na pomoc kolegów z forum. Nie nastawiam sie też na intensywną produkcję miodu tylko żeby mieć coś tam dla siebie no i mieć własną armię zapylaczy w ogrodzie.

Pozdrawiam

Krzysiek z Orzesza

Pozdrowienia z Kobióra.

A witamy, pomożemy a jak nie to przynajmniej podokuczamy ale obojętnie nie przejdziemy nad jakimkolwiek problemem kolegi.

A no szafkowy otrzymany darmo ze zlikwidowanej pasieki Ś.P wujka, żal że nadal pusty choć wyremontowany.

Niestety sytuacja się zmieniła i trzeba znowu marzenie odłozyć...

Niestety sytuacja się zmieniła i trzeba znowu marzenie odłozyć...

.... coś za szybko  odkładasz marzenia , marzenia tego nie lubią,

...pszczoły same poradziły by sobie ......  tylko je osadź ... będziesz mógł obserwować  je gdy Cię .... dopadnie . 

Po prostu je osadź w tym wyremontowanym .... podpowiadam tylko 

PF

Wiem że nie lubią ale jak ci pracodawca zalega z wypłatą to oprócz oczywistej chęci obicia mu gęby pewne żeczy trzeba przesunąć w czasie.

Po za tym kto mi zrobi tanio odkład w połowie lipca...? I czy ten odkład zdążył by się przygotować do zimowli?

Krzysiek nie łam się. Też w tym roku zaczynam. Dziś kolejny odkład zrobiłem z całych 2 ramek i podałem matkę NU. Generalnie mam same odkłady i większość słabe :) Martwię się o siłę na zimowlę, ale ryzykuje :P Szukaj ogłoszeń na olx.pl koło Twojej dzielni i kupuj pszczoły ;> Ewentualnie szukaj telefonów do lokalnych kół pszczelarskich itp. Ja też jestem zielony, a jakoś daje radę.

Wiem że nie lubią ale jak ci pracodawca zalega z wypłatą to oprócz oczywistej chęci obicia mu gęby pewne żeczy trzeba przesunąć w czasie.

Po za tym kto mi zrobi tanio odkład w połowie lipca...? I czy ten odkład zdążył by się przygotować do zimowli?

Jak będziesz chciał kupić odkład to zapraszam do mnie po sąsiedzku, coś wybierzemy.

Nawet jeśli nie będziesz chciał kupować pszczół w tym roku to i tak zapraszam na zebrania naszego koła pszczelarzy w Łaziskach G. Oprócz kawy i ciastka zawsze idzie trochę informacji wchłonąć :)