Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Przeprowadzka


Recommended Posts

Na przeprowadzkę pszczół każdy termin jest dobry jeżeli tylko temperatura jest powyżej 16st. C . A odnośnie tej przeprowadzki skojarzył mi się film 'Ziemia Obiecana" gdzie to Żyd Łódzki zbudował sobie pałac ale mieszkał nadal w starym domu przy tym pałacu, bo nie chciał żeby mu się pałac zniszczył od użytkowania. ???? Tak że może szkoda i nowego ula ?? bo jak zasiedlisz to już nie będzie nowy.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witaj! 

 najprostszym sposobem wydawałoby się : przygotuj wcześniej listewki o wymiarze dadanta . Podczas przeprowadzki ' wielkopolskie' przymocuj do listewek (przywiąż , przykręć, .... no przymocuj) .  

 Miałem 'trudniejszy' problem : przeprowadzka z wielkopolskiego do WZ .... poradziłem ...... 

PF

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam,niespodziewanie dziś się dowiedziałem,że mój dalszy sąsiad-stary pszczelarz-chce przekazać swoje dwie i myślę po dzisiejszym oblocie-dobrze przezimowane rodzinki.Poszedłem zaglądnać do Jego pasieki żeby sprawdzić typ uli ich stan-szafkowy własnej roboty z ramką 24x28 w nienajlepszym jakościowo stanie.Co zrobić?Jak i kiedy przenieś te nietypowe ramki na korpusy?

Link to comment
Share on other sites

Jak są matki w miarę dobrze czerwiące ?/ to ja bym na razie nic nie przenosił , zrobić im poddymianie apiwarolem i poczekać jak same się rozwiną i ocenisz dopiero ??? , chyba że są to bardzo słabe rodzinki i słabo czerwiące matki  lub bezmatki ???

Za dużo znaków zapytania żeby Ci coś rozsądnie doradzić ???

Szkoda by było , jak by były dobre matki  , żeby rodziny bardzo wczesną wiosną przenosić na nowe ramki.

Wtedy lepiej to odłożyć na połowę maja.

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.