Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Diamant ‎Pfeifer & Langen Inwert


netto

Recommended Posts

Napiszę i ja kilka słów w temacie dotyczącym moich zakupów syropów z Glinojecka  .
Niekoniecznie słów pozytywnych  .
Ale poczekam do końca tygodnia na ustosunkowanie się producenta do mojej kolejnej reklamacji . :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ja już trzeci rok z rzędu stosuję DIAMANT Invertix 72 i nie mam żadnych zastrzeżeń a wygoda w porównaniu z cukrem i mieszaniem większych ilości pokarmu dla pszczół jest duża.

Pozrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

7 lipca zamówiłem na próbę 2 palety syropów  DIAMANT Invertix 72 bezpośrednio ze sklepu producenta w Glinojecku .
Towar przyjechał 12 lipca .
Zanim kierowca otworzył auto już widziałem syropy , które lały się z nieszczelnego kontenera .
Okazało się , że producent użył palet pozagatunkowych z wąskimi listwami na których wiadra dosłownie się zawinęły .



Pomiędzy czterema piętrami wiader przekładkami były wyłącznie arkusze papieru.
Pokrywki nie zostały dodatkowo zabezpieczone , więc ...
Po załamaniu się dolnych wiader wiadra z górnych pięter opadając pootwierały się wzajemnie . Pozrywały się też rączki i zabezpieczenia wiader .
Kołysanie jadącego samochodu powodowało rozlewanie się zawartości wiader i jeszcze większe osiadanie górnych warstw .



Duży procent syropów został rozlany .
Co działo się przy przenoszeniu (prawie 100m.) i przy ratowaniu (przelewaniu resztek w inne - nieuszkodzone wiadra) nawet nie ma co wspominać .
Wiadomo okres bezpożytkowy więc pszczoły i osy nie odpuszczały żadnej okazji .
Sajgon w całej wsi !
12 lipca - niezwłocznie złożyłem reklamację dołacząjąc protokół sporządzony przez dostawcę  .
Od tamtej pory czekam na dostawę syropów reklamacyjnych .
Po ponad miesiącu oczekiwania i kilkakrotnym przypomnieniu się dziś (25sierpnia)  nie mam ani zwrotu pieniędzy , ani syropów .
Pszczoły trzeba karmić , a zabrakło mi kilkaset litrów .
Firma wciąż  mnie spławia .
Wczoraj na żądanie niezwłocznego zwrotu pieniędzy za uszkodzoną część zamówienia dostałem informację , że "jutro" mam czekać na kontakt z ich strony ... Szkoda słów .
Kończą się wakacje , a pszczoły wciąż nie zakarmione . . .

Koszt jednego wiadra 15l.syropu zawierającego 10,8kg. cukrów to prawie 50zł.
Zamówiłem , żeby było jak pisze Tadek "wygoda" .
Nie jest ani tanio , ani wygodnie . O jakości usługi nawet szkoda gadać .

Może zaproponują syropy ... po nowym roku !? :wacko:

Ze swojej strony szczerze odradzam !

 

Link to comment
Share on other sites

dziadostwo... dość że się płaci kupę za syrop to jeszcze oszczędzają na paletach... mogli jeszcze w kartony zapakować żeby taniej było.... ja brałem apifood to palety funkiel nówki a nie jakiś odzysk

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Przez lata stosowałem inwertix 72, poprzeliczałem ile tracę i wróciłem do biedronki po cukier.Sporo ludzi wraca do cukru,rozmawiałem kiedyś z kolegą ze sklepu pszczelaskiego to tak właśnie mówił.Tak jak pisze Krzyżak mieszadło do zaprawy+ beczka i masz to samo taniej.Swoją drogą współczuję problemów,ale będzie lepiej :D Hej.PK

Link to comment
Share on other sites

Robert coś za dużo pechowych przypadków Ciebie ostatnio nawiedza. Kradzież uli , kłopoty z firmą kurierską i teraz też.z inwertem. Można załamać się.  nie_wiem.gif Ale czy można było któremuś z nich zapobiec ? albo przewidzieć czarny scenariusz ? Bo jak byś wiedział że się dzisiaj na ulicy przewrócisz i połamiesz nogi to byś cały dzień leżał w łóżku ? Tak nie można spekulować jak niektórzy Koledzy Ci radzą że jak byś kupił cukier zamiast inwertu to pewnie uniknął byś pecha. Trzeba żyć dalej i Alleluja i do przodu nie załamuj się. A swoja drogą rzeczywiście antyreklama i napisz im że jak Ci nie załatwią reklamacji to ich na wszystkich forach pszczelarskich obsmarujesz.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

7 lipca zamówiłem na próbę 2 palety syropów  DIAMANT Invertix 72 bezpośrednio ze sklepu producenta w Glinojecku .

Towar przyjechał 12 lipca .

Zanim kierowca otworzył auto już widziałem syropy , które lały się z nieszczelnego kontenera .

Okazało się , że producent użył palet pozagatunkowych z wąskimi listwami na których wiadra dosłownie się zawinęły .

attachicon.gifPhoto0229.jpg

attachicon.gifPhoto0224.jpg

Pomiędzy czterema piętrami wiader przekładkami były wyłącznie arkusze papieru.

Pokrywki nie zostały dodatkowo zabezpieczone , więc ...

Po załamaniu się dolnych wiader wiadra z górnych pięter opadając pootwierały się wzajemnie . Pozrywały się też rączki i zabezpieczenia wiader .

Kołysanie jadącego samochodu powodowało rozlewanie się zawartości wiader i jeszcze większe osiadanie górnych warstw .

attachicon.gifPhoto0222.jpg

attachicon.gifPhoto0228.jpg

attachicon.gifPhoto0227.jpg

Duży procent syropów został rozlany .

Co działo się przy przenoszeniu (prawie 100m.) i przy ratowaniu (przelewaniu resztek w inne - nieuszkodzone wiadra) nawet nie ma co wspominać .

Wiadomo okres bezpożytkowy więc pszczoły i osy nie odpuszczały żadnej okazji .

Sajgon w całej wsi !

12 lipca - niezwłocznie złożyłem reklamację dołacząjąc protokół sporządzony przez dostawcę  .

Od tamtej pory czekam na dostawę syropów reklamacyjnych .

Po ponad miesiącu oczekiwania i kilkakrotnym przypomnieniu się dziś (25sierpnia)  nie mam ani zwrotu pieniędzy , ani syropów .

Pszczoły trzeba karmić , a zabrakło mi kilkaset litrów .

Firma wciąż  mnie spławia .

Wczoraj na żądanie niezwłocznego zwrotu pieniędzy za uszkodzoną część zamówienia dostałem informację , że "jutro" mam czekać na kontakt z ich strony ... Szkoda słów .

Kończą się wakacje , a pszczoły wciąż nie zakarmione . . .

 

Koszt jednego wiadra 15l.syropu zawierającego 10,8kg. cukrów to prawie 50zł.

Zamówiłem , żeby było jak pisze Tadek "wygoda" .

Nie jest ani tanio , ani wygodnie . O jakości usługi nawet szkoda gadać .

 

Może zaproponują syropy ... po nowym roku !? :wacko:

 

Ze swojej strony szczerze odradzam !

 

 

Nie chce sie wypowiadac na temat sprzedawcy , bo lecialo by samo mieso, ale Robert jak opanowales to co dzialo sie z pszczolami. To musialo wygladac jak z horroru.

Link to comment
Share on other sites

Co roku jest ten sam problem, co roku jest rozlany inwert.. co roku terminy się przeciągają w nieskończoność..

W tym roku zamówiłem z datą 1.08 z datą dostawy +8 dni.... dzisiaj dojechała część z 5 palet.. Kilka wiader uszkodzonych. Ale z braku innego pokarmu musiałem wziąść.

 

Jedynie na ich obronę jest to, że inwert mają najlepszy w tej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Co roku jest ten sam problem, co roku jest rozlany inwert.. co roku terminy się przeciągają w nieskończoność..

W tym roku zamówiłem z datą 1.08 z datą dostawy +8 dni.... dzisiaj dojechała część z 5 palet.. Kilka wiader uszkodzonych. Ale z braku innego pokarmu musiałem wziąść.

 

Jedynie na ich obronę jest to, że inwert mają najlepszy w tej cenie.

Tylko, że dochodzimy do momentu w którym cena nie jest najważniejsza...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Pech jak słusznie zauważył Tadek mnie nie odpuszcza .

Od firmy kurierskiej , ani towaru, ani kasy do dziś ...

Ule , ukradzione ramki z miodem , czerwiem i pszczołami zmieniły właściciela i słuch po nich zaginął .
O ironio w niedzielę kilkadziesiąt metrów od mojej pasieki podczas odpustu stało stoisko prawie najbliższej sąsiadki .
Na stole stało kilka słoików z miodem . . .
Wszystko byłoby ok. gdyby nie to , że sąsiadka handluje miodem , a nawet nie ma pszczół .
Ale .... za rękę nie złapałem ... jeszcze !


16 sierpnia wyznaczyłem firmie z Glinojecka  termin na zwrot kasy za uszkodzoną część dostawy .
Kasy nie ma , syropów nie ma . Obiecanego kontaktu "jutro" też nie ma .
Dziś obiecałem im "reklamę" na Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza , których w tym roku organizatorem jest nasz WZP Olsztyn .
Czy zadziała ?
W sumie ,  to już wątpię .

Link to comment
Share on other sites

Moje Stowarzyszenie załatwiało cały samochód inwertu Diamanta , a właściwie kilka samochodów inwertu i cukru w workach włącznie , transportem dostawcy i na miejsce docelowe przyjechał towar bez uszczerbku samochód z HDS rozładowali elegancko bez problemu palety . Ale Darek ma racje proponowali nam inwert w wypożyczonych na 30 dni  kontenerach po 1000 l . I tak zapakowany towar na pewno dojechał by bez problemu , a te firmy kurierskie pożal się Boże w ogóle nie przykładają się do staranności , bo im ubezpieczenie pokrywa ewentualne straty , a poza tym klienci często dostępują od dochodzenia swoich strat z uwagi na koszty sądowe i opieszałość sądów.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Czemu nie brałeś luzem w zbiornikopalecie lub nie za pobraniem ? Co rok skargi wpisane w działalność.

Zawsze płacę z góry przelewem , bo gotówki nie noszę , a do najbliższego banku , lub bankomatu mam 30km .

 

Paletopojemnik 1000l. był dla mnie odrobinę za duży .

Wiadra 14-15l. sa dla mnie najwygodniejsze .

Robię otwory w pokrywce , stawiam nad otwartym pajączkiem i pszczoły same się karmią bez podkarmiaczek .

 

Moje Stowarzyszenie załatwiało cały samochód inwertu Diamanta , a właściwie kilka samochodów inwertu i cukru w workach włącznie , transportem dostawcy i na miejsce docelowe przyjechał towar bez uszczerbku samochód z HDS rozładowali elegancko bez problemu palety . Ale Darek ma racje proponowali nam inwert w wypożyczonych na 30 dni  kontenerach po 1000 l . I tak zapakowany towar na pewno dojechał by bez problemu , a te firmy kurierskie pożal się Boże w ogóle nie przykładają się do staranności , bo im ubezpieczenie pokrywa ewentualne straty , a poza tym klienci często dostępują od dochodzenia swoich strat z uwagi na koszty sądowe i opieszałość sądów.

Pozdrawiam

Tadek

Kiedy pytałem , to nie było propozycji wypożyczenia paletopojemnika tylko , albo zapłata (nie tania) , albo pojemnik czysty , atestowany z papierami na wymianę .

Pojemnik mam na wymianę . Absolutnie czysty . Ale nie mam na niego papierów , a na słowo nie uwierzą , że nie było w nim chemikaliów .

A szczerze to były .

Była jakaś chemia do produkcji opon samochodowych w worku foliowym . Po spuszczeniu zawartości worek został usunięty tak , że zawartość nie miała kontaktu z pojemnikiem .

 

Muszę zgodnie z prawdą przyznać , że kasa za zniszczoną część dostawy z Glinojecka wróciła na moje konto zgodnie z ostatnią obietnicą w piątek .

Niesmak pozostawia to , że za transport wylanych wiaderek zapłaciłem ja i tych kosztów mi nie zwrócono .

 

W sobotę zamówiłem brakującą mi paletę syropów w firmie Kellman .

Obiecali , że jeszcze w tym tygodniu Apikel plus do mnie dojedzie .

Mam nadzieję , że na ten sezon , to już koniec przygód i wreszcie będę mógł skończyć zakarmianie pszczół .

Zużyłem już zapasy pozostałego z zeszłego roku cukru , resztki niewykorzystanych zeszłorocznych inwertów zbożowych  , ale jeszcze 29 rodzin czeka na swoje wiaderka z syropami .

Przyjadą jeszcze 44szt, więc jeszcze kilkanaście wiader  zostanie na ewentualne zalewanie pustych plastrów po wygryzionym czerwiu  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapomniałem napisać wcześniej .
Przedstawicielka Kellmana obiecała w Lidzbarku Warm. w sobotę 3IX  , że Apikel Plus do piątku do mnie dojedzie .
Dotrzymała słowa .  Syropy przyjechały już w środę .
Wszystkie wiadra zamknięte i całe (nie to co z Diamanta)

Większość pszczół już zakarmiona , jeszcze kilka rodzin po wrzosowiskach dostanie po kilka litrów i będzie można nieco wyluzować .
Jakby komuś w mojej okolicy zabrakło inwertów , to zostało mi 15 wiaderek . Mogę odsprzedać .
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.