Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Robi_Robson

Uwaga na handlarzy miodem podszywających się pod pszczelarzy !

Recommended Posts

Dziś zupełnie przypadkiem natknąłem się na ogłoszenia na OLX , Allegro i Facebook grupy osób (minimum 2) , które oferują produkty z mojej pasieki .
Osoby te prawdopodobnie zakupiły na Eko-Targu w Jezioranach 2 torebki 20dag. pyłku i słoiczek pierzgi w miodzie 50+150g.
Zostały też zrobione zdjęcia moich produktów na straganie .
Teraz produkty są oferowane w internecie z wyeksponowanymi danymi adresowymi , telefonem . . .
Np na zakończonej już aukcji :  http://allegro.pl/miod-nektarowy-wielokwiatowy-i6399872349.html ,
lub tutaj : http://olx.pl/oferta/pylek-CID757-IDhd7dd.html
Nie znam tych ludzi , nie wyrażałem zgody na handel ani moimi produktami , ani innymi pod moją marką !
Jadę za chwilę zgłosić sprawę na policję , a Was Koleżanki i Koledzy uczulam , żeby od czasu do czasu kontrolować internet .
Różnej maści oszuści mogą nam nadszarpnąć opinię , na którą trzeba pracować latami ...
Nie po to dbamy o jakość produktów , o obsługę klienta , wygrywamy konkursy , żeby ktoś bezkarnie korzystał z naszej renomy .
Wszelkim oszustom i cwaniakom zdecydowanie mówmy NIE !
Robert

Ciekawe co ten sprzedający wysyłał ? bo skoro wystawił miód to jakiś pewnie posiadał do sprzedania. Czy wysyłał z podrobionymi etykietami? Czy wysyłał bez etykiet a zdjęcia z Twojego stragany służyły tylko za reklamę.

Dziwne to trochę :)

Swoją drogą jak tak bardzo chcą miodu to możesz im podesłać priorytetem poleconym rodzinę z linii kundel bezpański przez okno wieczorem ;D

Karol

Ja bym zadzwonił do tej Ewy umówił się na zakup z odbiorem własnym bo mam blisko  i pojechał ze świadkiem najlepiej większej postury dla efektu (świadek ważny dla sądu , oczywiście nie postura) po odbiór produktu i wyłożył swoje racje i zażądał wycofania się z tego procederu i zadośćuczynienia za straty materialne które mogłeś ponieść na tym procederze albo postraszył sądem. Policja ???  Spytają się Ciebie jaką poniosłeś szkodę ?? I pewnie powiedzą,  że za mała szkodliwość społeczna , znając tych typów i spławią Ciebie.

Pozdrawiam

Tadek

Złożyliśmy z Żoną zawiadomienie . . .
Policjant stwierdził , że pewnie ktoś u mnie kupił pyłek i mu nie posmakowało więc chciał się go w ten sposób pozbyć ... :ph34r:
Szczególnie , że gdzieś w opisie było dodane , że możliwe inne opakowania i większe ilości .
A lokalizacje w różnych mediach były : Bartoszyce , Jeziorany , Barczewo i Olsztyn .
Pożyjemy , zobaczymy co z tego wyniknie .
Ciekawe , czy za parę dni nie rozdzwonią się telefony , że ktoś dostał cegłę , lub zapłacił i nie dostał towaru !?

A już w ten weekend myślałem , że niefart się skończył , bo przez chwilę zrobiło się całkiem miło .
Widać moja "szczęśliwa passa" trwa  .

Mówią , że co nas nie zabije , to nas wzmocni ...
Jestem coraz mocniejszy :D

Guest Imker

lepiej wrzucić nr na jakiś czat erotyczny... tam dzwonienie gwarantowane :D

a co do naszej Policji to jedynie co potrafią robić to pijanych na rowerze zatrzymywać

Często jest tak, że sprzedawcy sprzedają nie mając towaru na stanie tylko dopiero po tym jak ktoś zamówi idą o hurtowni, producenta i biorą zamówioną ilość. Może oni właśnie tak chcieli robić a przynajmniej tak mogą się tłumaczyć.

To, że oni sprzedają Twój towar to moim zdaniem żadne przestępstwo. Dopito jak będą podkładać swój towar pod Twoją markę lub oszukiwać w inny sposób to będzie już przestępstwem.

Karol

Guest Imker

wydaje mi się że powinni mieć na to jakiś świstek zakupu jak chcą towar gonić używając kogoś danych... po dwa nie wiem czy można tak sobie paradować czyjąś pieczątką albo jeszcze lepiej sprzedawać swoje produkty pod czyimś szyldem

To, że oni sprzedają Twój towar to moim zdaniem żadne przestępstwo. Dopito jak będą podkładać swój towar pod Twoją markę lub oszukiwać w inny sposób to będzie już przestępstwem.

Karol

Jeżeli tak postępują , to jaką Masz pewność co mogą wyprawiać w następnym etapie. Tak nie ma i na to nie można sobie pozwolić!

Miałem też taki przypadek , kiedy osoba kupowała u mnie słoiczki i ,, odsprzedawała" z zyskiem , o czym ja nic nie wiedziałem , aż jedna osoba delkatnie mnie się spytała , ,czemu tak łupię za miód', no i sytuacja się wyjaśniła. Niezadowolenie u pewnej grupy nabywców  pozostało, a na opinię pracuje się latami.

U mnie układ jest taki : pewne osoby zaufane co rozprowadzają mój miód z moją etykietą (głównie w zakładach) sprzedają po cenie stałej ustalonej , a Ja się z nimi rozliczam. Biorę pełną odpowiedzialność .

Reszta , jeżeli kupuje na handel , nie ma prawa nawet wspomnieć  mojego nazwiska.Ma dowolność , na cenę , etykietę , to jest jego miód i nic mi do tego.( no chyba że przesadzi ......)

Sprawa ma swoje zakończenie .
Czy takie jak być powinno ?
Oceńcie sami .

Podczas jednego z kilku przesłuchań żony ( zawiadomienie złożyła personalnie moja Żona) prowadzący dochodzenie policjant wspomniał poza protokołem ,
że jego kolega policjant z Jezioran powiedział ,
że ten gość , który proponował do sprzedaży większe ilości produktów pszczelich z mojej pasieki  to jego kolega i ogólnie dobry chłopak .
Już się domyślaliśmy zakończenia .

No i wczoraj otrzymaliśmy oficjalne powiadomienie z prokuratury .
umorzenie.jpg
Wniosek z tego nasuwa się taki , że nie musimy mieć pasieki  ...
Nie musimy mieć działalności rolniczej , gospodarczej ...
Nie musimy mieć pracowni pasiecznej , ani zezwolenia na sprzedaż ...
Wystarczy , że kupimy np. w sklepie słoik miodu ,
zrobimy ładne fotki na półkach sklepowych
i możemy sprzedawać np miód z Ukrainy z etykietami np Kasztelewicza , Łysonia , Jasiny , lub Pucera .
LEGALNIE , bo jak określił prokurator
NIE NOSI TO ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO !
Od razu widać gołym okiem , że w Polsce najważniejsze jest  prawo ...

Ja pierdziu..... Ręce opadają...

Druga sprawa to znak towarowy.

Akurat temat jest mi znany, bo sam rejestrowałem kiedyś taki znak.

Koszt z tego co pamiętam to około 2 tyś zł i na 10 lat masz ochronę.

Ciekaw tylko jestem, czy to cokolwiek by pomogło, bo prawo prawem, a kolesiostwo i tak swoje robi.

Jedyna opcja to ruszać temat głębiej, wyżej na stołkach gdzie koledzy już nie docierają.

Masakra, nie zazdroszczę.

Robi, jedyne wyjście to napisać do Ziobry. On lubi tego typu rzeczy. Nie każdy jest jego zwolennikiem ale tutaj robi dobrą robotę bo goni swoich "pracowników".

Uwierz mi że jak napiszesz również kopię do wspomnianego prokuratora to mu portki zwiększą objętość...

Dodatkowo napisać do kilku mediów załączając kopię pisma...

Guest PawelKS3

Niestety ale żaden polityk nie zrobi nic bezinteresownie dla zwykłego człowieka. My nie jesteśmy dla nich ludźmi tylko głosami na karcie do głosowania.

Robert  i dobrze Ci napisali. Jak już to nie ten paragraf. Nie jestem adwokatem  ale prawa autorskie , wizerunek , ochrona danych osobowych. Prawo działa tak - zgłaszasz , ocena i przyjęcie lub odrzucenie . To nie jest ścigane z urzędu a na wniosek pokrzywdzonego. Musisz złożyć odpowiedni wniosek ( adwokat) . Gdyby było ścigane z urzędu prokurator nawet przy Twojej błędnej interpretacji musi podjąć działanie a tak jest tak jak jest.

I tyle.

Trzeba było zgłosić do Policji że gość ukradł Ci 100 litrów miodu i teraz sprzedaje na Allegro i Olx.  30złx100 to już nie mała szkodliwosć :ph34r: