Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dereniówka na Miodzie


Recommended Posts

Koledzy i koleżanki nazbierałem sobie trochę derenia u babci mojej żony i tak się zastanawiam nad czymś "mocniejszym" z miodem.

Jeśli macie jakieś sprawdzone przepisy, warte polecenia, na Dereniówkę na miodzie to podzielcie się proszę swoją wiedzą :D

Tak tak jest tego sporo w necie, ale kto będzie wiedział lepiej jak nie "doświadczeni" pszczelarze i pszczelarki :D

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak kto ale ja pestkowe pozbawiam pestki za wyjątkiem garści . Zasypuję słój do pełna i nalewam do połowy miód i drugą połowę drugi miód. ;)

Co jakiś czas wstrząsam  i po 5 - 8 tyg zlewam i odstawiam. Po odstaniu kipuję na moc i smak. Nie pić ! Smakować.

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem kiedyś też z podarowanego owocu  , moje dwa krzaczki derenia miały w tym roku dopiero pierwsze kwiaty i chyba ze dwa owoce. A robiłem tą nalewkę kiedyś bodajże tak jak sięgnąłem do zapisanego przepisu :

- na 1 kg derenia 1 litr spirytusu 70% , takiego do  nalewek. Owoce całe zalewałem tym spirytusem i po miesiącu zlałem wyciąg a owoce zalałem tak około 0,4 - 0,5 kg miodu płynnego na dwa tygodnie - do miesiąca i na koniec połączyłem dwa wyciągi i można skorygować ewentualnie moc i słodkość do smaku.  A jeszcze przed zalanie owoców spirytusem dałem trochę suszonych czarnych jagód ze dwie łyżki stołowe ( poprawiają smak i kolor) można kupić w sklepach zielarskich podobno niektórzy dodają też trochę rodzynek , tak mam w przepisie , ale ja nie dodawałem.

Teraz nie mam dostępu do owocu derenia bo z chęcią bym powtórzył tą nalewkę.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Ja w tm roku nastawiłem czwórniak imbirowy , a właściwie coś pomiędzy czwórniak a trójniak ale czas szybko leci ani się obejrzysz a już będzie się nadawał do próbowania albo do częstowania gości.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.