Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

 

 

Jak będziesz karmił sikorki w pasiece , to zamiast się ich pozbyć ściągniesz kolejne .

Karmić TAK , ale nie w pasiece tylko nieco z dala od niej 

 

Koło domu tez wisza skórki , a pasieke mam 100 metrów od domu więc dla ptakow to nie odległośc , trafią wszedzie

Link to comment
Share on other sites

to ją będziesz musiała sama wypić bo nie gustuję w %)

 

a biszkopcik dla pszczółek na pobudzenie :)

Toć nie dla ciebie te procenty, tylko dla pszczółek :P   Siviert ? czy jak mu tam.... kazał mi podać nalewkę z pieprzu i szałwii, ale pomyślałam ,że bardziej będzie im smakować z cytrynówka. :D

Link to comment
Share on other sites

W pasiece luz , więc dziś szybki kurs na salon fryzjerski i jakie pierwsze pytanie.... Ma pani jeszcze pszczoły, bo po sąsiedzku pozamiatali całe pasieki, a raczej zrobili wgląd w puste ule, bo osypu symbolicznie. A jeszcze w lecie jak w tym samym salonie mówiłam o leczeniu, to słyszałam  ,że czasu a czasu na leczenie.....Zaczyna się zbieranie nagród za zachłanność i głupotę

  • Lubię 5
Link to comment
Share on other sites

Fatalna sprawa. na głównym pasieczysku prawie wszystkie latały. Taki klimat!!! :(

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Fatalna sprawa. na głównym pasieczysku prawie wszystkie latały. Taki klimat!!! :(

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Gdyby u mnie polatały sobie w czasie zimy to bym się cieszył, bo miały by lżejsze brzuszki od ewentualnie pozostałej w ramkach spadzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja drobnymi oblotami się nie przejmuję. W tym roku lecą na gorczycę nie wszystkie wracają. :( 

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

A ja zrobię nalewkę cytrynową :P

To się dobrze składa . Postoi , nabierze mocy ...

A jak pojadę jak co roku na imprezę plenerową do Raciąża , to z rozpędu polecę ciut dalej ... do Proboszczewic i zobaczę czy Ci dobra wyszła ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłem dziś na pasiece. !!!

Sprawdziłem z dwóch uli wkładki papierowe, które włożyłem 3 tyg temu i nie znalazłem w osypie żadnej warrozy.

Później temp była nawet +13 st.C.

Wszystkie pszczółki latały jak przy pierwszym oblocie.

Zaczęły nawet sprzątać trupki.

Spotkałem jedną nawet z pyłkiem.

Jak słońce schowało się za górę to i pszczoły też natychmiast pochowały się do uli.

W niedzielę też pojadę popatrzeć - a co ??? - kto mi zabroni ???.

Link to comment
Share on other sites

Nacek jak Ty to robisz? chodzi mi o żonę i córkę. Moja żona jak dotychczas rozlewa miód, liczy i wydaje kasę ze sprzedaży.- innych zleceń nie przyjmuje :(

 

Jest nadzieja na jeszcze jedno dymienie apiwarolem bo 12 - 14 stopni ma być wtorek, środa - oby było!!

 

No i muszę się przyznać że jestem świnia bo bardzo się cieszę że sąsiadowi - trzymaczowi pszczół zostało z 12 rodzin 3 bo przecież "u mnie warrozy nie ma a apiwarol jest dla mnie za drogi".

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj na działce,mimo że nie było słońca to było ciepło 13 stopni.Pszczoły robiły dość duże obloty i sprzątały osyp.W przyszłym tygodniu planuję jeszcze odymianie.Jeśli się uda to wiosną będzie spokój nie trzeba będzie już dymić. :D PK   

We wtorek biorę urlop i dymię...

Link to comment
Share on other sites

Nie podniecajcie się tak - Przecie pszczoły teraz obchodzą pszczelarską studniówkę - więc muszą się wyszaleć.

Jak przeżyły pierwsze mrozy, to warroza już im w zimą nie straszna - jeszcze tylko 100 dni i wszystko będzie jasne.

Odymić można - dla uspokojenia swojego sumienia.

Link to comment
Share on other sites

Dziś pogodnie ale temperatura bez szaleństw - 9 st. a do tego wiatr południowo - wschodni. Pszczółki trochę się oblatywały ale szału nie było. Może jutro będzie lepiej.....

Link to comment
Share on other sites

Tak jest - szału dziś nie było, jeżeli latały to pojedynczo na zwiady i potem cisza.

Pogoda i temp. nie nadawała się nawet do odymiania na warrozę.

Ale z tym odymianiem teraz, to ostrzegałbym, bo w nocy temp. spada nawet do zera.

Jeżeli ktoś ma takie parcie na odymianie, bo wcześniej nie leczył to radziłbym z rana.

Bo może się zdarzyć tak jak znajomy w ubiegłym roku odymił na jesieni tak skutecznie,

że pszczoły w kilku ulach uciekły za zatwór i tam zostały, bo nie zdążyły wrócić przed niekorzystną nocną temp.

Ja ponieważ wcześniej leczyłem, to chyba raczej zaczekam do wczesnej wiosny. 

Link to comment
Share on other sites

 Niektórzy pszczelarze potrafią usprawiedliwić swoje błędy najdziwniejszymi opowiadaniami CCD,źli sąsiedzi itd...

I co kłąb zamarzł za zatworem? jakoś w to nie wierzę.PK

Ja też nie wierzę. Ale opowiadał, że więcej osypu było za zatworem niż pod ramkami.

Ale to, że kłąb w zimie może się podzielić to nie zaprzeczysz.

Link to comment
Share on other sites

Albo rójka we wrześniu .Klient przyszedł kupić miód i spytać czy pszczół nie sprzedam na wiosnę . Twierdzi że pod koniec września przyszła mu rójka (?) do starego ula z woszczyną. Pobrały mu 4 kg cukru i więcej nie chcą. Pszczoły są bo sprawdzałem . Odymił 2 razy zobaczymy. Kupił dwa stare za flaszkę i będę miał konkurencję na własnej piersi wyhodowaną. :D

A co tam , kurde a tak się zarzekałem z tymi warszawiakami a one jak zły sen wracają. Może parę zrobić? Może od sąsiada ekologa co to nie leczy , nie podkarmia i tylko miód zabiera jak ma co i z czego. :o :o :wacko::unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.