Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

Panowie nie napinajcie się niepotrzebnie, każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale powinien szanować też zdanie innych osób. I tyle. Ja biorę też w refundacji i nie widzę powodu do unikania tej opcji - i tak muszę kupić całe wyposażenie pracowni (miodarka, stół) i sporo uli więc po cholerę mam płacić 100% jak mogę 50% (Daro zwrot mam 60% kwoty netto, więc około 50% brutto). Ja wybrałem tak, Ty inaczej i gitara!

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

W przyszłym roku myślę o miodarce ale nie wiem czy na refundację czy wziąć ukraińską, a interesuje mnie najbardziej 6-kasetówka taka uniwersalna że i wklkp, ln3/4 czy 1/2 dadant odwiruję no i z opcją na 12V jakby trza było w terenie  ;)

 

Przy takich rozmiarach jak 6 ram może lepiej promieniowy?

 

При таких размерах как у 6 рамочной, может лучше радиальную?

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem bardziej podoba mi się/przemawia za mną kasetówka, w niej wykręcisz każdy miód w radialnej nie zawsze, czas pokaże jeszcze się zastanowie. W kasetówce taki plus że ciężko ramki wyłamać i prościej zrobić uniwersalną na wiele typów ramek, ja jestem na początku mojej zabawy z pszczołami i jeszcze nie wiadomo jaki mi pomysł do głowy strzeli może za 2-3 lata będę miał dadanta 1/2 albo ln 3/4 ??! Zobaczymy jak spiszą się w tym roku moje 18-stki :D

Link to comment
Share on other sites

Fakt , Słowian to sprzęt z perspektywą. :D

Ja patrzyłem skromniejszej na taką chyba stodołę musiałbym wyremontować na pracownię. ;)

P.S. 6 kasetowa już w Polsce 2700 , Łysoń sprzedaje na serwisie podobną za  5500 . Ale refundują 2000 . :D;)

Link to comment
Share on other sites

P.S. 6 kasetowa już w Polsce 2700 , Łysoń sprzedaje na serwisie podobną za  5500 . Ale refundują 2000 . :D;)

Darku masz ją już u siebie czy tak jak piszesz w Polsce.

Jakie ona ma wymiary.Chyba to jest kasetowa?

Zamówiłem co prawda juz 4 kasetową ,ale 6 kasetowa wolał bym.

Jest bardziej uniwersalna ,bo nie ma problemu jak zostanie do odwirowania 2,3 albo 4 ramki.Nawet jak 5 to też da się radę.

Nie wiem tylko czy gabaryty pozwolą mi na nie rozbieranie ściany gdyby nie przeszła przez drzwi.

Dlatego chcę zasięgnąc języka u źródła.

Link to comment
Share on other sites

I komu te łagodne zimy przeszkadzały? dzisiaj od nowa daje czadu.A jeszcze tydzień temu żyło się tak pięknie.Mam nadzieję że jest zima normalna to i wiosna przyjdzie normalnie. :huh:

Wiosna będzie normalnie, tylko z pogodą nie wiadomo :-P

Link to comment
Share on other sites

 

Darku masz ją już u siebie czy tak jak piszesz w Polsce.

Jakie ona ma wymiary.Chyba to jest kasetowa?

Zamówiłem co prawda juz 4 kasetową ,ale 6 kasetowa wolał bym.

Nie mam bo ścian nie rozbiorę.Oglądałem 6 kasetową , nie wierzyłem że się nie da rozebrać , jak mi napisał producent . Nie da się . Min . otwór to 110 cm. Tu katalog producenta - http://www.avv-100.com.ua/

Podawana jest też ważna wartość która u nas jest olewana - ile miodu w litrach zmieści się na dnie .

 

Zamawiam matkę po nich

Ja tam wolę córki.

Link to comment
Share on other sites

A u mnie jutro msza za pszczelarzy z udziałem sztandaru Koła a potem spotkanie opłatkowe. Posiedzimy, pojemy, pogadamy... miodku się napijemy :D :D

To wcześnie ten opłatek.

Jeszcze przed Barbórką !?

Zresztą ... żeby napić się wspólnie miodku każda pora dobra ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam bo ścian nie rozbiorę.Oglądałem 6 kasetową , nie wierzyłem że się nie da rozebrać , jak mi napisał producent . Nie da się . Min . otwór to 110 cm. Tu katalog producenta - http://www.avv-100.com.ua/

Podawana jest też ważna wartość która u nas jest olewana - ile miodu w litrach zmieści się na dnie .

Ja tam wolę córki.

 

 

No to jednak nie bedzie 6-kasetówki z Ukrainy u mnie  :(, bo mam tylko 90 światła w drzwiach, a tak mi sie marzyła ahh 

Link to comment
Share on other sites

A ja przy niedzieli pracowałem przy łopacie !
Przez 10 minut szuflowałem śnieg , żeby nakarmić moje zwierzęta  .
Z dachu zeszła lawina i nasypała przed wejściami do królikarni i kacznika ponad metr śniegu :D
Dobrze , że to tylko z dachu , a nie z Turbacza :D

Link to comment
Share on other sites

To wcześnie ten opłatek.

Jeszcze przed Barbórką !?

Zresztą ... żeby napić się wspólnie miodku każda pora dobra ;)

Nie przed Barbórką tylko z Barbórką

U nas jeszcze są górnicy potocznie zwani u nas torfowi (kopalnia odkrywkowa) więc my razem z górnikami dziś czcili Św. Barbarę i Św. Ambrożego - ksiądz nie miał nic przeciw :D :D

Ale co podkreślił że już bardzo mało zawodów czci swego patrona w kościele, mszą świętą z pocztem sztandarowym, spotkaniem przy wspólnym stole.

Link to comment
Share on other sites

A ja byłem dziś w pasiece na działce - cisza i spokój - ule całe - żadnych niepokojących śladów.

Na sadzawce jeszcze lód, więc nie dało się porzucać na szczupaka.

Pospacerowałem kilka razy w około, kąty obsikałem i wróciłem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.