Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

u mnie też ale Franek chciał swój podglądać sikorki przez okno, niech ma i sie cieszy jak go interesuje przyroda :D

Trzeba dzieciaki uczyć poszanowania przyrody, bo jak nie my to kto?

Mój 5-cio i pół latek ostatnio w przedszkolu uświadomił Panią, że wieloryb to jednak nie ryba...

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz dziś widziałem zeby przy -1st. wyszła pszczoła, zrobiła dwa kółka przy wylotku i w pole !?

Czy to normalne, czy oznaka choroby ?  na śniegu nie widziałem więcej zadnych pszczół w poblizu ula, co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

A ja już będzie dwa miesiące jak nie byłem na pasiece i jakoś wytrzymuję. - Bo nie mam samochodu - a autobusem mi się nie chce.

To kupuj prędzej następny bo ma być podwyżka akcyzy  i ubezpieczeń :D

Link to comment
Share on other sites

No właśnie i mam wyrzuty sumienia bo nie zdążyłem wstawić dwóch rodzin będących w małych nieocieplonych ulikach z pojedynczej deski do stodoły gdzie miały by trochę lżej. A szkoda bo są to fajne rodzinki na 6-ciu ramkach z młodymi matkami po matkach od Polbarta. Ale może dadzą radę. Trafił się z niespodziewanie kupiec i kupił samochód i nie zdążyłem pojechać i to zrobić. A nowszy samochód mam mieć dopiero w lutym. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Witam, dziś na pasiece zauważyłem że sikorki się zmondrzyly i pukają w wylotki i zjadą pszczoly nie wiem co tu zrobić na razie postawiłem deski nad wylotkami tam gdzie najgorzej szkodzily

Kup siatkę taką od ptaków i nakryj ule

http://allegro.pl/siatka-przeciw-ptakom-na-ptaki-4x5m-zielona-i6013297619.html

Link to comment
Share on other sites

Można by kombinować z szybami, robieniem osłonek na wylotki itd, wydaje mi się jednak, że siatka jak proponuje Tadek to po uwzględnieniu czasu i zachodu będzie najtańszą opcją. No chyba, że masz dużo czasu a pieniążków brak (zazwyczaj brakuje wszystkim i jednego i drugiego) to możesz pokombinować z materiału który masz.

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Emik, okładanie całej pasieki siatką nazywasz oszczędnością czasu??? Ciekawe :)

Cokolwiek na wylotek położyć wystarczy o ile wogóle jest taka potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o to, że siatkę rozwijasz, po rogach czymś dociskasz i wiosną zbierasz.  Słyszałem, że dobrą opcją jest dokarmienie sikorek. Ogólnie jak ktoś proponuje jakieś rozwiązania kładziesz "coś" na wylotek i starczy albo bierzesz szybę, to proponowałbym, że najlepiej byłoby gdyby osoby proponujące takie rzeczy wstawiły zdjęcia jak to jest rozwiązane u nich w pasiekach, bo niejeden laik taki jak między innymi ja może nie skumać o co dokładnie chodzi z tym kładzeniem, opieraniem itd.

 

 

 

A może by kuszę kupić i trenować celność.

Link to comment
Share on other sites

,,ale każda taka operacja wymaga targania czegoś na pasiekę, albo montowania i demontażu co roku''

 

Przecież zawsze  można  kalesony do tego celu wykorzystać. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.