Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

Najlepiej przy samej d..pie

Naoglądają się ściem w internecie. Ja  nie traktuję jako tabu przenosiłem pszczoły i pod koniec lutego  ale jak na wylocie znalazłem matkę. Mam powałkę foliową i widzę .Jak się czegoś nie zrobiło w porę .to zimą po ptokach . Ciałem drzewa na pasiece i nic się nie stało . Ale w zimą najlepiej grzebać w kalesonach  a jak ktoś ma ocieplenie z kalesonów  w ulu trudno.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja dzisiaj wyczyściłem wkładki dennicowe w większości uli. Pszczoły przy 7 stopniach w Słońcu same zaczęły sprzątać. Do tego śmiałem zajrzeć do każdego ula przez pajączek w powałce, żeby sprawdzić stan rodzin i zapasów. Ani mi się nic nie stało, ani pszczołom.

Link to comment
Share on other sites

Ja też dziś czyściłem wkładki dennicowe i jestem prawie tak szalony jak Mazi.

 

po-prostu-wariat_1.jpg

 

 

Dla mnie najbardziej urocze jest, jak ktoś krytykuje innych, życzy im okaleczenia, zarzuca głupotę, ale sam merytorycznie się nie wypowie, tylko magiczne "BO TAK!". Tutaj na filmie też jest jeden taki ... co w zimie grzebie w ulu, ale co ten Chachuła może wiedzieć o pszczołach w porównaniu do prawdziwych i tradycyjnych pszczelarzy z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy aż kipią od merytorycznych i rzeczowych postów na forum. Przecież oni jakby chcieli, to by udowodnili swoje racje, albo gdzieś czytali, ale im się teraz nie chce udowadniać. Jeszcze ten Chachuła ma ule z jednej deski, pewnie nawet mniej jak 25mm - noob jednym słowem ... Kupiłby se jakieś ule z klepek i styropianu i nie grzebał w tym ulu w zimie, to by może kiedyś na uznanie całego społeczeństwa pszczelarskiego zasłużył. Niby to błąd budowlany łączyć styropian z deską, ale przecież od lat tak się robi. Oh... wait!

 

 

P.S. Nie dziwię się czemu wartościowi ludzie często przestają się udzielać na forum.

Link to comment
Share on other sites

Mazi krejzol będzie lepiej :D

 

Xpand z miesiąc temu też ten filmik wstawiłem no ale przecież tu są mądrzejsi i pewnie i tak swoje pomyśleli

 

 

popaczcie miszcze na gupich z rosyjskich tropików 

 

wiem wiem bo ruscy to są.... 20 lat przed nami

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jakoś tego grzebania nie dostrzegam . Pokażcie  ? Jakoś też nie słyszę - przegląd zimowy .Pan nie mówi - jak zwykle robię przegląd zimowy .  No pokażcie w której minucie.Nietoperz .

Pan Chachuła jest nauczycielem i ja widzę film instruktażowy pt. ,, Kłąb zimowy ,,opisujący zimowlę  . Od tego akurat Pana możecie się nauczyć wiele , ale trzeba czytać i słuchać a nie podkładać czyjś autorytet pod swoje widzi mi się. Zaglądanie Pana Chachuły miało cel - opis zimowli  , wasz cel to jaki ??????????

P.S. Wszyscy na szkoleniach i gdzie inndziej zalecają czyszczenie dennic przed oblotem a każdy wie kiedy u kogo powinien być . U kogoś  + 7 u kogoś  - 9 .

Link to comment
Share on other sites

daro kilka razy starałem się wchodzić z Tobą w merytoryczną dyskusję, podawałem źródła (np. ostatni temat o miodzie - http://pasiekapszczelarska.pl/topic/895-kolor-miodu/) i na końcu okazywało się, że i tak nic z tego, bo Ty wiesz swoje, albo próbujesz odwrócić kota do góry ogonem. Na wielu ludzi takie sztuczki działają, pewnie w wielu przypadkach się sprawdzają i poklask z pewnością otrzymasz. Mnie taka pobieżna wiedza nie imponuje. Z pewnością na wielu rzeczach się znasz, ale o wielu nie masz pojęcia, ale i tak masz zdanie. Dlatego wiem, że wdawanie się z Tobą w dyskusję mija się z celem i tracę tylko swój czas. Może pokaż jakieś zdjęcia swojej pasieki, pszczółek, doradź na filmie jak co robić, bo bycie wiecznym malkontentem jest bardzo, bardzo łatwe i nie wymaga żadnego wysiłku.

 

P.S. Żeby była pełna jasność, ja wiem, że bardzo mało wiem na temat pszczół, ale ciągle się uczę.

Link to comment
Share on other sites

 

ale o wielu nie masz pojęcia, ale i tak masz zdanie.

Dokładnie.

Jak jestem w pasiece mam zajęte ręce .Nie mam parcia na szkło i  bycia mądrym

 

ano taki cel że nie każdy może podnieść ul i sprawdzić na "oko" ile waży bo mimo to że w ulach ta sama dawka pokarmu to waga różna a czasami bardzo różna... no ale po co denerwować pszczoły w zimie jak można je wymieść na wiosnę....

                                   

 

 

Jak się nie zadbało jesienią zawsze można przejrzeć w lutym ? Xpand podaj źródła  na polski język i z literatury nie YT.

Koty lubię pieczone. Ciekawe te ostatnie - w jednym chude  w drugim tłuste pszczoły ?

Co do koloru miodu to Słowian zapytał się czemu miód z ramek przeczerwionych ma inny kolor od miodu z ramek dziewiczych  -

 

A jeszcze odnośnie barwy miodu, to powiedzcie mi dlaczego ten sam miód jest jaśniejszy z dziewiczego suszu a ciemniejszy jak bierzesz gniazda ???

I otrzymał odpowiedź na swoje pytanie . To nie ja pouczałem jak mam swojego syna leczyć i czym. Na temat barwy odmianowej miodu nie zabierałem głosu.

Xpand wszedłeś w dyskusję sterylizacji wosku  i tak będzie Twoja racja. Cytujesz internet  w dodatku anglojęzyczny. 

Link to comment
Share on other sites

Nie za bardzo pasuje zostawianie komuś postu nic nie wnoszącego a innemu się taki post usuwa w tym samym temacie....a  prawda jest niestety taka że Przemuś sam nic nie zrobi na forum bo jedynie umie tylko kogoś negować co widać na każdym kroku i teraz trzęsie kalesonami żeby nie wejść "komuś" kolejny raz na odcisk. Więc albo jest równouprawnienie na forum albo się ma jaja albo się ma jaja " . ." tej wielkości.

 

Jeśli jest tak jak teraz napisałem że nie ma równości na forum to kasować mój profil w trybie natychmiastowym!

Link to comment
Share on other sites

Jak napisałem Wolny Kraj . Nie pasują zasady - Twój wybór. Jak komuś tu napisałem - posty są Twoje pousuwasz napiszesz do Pawła i Ci usunie konto. Nie musisz się logować pisać i robić cokolwiek - forum ni moje ni Twoje.

Tak nie ma równouprawnienia bo ja mogę edytować Ci posty ( czego nie robię i nie chcę ) a Ty nie (choć chciałbyś ).

Link to comment
Share on other sites

A ja dzisiaj wyczyściłem wkładki dennicowe w większości uli. Pszczoły przy 7 stopniach w Słońcu same zaczęły sprzątać. .............................

 

To ja miałem więcej szczęścia, bo u mnie w słońcu było 15 stopni. Pszczoły już po pierwszym oblocie i pyłek noszą.

Jest krystalicznie biały i w internecie wyczytałem, że to pyłek z porannego szronu.

A tak w ogóle, to powiem Wam, że zimą bardzo lubię robić przy pszczołach, szczególnie jak jest poniżej pięciu stopni, bo nie muszę używać podkurzacza.

Link to comment
Share on other sites

Kontrolowałem stetoskopem swoje rodzinki. Robię to co 14 dni. Wszystkie żyją :)
Zajrzałem do piętrowego weselnika, a tam GŁÓD !! Na szybko zmajstrowałem kulkę z miodu i cukru pudru.
Mam nadzieję, że przeżyją. Wychodzi na to, że ramka 18cm x 18 cm będzie za mała do zimowli.
Kupiłem dwa poliuretanowe uliki MINI PLUS i będę testował w sezonie, a następnie zimował spiętrowane.

Link to comment
Share on other sites

To ja miałem więcej szczęścia, bo u mnie w słońcu było 15 stopni. Pszczoły już po pierwszym oblocie i pyłek noszą.

Jest krystalicznie biały i w internecie wyczytałem, że to pyłek z porannego szronu.

A tak w ogóle, to powiem Wam, że zimą bardzo lubię robić przy pszczołach, szczególnie jak jest poniżej pięciu stopni, bo nie muszę używać podkurzacza.

 

Jak zwykle trafi się beton, który nie ogarnia, że można inaczej. Zawsze się trafi jeleń, któremu trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Polecam meliskę. Za chwilę trzeba będzie wstawiać jak zwykle na wiosnę zdjęcia kwitnącego mniszka czy rzepaku, bo ktoś będzie jałowo wyśmiewał i pukał się w czoło. Na szczęście w swoje czoło...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja klepnąłem i odrutowałem właśnie dwusetną ramkę i jakoś nie ciągnie mnie do przeglądania rodzinek teraz  :D  jako że minus 9 stopni już od kilku dni. snieg.gif I mam jeszcze do zrobienia następne 200 ramek na ten rok. oraz czekam na przesyłkę blachy perforowanej z Perfopolu  na stół pasieczny. Z obserwacji przy pasiece zauważyłem liczne sarny wychodzące na pole rzepaku niedaleko pasieki i rozgarniające racicami śnieg w poszukiwaniu rzepaku pod  śniegiem. Wszyscy wyglądamy już chyba wiosny , ale jeszcze jak to Bohtyn mawiał jeszcze tylko luty ................. i wiosna :D

Nie traćcie nadziei.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja klepnąłem i odrutowałem właśnie dwusetną ramkę i jakoś nie ciągnie mnie do przeglądania rodzinek teraz  :D  jako że minus 9 stopni już od kilku dni. snieg.gif

 

 

i po co ta głupia gadka? najpierw zachwalanie Słowiana że uratował rodziny a teraz standardowe podśmiewanie... tak jak mówiłem człowiek chorągiewka

 

zrobił jak zrobił i na pewno nie na mrozie a może dzięki temu rodziny dotrwają wiosny 

 

zawsze może Pan ognisko pod ulem rozpalić będzie temp w sam raz do przeglądu

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle trafi się beton, który nie ogarnia, że można inaczej. Zawsze się trafi jeleń, któremu trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Polecam meliskę. Za chwilę trzeba będzie wstawiać jak zwykle na wiosnę zdjęcia kwitnącego mniszka czy rzepaku, bo ktoś będzie jałowo wyśmiewał i pukał się w czoło. Na szczęście w swoje czoło...

Mazi nie uważasz że trochę przesadziłeś, no chyba że piszesz to o sobie.

Widzę że co niektórzy mają problem z samym sobą, niska samoocena, trudne dzieciństwo czy inna przyczyna? Z takimi problemami to do psychoterapeuty a nie na forum pszczelarskie.

NAPRAWĘ ŚWIATA NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ OD SIEBIE!!!

Pozdrawiam gorąco z mroźnej Ziemi Sieradzkiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.