Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

NAPRAWĘ ŚWIATA NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ OD SIEBIE!!!

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami.3xTAK

W niedzielę wpadłem na pasiekę.Uchyliłem 5 daszków ,wszystkie żyją.

Dalej nie sprawdzałem.

Dziś zabieram się do robienia ciasta miodowo-pyłkowo-drożdżowo-cukrowego,

które podam ok.25 lutego.

Link to comment
Share on other sites

Aby była jasność, pisząc powyższy post nie miałem na myśli sposobów prowadzenia pasieki czy praktyk pszczelarskich takich czy innych a zachowanie i poziom kultury niektórych kolegów. Szanowni Koledzy co przystało starszemu oborowemu z PGRu nie przystoi pszczelarzowi.

Link to comment
Share on other sites

bogor nie pisz takich rzeczy bo Cię zaraz zlinczują i kolejny będziesz do kolejki do specjalisty

nie obawiam się bo wyznaję zasadę -nie rób innemu co tobie nie miłe.

Jak będę czuł potrzebę kontaktu ze "specjalistą" to poszukam go na innym forum.

A poza tym to prędzej ucieknę a nie ustąpię. :D

Link to comment
Share on other sites

U mnie 11,5C do słońca i 5 w cieniu. Pszczoły ładnie latają. Popsikałem trochę wodą ciasto, bo w jednym ulu celowo nie dałem folii i kamień :) Zastanawiam się, czy już poidła nie rozłożyć, aby zwiadowcy zakodowali sobie miejsce. Tylko nie mogę odszukać pasków do pomiaru pH.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem takie zwykłe dla kur/kaczek 15 litrów, a do niego wkładam wąż winiarski (do spożywki), aby się nie topiły.

 

Wygląda to tak:

1zej9s3.jpg

 

Z beczką i jakimś sączkiem + deska jest wygodniej, ale obawiam się wody, która by długo stała na słońcu (bakterie), więc wybrałem mniejsze i mobilne (mycie) rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Polska to duży kraj :) Zwykle na południu szybciej wszystko kwitnie i można drugie zbiory robić na północy, jak ktoś ma dobrych znajomych i mu miejsca użyczą :)

 

U mnie na ostro się kręci - siła słońca. Kto da więcej?

 

r9fs5z.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja zrobiłem poidło z wiadra po farbie emulsyjnej(oczywiście dobrze wymytym i wyparzonym)

Działa na tej samej zasadzie co poidło dla kur, i nie topią się bo pobierają wodę

z małych zbiorniczków po odwróceniu wiadra dnem do góry.

Oczywiście przykrytego szczelnie pokrywą.

Link to comment
Share on other sites

Mazi nie uważasz że trochę przesadziłeś, no chyba że piszesz to o sobie.

Widzę że co niektórzy mają problem z samym sobą, niska samoocena, trudne dzieciństwo czy inna przyczyna? Z takimi problemami to do psychoterapeuty a nie na forum pszczelarskie.

NAPRAWĘ ŚWIATA NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ OD SIEBIE!!!

Pozdrawiam gorąco z mroźnej Ziemi Sieradzkiej.

Nie, nie przesadziłem. I nie wadź, bo się we mnie ciemna strona obudzi. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w porządku. Samoocena w normie, dzieciństwo też, z sobą problemu nie mam  (chyba, że pytasz o zdrowie - z tym to różnie) tylko z tymi co wiecznie krytykują, bo w swoim ograniczonym postrzeganiu świata nie rozumieją, że można inaczej. I nie szukaj zaczepki kolego. Grzecznie proszę. Co do naprawiania świata: Spójrz w lustro i powtórz te słowa - może wtedy zrozumiesz...

Ja na tym forum nikogo jeszcze nie wyśmiałem, ale mam dość tych, którym się wiecznie trzeba ze wszystkiego tłumaczyć. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dostałem wyniki badan osypanych  5 rodzin - waroza , pozostale zyja a zajrzę po niedzieli bo ma byc juz na plusie

Bój się Boga! Nie zaglądaj bo będzie ekskomunika!!!

A na poważnie to moim zdaniem powodem upadku rodzin pszczelich w okresie zimowli w 99% jest niedouczenie pszczelarza (mówię również o sobie - mi też osypała się rodzinka z powodu warrozy). A w tych 99% z tych 99% upadków powoduje warroza i jej pochodne...

P.S. Jak zostało stwierdzone, że przyczyną osypania się rodzin jest warroza? Stosunek padłych pszczół do padłej warrozy? Czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie niewiem jak w to w Puławach badaja , dostałem informacje tel. a na papierze jeszcze nie doszlo, moze tam cos będzie jesli tak to napisze, i masz rację ze niedouczenie a troche pokpiłem sprawe bo przez 4 lata padło mi dwie rodziny na 10-12 rodzin a teraz odrazu 5 na 18 , a stosowalem tylko apiwarol 4x na jesieni i to wszystko ....widocznie za mało

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie niewiem jak w to w Puławach badaja , dostałem informacje tel. a na papierze jeszcze nie doszlo, moze tam cos będzie jesli tak to napisze, i masz rację ze niedouczenie a troche pokpiłem sprawe bo przez 4 lata padło mi dwie rodziny na 10-12 rodzin a teraz odrazu 5 na 18 , a stosowalem tylko apiwarol 4x na jesieni i to wszystko ....widocznie za mało

Na jesieni czyli kiedy?

Ja zastosowałem Apiwarol 4x4 w sierpniu, żeby maksymalnie pomóc pszczole zimowej, która w tym okresie jest wychowywana.

Potem poprawiłem w październiku i listopadzie po razie.

Spadła mi tylko rodzinka, która już jesienią była za słaba do zimowli (z powodu warrozy) i powinna być połączona z innymi słabymi rodzinkami.

4 słabe rodzinki były wśród rodzin, które najdłużej były na pożytku (gryka i potem nawłoć)... 3 połączyłem - przetrwały, czwartą miałem do nich dołączyć, ale dałem ciała.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też dziś czyściłem wkładki dennicowe i jestem prawie tak szalony jak Mazi.

 

po-prostu-wariat_1.jpg

 

 

Dla mnie najbardziej urocze jest, jak ktoś krytykuje innych, życzy im okaleczenia, zarzuca głupotę, ale sam merytorycznie się nie wypowie, tylko magiczne "BO TAK!". Tutaj na filmie też jest jeden taki ... co w zimie grzebie w ulu, ale co ten Chachuła może wiedzieć o pszczołach w porównaniu do prawdziwych i tradycyjnych pszczelarzy z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy aż kipią od merytorycznych i rzeczowych postów na forum. Przecież oni jakby chcieli, to by udowodnili swoje racje, albo gdzieś czytali, ale im się teraz nie chce udowadniać. Jeszcze ten Chachuła ma ule z jednej deski, pewnie nawet mniej jak 25mm - noob jednym słowem ... Kupiłby se jakieś ule z klepek i styropianu i nie grzebał w tym ulu w zimie, to by może kiedyś na uznanie całego społeczeństwa pszczelarskiego zasłużył. Niby to błąd budowlany łączyć styropian z deską, ale przecież od lat tak się robi. Oh... wait!

 

 

P.S. Nie dziwię się czemu wartościowi ludzie często przestają się udzielać na forum.

Najmądrzejszym pszczelarzom z YT dedykuję , ja mam swoje zdanie tu masz chłopie odpowiedź od Pana Chachuły -

 

Witam

Oczywiście film ten został nagrany aby pokazać jak przebiega zimowla. Nie polecam otwierania uli podczas zimowli a zwłaszcza temperatur ujemnych.

Film został nagrany w celach edukacyjnych. Każda ingerencja (otwarcie czy podniesienie powałki) narusza spokój i strukturę zimującej rodziny.

Pozdrawiam

--

Mariusz Chachuła

tel. 693752214

mariuszchachula@poczta.fm

www.mojapszczola.pl

mojapszczola facebook

Od 1 kwietnia do 31 lipca zamówienia na matki pszczele i odkłady przyjmujemy wyłącznie telefonicznie.

 

I róbcie innym wodę z mózgu .
Też nie pasuje ? Spytajcie się sami .
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Przecież on nawet mówił na tym filmie, że nie poleca otwierania bez celu :( , bo mogą wyskakiwać z ula, a co za tym idzie nie robił tego pierwszy raz. Przeczytaj teraz kila razy moje wsteczne posty (podnoszenie powałki), a potem weź 3 głębokie wdechy, bo nie błysnąłeś, a widać, że bardzo chcesz. Następnym razem zdecyduj się na to, gdzie chcesz prowadzić dyskusję i nie pisz na PW, jak masz zamiar podobnie na forum pisać. Za bardzo dajesz się wozić przez EGO, a to wystawia Cię na łatwy cel. Pozdrawiam :)

 

P.S. Zapytaj go jeszcze o ule z jednej deski i wklej na forum.

P.S. 2 Czy Ty jakoś modyfikowałeś swoje wcześniejsze posty, czy ja mam tak słabą pamięć?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

I to się nazywa hejt. Co by Tobie nie napiszą kota ogonem odwrócisz.

 

Tutaj na filmie też jest jeden taki ... co w zimie grzebie w ulu, ale co ten Chachuła może wiedzieć o pszczołach w porównaniu do prawdziwych i tradycyjnych pszczelarzy z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy aż kipią od merytorycznych i rzeczowych postów na forum.

 

i na końcu okazywało się, że i tak nic z tego, bo Ty wiesz swoje, albo próbujesz odwrócić kota do góry ogonem. Na wielu ludzi takie sztuczki działają, pewnie w wielu przypadkach się sprawdzają i poklask z pewnością otrzymasz. Mnie taka pobieżna wiedza nie imponuje.

A jak brak argumentów to tak jak ruscy amerykanom - a u was murzynów biją.

Jak kto co nie wie Xpand podpowie. Wiadomości nie musisz ni odbierać ni czytać.

Grzebta ,grzebta  Piotr ma pszczoły do sprzedania. Ja też sprzedam.

Link to comment
Share on other sites

a wczoraj ktoś płakał że nie odbieram wiadomości a dzisiaj już nie trzeba czytać 

 

Piotr też grzebie ale mniej wiesz lepiej śpisz

 

chcesz sprzedam CI tez moje

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.