Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

 

Witam,no wlasnie u mnie narazie drzewka owocowe nie kwitna ,rzepak tez​ czeka gdzie nie gdzie mniszek wystawił kwiatek.Czekam cały czas na pogodę patrzyłem wczoraj agrest rozkwit i pora by dawać weze ,ale jak tu dać jak takie zimno .

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,że mam blisko do uli - tylko parę kroków, bo się obiegam z tymi słoikami jak głupi . A miałem zaczynać hodowle matek - jakiś koszmar i gdzie to ocieplenie klimatu.

Link to comment
Share on other sites

U mnie czereśnia ma pierwsze kwiaty ,budzi się wiśnia ,jabłonie,brzoskwinia jeszcze czeka, sliwa ma pierwsze kwiaty.Słowem to zimno trochę wyhamowało rozwój i może coś na tym skorzystają pszczoły,choć temp. 6-7 max do 9 st.i tak wylatują po wodę.Zapasy na szczęście mają a w nadstawkach zdążyły nanosić trochę nakropu.W gniazdowych korpusach węzę odbudowały 2-3 ramki,działo to się to wszystko jak były temp.po 14 do 20 st.  Teraz czekamy na prawdziwą wiosnę ....niech ta ZIMA się skończy!!!!   ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie pozostały jeszcze jabłonie, kwitną grusze wiśnie, całe aleje klonów w mieście - wszystko co najlepsze. W piątek i sobotę nie brały nawet wody. Teraz słonecznie, + 6 i lodowaty wiatr który zamiata wszystko :(:angry::(

 

 

Byłem o 12 w pasiece, wiatr silny, słońce ale pszczółki daja radę

 

f46ec39fceac.jpg

 

4d64a27ffb37.jpg

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ogłaszam sezon rójek za otwarty!

W dniu dzisiejszym całkowicie na partyzanta, z zaskoczenia wyroiła mi się jedna rodzinka - całkowicie przypadkowo udało mi się ją namierzyć i zdjąć z jeżyny na wysokości 1 metra :-P

Spodziewałem się wszystkiego ale nie rójki - rodzina na 1 i 1/2 rodni wielkopolskiej, w pełnym korpusie węza odbudowana do połowy, w nadstawce w połowie ramek. Miejsce miały, pokarm miały, w piątek odymię Apiwarolem macierzak i pierwak to się dowiem czy warroza była przyczyną czy też matka taka wybitna...

W macierzaku 3 ukryte mateczniki w tym dwa wygryzione...

Ma ktoś jakiś pomysł, hipotezę co do tej rójki?

Dodam, że pozostałe 35 rodzin pracowało dziś aż miło...

Link to comment
Share on other sites

Dziś szybki przegląd w pasiece  - 30 rodzin w 2 godz - szał dla kręgosłupa :o :o :o

Do 6 rodzin poszły ostatnie ramki z pokarmem - reszta jeszcze tydzień wytrzyma a potem zęby w ścianę jak się nie zrobi ciepło.

Szał pyłkowy w pasiece - wszystkie rodziny pracują jak szalone - szkoda, że tylko dziś :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

U mnie pyłek w 80% rzepakowy, potem mniszek i inne, sady już się kończą - zostały tylko jabłonie.

Rójka osadzona dzisiaj pięknie pracowały.

Link to comment
Share on other sites

U mnie prawie wszystkie drzewa owocowe jeszcze nie kwitły , dzisiaj zaczęły i pojawiły się pierwsze kwiaty mniszka , rzepak dopiero ma pąki ale jeszcze nie kwitnie. Przegląd zrobiony , pokarmu nawet na tydzień deszczu powinno starczyć. Do najsilniejszych dostawiłem po korpusie węzy.

Link to comment
Share on other sites

U mnie też dopiero pierwsze mirabelki rozkwitają , wczoraj dałem nadstawki do najsilniejszy rodzin​ ,pokarmu jak patrzyłem niemaja aż tak dużo ale może starczy jak rozkwitna mirabelki i inne drzewka to sobie dozbieraja . W końcu może ta pogoda będzie łaskawa dla pszczółek.

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzis obejzeć rzepak, dorodnty taki że zającowi uszy widać i pojedyncze kwiatki zaczynają sie pojawiać, w ubiegłym roku o tej porze był w pełnym rozkwicie a sięgał pasa.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przejrzałem zapasy i mają po 2-3 ramki pokarmu, do silnych rodzin dodałem korpusy z węzą a po ramkach spaceruja dorodne trutnie wiec za tydzień jak sie cieplej zrobi pewnie będę biegał z drabina i rojnicą

Link to comment
Share on other sites

Po co teraz robicie przeglądy ???, w jakim celu ???.

Ja jak jestem w pasiece to tylko sprawdzam czy latają i z czym, i czy są słoiki puste do wymiany i to wszystko.

Taka zimnica na dworze, że nie ma co im wietrzyć,

a jak się zrobi ciepło na kilka godzin, to znowu żal przeszkadzać im w radosnych lotach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.