Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

Dla wyjaśnienia różnicy i aby nie było że się czepiam.

"Przy karmieniu pszczół należy odróżnić termin podkarmianie od dokarmiania. Podkarmianie to pobudzanie karmieniem do intensywnego czerwienia wiosną lub w pierwszej połowie sierpnia. Stosuje się je także w sezonie, przy hodowli matek lub po utworzeniu nowych odkładów. Do podkarmiania używa się zazwyczaj rzadszego syropu i stosuje się małe dawki. Dokarmianie pszczół to uzupełnianie pokarmu na zimę. Do dokarmiania stosuje się syrop bardziej gęsty, uzyskany przez rozpuszczenie w 1 litrze wody od 1,5 do 2 kg cukru."                                                                      

                                                                                                                                                                   PLEWA JAN

Co prawda to prawda - Piotr masz 100 % racji

 

 

 

Moje dostały dziś po 3,5 kg inwertu .... a dalej zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

.............. Pokarmu w ulach full , czerwiu tys . Miodu 100 słoików a dopiero początek .Promocja w biedrye obskakiwana 300 kupione .Bogaty będę .

 

Daro, u minie podobnie jak u Ciebie tys, jo bogaty jak Ty będę. A moze i lepi.

Link to comment
Share on other sites

Że ciastem nie podkarmiać, tylko słoikiem? Ale dla czego zaraz wyśmiewać, że ktoś ciastem podkarmia pszczoły, nie wydaje mi się, żeby to było warte wyśmiania... Słoikom trzeba dostosować ilość dziurek, rozrobić syrop, a jeśli ktoś ma gdzieś zapas ciasta to zdaje mi się, że równie dobrze i tym może podkarmić pszczoły, do tego ciasto pobierają wolniej niż syrop nawet jeśli jest całe odsłonięte więc na podkarmianie byłoby w sam raz, no ale droższe...

Znany właściciel pasieki hodowlanej z Ornety pan Zbyszek Matula już dwukrotnie w rozmowach wspominał mi , że swoje pszczoły karmi na zimę ciastem a nie syropami .

Daje jednorazowo blok 15kg. na rodzinę i tak się zakarmiają .

Tak , że można i tak .

Link to comment
Share on other sites

Znany właściciel pasieki hodowlanej z Ornety pan Zbyszek Matula już dwukrotnie w rozmowach wspominał mi , że swoje pszczoły karmi na zimę ciastem a nie syropami .

Daje jednorazowo blok 15kg. na rodzinę i tak się zakarmiają .

Tak , że można i tak .

Może nauczymy je spożywać cukier w kostkach :D Ile byśmy wygodniej mieli :)

Link to comment
Share on other sites

Można też suchy cukier dać lub zwilżyć trochę wodą i też wciągną.  Zakarmianie ciastem na zimę, to bardzo wygodny sposób i spokojnie na pasiece wtedy jest, ale cenowo mniej korzystnie.

Link to comment
Share on other sites

Można też suchy cukier dać lub zwilżyć trochę wodą i też wciągną.  Zakarmianie ciastem na zimę, to bardzo wygodny sposób i spokojnie na pasiece wtedy jest, ale cenowo mniej korzystnie.

Ale jak sobie pomyślę ile kursów po wodę muszą sobie dodatkowo pszczoły zrobić ? żeby zamienić go do postać w jakiej jest na zasklepionych ramkach ?

Link to comment
Share on other sites

Ciasto nie wymaga aż tyle przerabiania, z syropu pszczoły muszą odparować wodę, ciasto jest dobre, ale drogie :).

 

Dzięki za info o promocji w biedrze, lecę jutro kupić zapas zimowy.

Link to comment
Share on other sites

Można też suchy cukier dać lub zwilżyć trochę wodą i też wciągną. 

 

Znajomy mówił mi kiedyś, że jego kot to zjadł z głodu nawet chrzan.

Link to comment
Share on other sites

Tadek11 zgadza się, suchy cukier wymaga najwięcej pracy od pszczół i najbardziej je zużywa. Przy takim karmieniu ciężko jest utrzymać długowieczność, a to przy matce NU + pakiecie się przydaje. Chodzi mi tutaj o okolice 60+ dni, ale przy selekcjonowanych pszczołach da się więcej osiągnąć. Oczywiście na przeżywalność pszczoły wpływają też bardzo kwestie socjalne - młode pszczoły, które skrają bardzo długość życia innych pszczół :) Dlatego ja, zamiast suchego cukru, stosuje syrop 3:2 do podkarmiania i zakarmiania zimowego. Uważam, że syrop 3:2 jest najoptymalniejszy pod względem zużycia pszczoły. Inwerty pomijam, bo z tym jak w toto-lotku ;-)

 

bogor wspomóż radą tego znajomego i zadbaj o jego edukacje, aby nie męczył zwierząt, bo one zwykle nie potrafią się same bronić, nawet jak mają nieodpowiedzialnego właściciela, to pozostają mu wierne.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam Nacek, 1:1 szybciej się popsuje od 3:2. Ale powiem Ci, że nawet 3:2 mi się zepsuł w zeszłym roku przy słabym odkładzie. Różnica jest taka, że ja jeszcze zioła dodaje, a one, w mojej opinii, przyspieszają fermentacje. Dla mnie strzałem w 10 jest tymol krystaliczny, bo konserwuje mi syrop i rodzina Nosema, pisząc oględnie, za nim nie przepada :) Ja ostatnio robię 40-50 litrów w beczce do spożywki + mieszadło + kran 1 calowy. Wlewanie do słoika 0,5 i 0,9 idzie bardzo sprawnie :) Podobnie będzie przy zakarmianiu zimowym.  Wlewam do 5 litrowych wiaderek + wózek i do podkarmiaczek powałkowych.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Aktualnie pokarm uzupełniony (żelazny zapas) w gniazdach i już zasklepiają go . Przed podkarmianiem usunąłem zbędne nadstawki i zostawiłem tylko korpusy gniazdowe które zestawiłem z nowych tegorocznych ramek. No i pojawił się jakiś pożytek i na bieżąco coś donoszą ?? co widać po innym kolorze miodu na plastrach. W silniejszych rodzinach z powrotem założyłem korpusy nadstawkowe do osuszenia a może i coś tam doniosą ? a  poza tym upały i pszczoły muszą mieć luźniej.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

U mnie ciągle z koniczyny rosną, już 2 miesiące kwitnie na pierwszy pokos zaczęła i po skoszeniu ciągle daje. Problem w tym, że jakoś nie mogą poznosić tyle, żeby miały jakiś nadmiar. Ostatnie kilka dni co wieczór pszczółki na wylotkach, ciepło im :P

 

Kwitnie też pełno jastrzębca kosmaczka, ale raczej pszczoły tego nie zbierają.

Link to comment
Share on other sites

a ja już któryś raz  podkarmiam rozwojowo - planuję dziś i w poniedziałek, a we wtorek przegląd. Muszę sie rozejrzeć za tańszym apivarolem - niedługo czas zacząć leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj powiększałem gniazda węzą, jutro jeszcze 6 uli do kontroli/powiększania, bo mnie noc zastała, ale ostatnia matka mojej produkcji, którą przetrzymałem z ~1,5 tygodnia w domu, już czerwi ładnie :) Przegorzan kulisty zaczna powoli kwitnąć od jakiś ~5 dni. Oby wrzesień był ciepły, bo muszę to wszystko gonić do siły :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj powiększałem gniazda węzą, jutro jeszcze 6 uli do kontroli/powiększania, bo mnie noc zastała, ale ostatnia matka mojej produkcji, którą przetrzymałem z ~1,5 tygodnia w domu, już czerwi ładnie :) Przegorzan kulisty zaczna powoli kwitnąć od jakiś ~5 dni. Oby wrzesień był ciepły, bo muszę to wszystko gonić do siły :)

Tą węzę o tej porze roku to już nie chcą ciągnąć. Lepiej daj ramki z suszem jak masz - tak by matka mogła to od razu zaczerwić. Niektórzy nawet mówią, żeby po 15 sierpnia zakleić matkom tyłki :D bo z jajek złożonych później i tak pszczoły będą mizerne. 

Link to comment
Share on other sites

U mnie budują, bo nie mają wyjścia jak chcą iść do zimy silne :) To już kolejny raz dostają po 1-3 ramki z węzą i wszędzie odbudowane.  Właściwie to dostają połowę węzy na ramkę, bo kończy mi się zapas i może z 6-7kg mi zostało razem z wielkopolską. Nową węzę będę już chciał robić u siebie, ale mam jeszcze mało wosku, więc nie poszaleje. Przed zakarmianiem zimowym dostaną po korpusie węzy lub kawałku węzy w ramce :P Na takich świeżych ramkach pójdą do zimowli.

 

Nie wiem co mówią, ja wiem, że mam odkłady słabe i one muszą dojść do siły :) W mojej opinii, pszczoła sierpniowa jest jedną z cenniejszych, bo ponad 80% przeżywa do wiosny. Najcenniejsza jest pszczoła wygryzająca się do ~10 września, bo z niej zostaje prawie 90% do wiosny, potem już przeżywalność lekko spada.

 

P.S. Suszu niestety nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zacząłem dymienie apiwarolem i dobrze bo wstępne wyniki osypu są zastanawiające ?  I zachęcam Kolegów aby nie zwlekali i już rozpoczęli walkę twardą chemią.

Link to comment
Share on other sites

Tak z ciekawości , czy oprócz wycinania czerwiu trutowego to coś w tym sezonie stosowałeś przeciw warozie? Ja się przymierzam do odymiania , ale dzisiaj w dwóch aptekach nafty kosmetycznej zabrakło.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie podczas wycinania czerwiu trutowego w sezonie w niektórych rodzinach stwierdziłem większą ilość osobników warozy i te rodziny po miodobraniu potraktowałem kwasem mlekowym 15% i te rodziny teraz miały stosunkowo mały osyp. W części rodzin robiłem próby z kwasem mrówkowym ? żeby dostosować sposób i dawki do mojej konstrukcji uli więc nie była to terapia w ścisłym tego słowa znaczeniu a raczej próby. Ale większość rodzin produkcyjnych nie miała żadnych zabiegów i tu też ciekawostka najwięcej warozy miały rodzinki któreś tam pokolenie po Bf. Ale rodziny te nie osłabły i mam nadzieje że z tego wyjdą a w razie czego jak by osłabły , to po zabraniu czerwiu połączę z odkładami.  Podejrzewam że mogły nanieść z sąsiedztwa ?  ale to inny temat. Ale ogólnie nie powinno być tragedii bo i tak robię co roku 50% odkładów bez czerwiu krytego i tam stosuję po tabletce apiwarolu .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystkie moje odkłady mają już dołożony drugi korpus (18-nastka) i pomalutku muszą budować. Dostają ramki z 1/2 węzy. W dolnym korpusie zostawiłem 8 ramek i góra też 8 ramek mi styknie, ale to jeszcze potrwa. Oczywiście ciągle noszą nektar powałkowy ;-)

Link to comment
Share on other sites

............ ciągle noszą nektar powałkowy ;-)

 

A co to znowu za wynalazek ?

Moje to tylko spadź śniegową potrafią znosić i nie pomalutku, tylko wartko, bo nieraz w środku zimy muszą budować drugi korpus na ramce z 1/2 węzy.

No, ale to jeszcze potrwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.