Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Ceny miodu w 2015r

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

U mnie połowa miodu tego rocznego już sprzedana ostatni po 30 zł za 0,9 jak leci w detalu bez względu na odmianę. Z ubiegłego roku został mi tylko jeden słoik rzepaku , a w tym roku nie miałem rzepaku. Może to i dobrze , bo u mnie miód rzepakowy uważany jest za miód drugiej kategorii  i dopiero w zimę schodzi do zera jak nie ma już innego , chociaż jak zacząłem go kremować to mam już więcej chętnych na kremowany rzepak.

Pozdrawiam

Tadek

Troche ci zazdroszcze Tadek, bo u mnie to pierwszy sezon z taka iloscia miodu, we wiosce mam jeszcze dwoch pszczelarzy, a baza klientow jeszcze kiepska, ale wracaja ci co dostali w ubieglym roku i przyprowadzaja nowych, zobaczymy jak to pojdzie. Narazie jestem dobrej mysli.

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1108 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Jak u Was stoi miód gryczano-lipowy? Właśnie wykręcam i zastanawiam się po ile sprzedawać?

Tadek co do miodu rzepakowego to mój tato ma szereg chorób układu oddechowego (papierosy kopci jak parowóz), odkąd zaczął regularniej jeść miód rzepakowy ode mnie twierdzi, że ma o wiele mniej problemów z oddychaniem, mniej kaszle itd. itp. ... Cały miód z moich dwóch uli, które miałem na rzepaku oddałem seniorowi :-)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2585 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Jak u Was stoi miód gryczano-lipowy? Właśnie wykręcam i zastanawiam się po ile sprzedawać?

Tadek co do miodu rzepakowego to mój tato ma szereg chorób układu oddechowego (papierosy kopci jak parowóz), odkąd zaczął regularniej jeść miód rzepakowy ode mnie twierdzi, że ma o wiele mniej problemów z oddychaniem, mniej kaszle itd. itp. ... Cały miód z moich dwóch uli, które miałem na rzepaku oddałem seniorowi :-)

Co do miodu rzepakowego to ja jego właściwości zdrowotne znam i przyznam się sam , że zimą wolę go od lipowego czy spadziowego , no ale klienci maja swoje preferencje z którymi oczywiście walczę, co do gryczanego to jest to po części moda , a jak moda to sprzedawaj po ile Ci będzie schodził , po jednym sezonie ocenisz granice maksimum po jakiej będziesz w stanie sprzedawać w swoim terenie określoną ilość miodu gryczanego. A dodatkowo jest jeszcze możliwość sprzedaży prze internet , wszak jest to poszukiwany towar.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

Ja ceną miodu się nie martwię, bo już nie mam miodu nawet dla najbliższych, nawet w Bałtowie kupiłem dla syna gryczany, bo on taki lubi.

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

Bohtyn napisz ile masz uli i miodu. Nie sztuką jest sprzedać miód z kilku uli, co innego z okolic 60-80 wzwyż.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • 606 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

U mnie na dzielni płaciłem 42 zł za 0,9 litra spadziowego (łącznie 20 słoików)

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1806 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Bohtyn napisz ile masz uli i miodu. Nie sztuką jest sprzedać miód z kilku uli, co innego z okolic 60-80 wzwyż.

Bohtyn ma średniej wielkości pasiekę i w latach "spadziowych"  miooodu leje się duuuużo .
Ale miody Świętokrzyskie maja tak dobrą opinię , że zawsze jest ich za mało ;)

Poniżej fotka z pasieki Bohtyna . (fotka autorstwa Kolegi 6Cichy  z 2013r. )
W tle Bohtyn i ja :)

Pni w pasiece jest ok 4-5 razy tyle ile widać na tej fotce
o8%252Cl8t9o.jpg
Ule warszawskie zwykłe - ule z duszą ;)

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • 774 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

Hej, hej - Robi - trochę pszesadziłeś - tych uli jest akurat 2 x tyle co na tej fotce, czyli dziewiętnascie.

A swoją drogą jak ten czas leci, a u mnie w pasiece wygld uli wcale sie nie zmienił.

Jutro zrobię fotke i jak będe umiał to zamieszczę ja tutaj przy okazji.

Ciekawe kiedy mnie ktoś z szanownego forum znów odwiedzi - zapraszam.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1806 postów

Hej, hej - Robi - trochę pszesadziłeś - tych uli jest akurat 2 x tyle co na tej fotce, czyli dziewiętnascie.

A swoją drogą jak ten czas leci, a u mnie w pasiece wygld uli wcale sie nie zmienił.

Jutro zrobię fotke i jak będe umiał to zamieszczę ja tutaj przy okazji.

Ciekawe kiedy mnie ktoś z szanownego forum znów odwiedzi - zapraszam.

Leci czas , leci .
To tak jakby wczoraj było :)
Chętnie bym znów wpadł (na dłużej niż ostatnio ) , ale kurka ta odległość .

A te ule tak wszędzie w kółeczku stały i zdawało się jakby ich było ze czterdzieści :D

honeyraf

honeyraf

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Rafał
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Typ ula:Warszawskie poszerzane

W Krakowie miód z naszej podkarpackiej pasieki sprzedaję po 35pln za wielokwiatowy, 37pln za nektarowo-spadziowy, 40pln za spadź liściastą. I nie są to najwyższe ceny jakie tutaj występują bo generalnie jest parę złotych drożej. Klientów jest bardzo dużo.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2585 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

W Krakowie miód z naszej podkarpackiej pasieki sprzedaję po 35pln za wielokwiatowy, 37pln za nektarowo-spadziowy, 40pln za spadź liściastą. I nie są to najwyższe ceny jakie tutaj występują bo generalnie jest parę złotych drożej. Klientów jest bardzo dużo.

Tak trzymaj. thumbsup.gif

A na przyszły rok o 20% w górę jak jest zbyt.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1108 postów

Ja grykę. akację i facelię 815 ml po 30 PLN.

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 622 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Wróciłem z zachodniopomorskiego (Kołobrzeg) - tam ceny niższe niż w świętokrzyskim 25zł za 0,9l

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • 1108 postów

Wróciłem z zachodniopomorskiego (Kołobrzeg) - tam ceny niższe niż w świętokrzyskim 25zł za 0,9l

Stoją cały dzień w słońcu przy 30 stopniach, nie kupił bym.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2835 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

A jak wygląda  ? Mam ślwkowy tylko. :D

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1806 postów

Mam ślwkowy tylko. :D

U mnie na dniach będzie miód gruszkowy .
Oblatują spady , że nogi nie ma gdzie pod gruszą postawić żeby nie rozdeptać paru sztuk .

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2585 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

U mnie na targowisku miód w cenie 30 zł - 35 zł  jak leci bez względu na odmianę , a w zasadzie odmiana jest określana od nazwy miesiąca np. miód majowy , czerwcowy ....itd. i weź tu zgadnij co jest w środku ? W każdym razie ja bym się bał kupować takiego miodu ze względu na jego wygląd , stan ciekły ale miód mętny i źle przefiltrowany z pęcherzykami powietrza , widać odrobiny wosku pływającego w nim - może jest przez to ekologiczny ???hihi.gif

Ja sprzedałem już  3/4 tegorocznych zbiorów po cenie 30 zł za 0,9 l. Nie chciałem podnosić ceny w tym roku bo powiększam pasiekę i chcę uzbierać więcej stałych klientów i tu wskazana jest wstrzemięźliwość z ceną , a nie chcę starć po targowiskach z miodem.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2585 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Oto co przed Świętami zobaczyłem w Carrefourze

WP_20151203_002.jpg

Nie jest to reklama !!! Napisane było że produkt Polski i pochodzi z  Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy z Tomaszowa Lubelskiego.

Nawet spadziowy ??? miód był w stanie płynnym i z wianuszkiem piany po 32,99 zł a lipowy ( widziałem różne miody lipowe ale takiego nie) po 29,99zł. Nie miałem odwagi go kupić nawet na próbę. Jak robiłem zdjęcie to jeden z klientów stwierdził , że musi być chyba prawdziwy bo przed Świętami innego by nie dali ???? Co to znaczy reklama.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

gImker_*

gImker_*
  • Goście

tablica Mendelejewa http://emoty.blox.pl...ource/cook2.gif

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1757 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

To super miody,kupujesz słoik stawiasz przy łóżku na stoliku i spokojnie robi za lampkę nocną. :rolleyes: :rolleyes:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"