Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodu w 2015r


Recommended Posts

W Krakowie miód z naszej podkarpackiej pasieki sprzedaję po 35pln za wielokwiatowy, 37pln za nektarowo-spadziowy, 40pln za spadź liściastą. I nie są to najwyższe ceny jakie tutaj występują bo generalnie jest parę złotych drożej. Klientów jest bardzo dużo.

Tak trzymaj. thumbsup.gif

A na przyszły rok o 20% w górę jak jest zbyt.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

U mnie na targowisku miód w cenie 30 zł - 35 zł  jak leci bez względu na odmianę , a w zasadzie odmiana jest określana od nazwy miesiąca np. miód majowy , czerwcowy ....itd. i weź tu zgadnij co jest w środku ? W każdym razie ja bym się bał kupować takiego miodu ze względu na jego wygląd , stan ciekły ale miód mętny i źle przefiltrowany z pęcherzykami powietrza , widać odrobiny wosku pływającego w nim - może jest przez to ekologiczny ???hihi.gif

Ja sprzedałem już  3/4 tegorocznych zbiorów po cenie 30 zł za 0,9 l. Nie chciałem podnosić ceny w tym roku bo powiększam pasiekę i chcę uzbierać więcej stałych klientów i tu wskazana jest wstrzemięźliwość z ceną , a nie chcę starć po targowiskach z miodem.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oto co przed Świętami zobaczyłem w Carrefourze

WP_20151203_002.jpg

Nie jest to reklama !!! Napisane było że produkt Polski i pochodzi z  Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy z Tomaszowa Lubelskiego.

Nawet spadziowy ??? miód był w stanie płynnym i z wianuszkiem piany po 32,99 zł a lipowy ( widziałem różne miody lipowe ale takiego nie) po 29,99zł. Nie miałem odwagi go kupić nawet na próbę. Jak robiłem zdjęcie to jeden z klientów stwierdził , że musi być chyba prawdziwy bo przed Świętami innego by nie dali ???? Co to znaczy reklama.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Oto co przed Świętami zobaczyłem w Carrefourze

WP_20151203_002.jpg

Nie jest to reklama !!! Napisane było że produkt Polski i pochodzi z  Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy z Tomaszowa Lubelskiego.

Nawet spadziowy ??? miód był w stanie płynnym i z wianuszkiem piany po 32,99 zł a lipowy ( widziałem różne miody lipowe ale takiego nie) po 29,99zł. Nie miałem odwagi go kupić nawet na próbę. Jak robiłem zdjęcie to jeden z klientów stwierdził , że musi być chyba prawdziwy bo przed Świętami innego by nie dali ???? Co to znaczy reklama.

Pozdrawiam

Tadek

Jakieś dziwnie znajome wydają mi się te regały z miodem choć u nas nie ma Carefura ale widziałem je

w Kauflandzie.

Cena miodu bezpośrednio u pszczelarza 30,na targu też 30 ale w Kauflandzie najtaniej !!! 29,99.

To jest dopiero konkurencja.

Link to comment
Share on other sites

spadź liściasta u mnie już krystalizuje, a iglasta  w zależności z którego miodobrania, jedna jeszcze dziewicza a inna powoli zaczyna krystalizować. Nie wiem czy nie ma jakiejś domieszki kwiatowej, bo pierwsza była brana w połowie lipca 

Link to comment
Share on other sites

Piotrze tak się zrobi. Non stop idziemy do przodu. Nowy Targ (składowa 2A) zapas uzupełnił. 

Zabrakło mi w tym sezonie gryki i nawłoci. 

Ale mam dobrego wuja co mi chętnie odda do sprzedania i jakoś do rzepaku dociągniemy 

Link to comment
Share on other sites

Mnie już też mało miodku zostało do zbytu i nie wiem czy z tym co mam dociagnę do połowy zimy , i jeszcze w życiu nie stałem na żadnych targowskach z miodem na handel. Nie wiem może za tanio sprzedaję. Więc są dwa wyjścia , albo powiekszyć pasiekę albo podnieść ceny na przyszły rok , ale chyba to pierwsze.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jak by pszczoły zarabiały to by zostały opodatkowane i miałbyś więcej roboty pisać dla każdej pszczoły rozliczenie podatku  PIT haha.gif nie wiem czy byś się wyrobił do 30 kwietnia ?

 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja nektarowe po 35, nektarowo-spadziowy po 40 i spadź iglasta po 45. Jak chce taniej sprzedać to w skupie Kasztelewicz za spadz płacił do 28zł za kg i jakby doliczyć słoik, etykietę, rozlewanie to też prawie 45 zł by wyszło. To tak odnośnie tego spadziowego w Carfurze, że gdyby był ok to by go w skupie drożej sprzedali w beczkach. Ciekawe czy był napis roztoczański z terenów UE i z poza UE :)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.