Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nóż elektryczny do odsklepiania


daro

Recommended Posts

Daro na pewno dam znać co i kiedy, musiało by sie bardzo posypać żebyśmy zrezygnowali w tym roku z tego wyjazdu, planowaliśmy już w obecnym ale zeszło choroby dzieci na wiosne potem te ŚDM w Krk roboty miałem w ciul i tak zeszło 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Akurat mam to szczęście że kuzynki mąż, co go zaraziłem pszczołami w tym roku ma pickup-a, jedziemy kładziemy na pakę co chcemy i ogień. Miodarek to kilka wlezie i nie trza przyczepki targać :D, koniecznie  trzeba zrobić tą wycieczkę w tym roku !!

 

To się wpraszam w takim towarzystwie to i na wojnę. :D

W takim Towarzystwie to ja też :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kolega kupił taki nóż w 2015,ale nie miał w ogóle miodu tak wiec informacje jak to działa dopiero najwcześniej w przyszłym roku.Ale też coś przebąkiwał że go przerobi bo zbyt wysoka temp.pracy.

 

Ja na ilości ramek do odsklepiania bardzo łatwo oszczędzam bo używam do miodni ramek pogrubianych 3,5- 4cm.

I tak na dziesięciu korpusach mam 30 ramek mniej do odsklepiania.

Ale ja to się oczywiście nie znam.PK

Witam. Ja kupilem taki  nóż (z chin) niestety temperatura jest tak wysoka ze pali mod.   Trzeba go podlaczyc do regulatora napiecia . Nie wielki koszt ,moze byc taki do lampy. Moc grzalki to jakies 100W.  Mam to wszystko ale do miodobrania jeszcze daleko wiec jeszcze nie testowalem.  Byc moze (lub napewno) to sa podrobki chinskie i czujnik temperatury nie jest taki jak w orginalnych dadanowskich. Mysle ze z dodatkowa regulacja bedzie ok. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Ja kupilem taki  nóż (z chin) niestety temperatura jest tak wysoka ze pali mod.   Trzeba go podlaczyc do regulatora napiecia . Nie wielki koszt ,moze byc taki do lampy. Moc grzalki to jakies 100W.  Mam to wszystko ale do miodobrania jeszcze daleko wiec jeszcze nie testowalem.  Byc moze (lub napewno) to sa podrobki chinskie i czujnik temperatury nie jest taki jak w orginalnych dadanowskich. Mysle ze z dodatkowa regulacja bedzie ok. Powodzenia

 

Mamy w ofercie noże produkcji ukraińskiej długość ostrza 230cm (moc 50W) lub 280cm (moc70W) 

Te noże trzymają temperaturę 70-90 stopni - idealnie do odsklepiania Nie potrzeba regulacji bo ostrze jest chłodzone ciętym zasklepem (przy włączonym zasilaniu kiedy nie pracuje się z nożem dłużnej niż 5 min trzeba ostrze włożyć w odsklepiny lub do kubka z wodą)

Te noże są naprawdę dobrze wykonane, świetnie pracują i są niezawodne, mówię to z pełna odpowiedzialnością bo sam takiego używam już 3 sezon :)

Jako firma i dystrybutor producenta dajemy na nie firmową gwarancję, ale szczerze powiedziawszy to mieliśmy jak dotąd tylko 2 reklamacje - obie oczywiście uznaliśmy a klienci dostali nowe urządzenia :) 

Widziałem też te chińskie wyroby na Apimondii i szczerze powiedziawszy to moim zdaniem są jakościowo dużo gorsze od ukraińskich.

 

Jak by ktoś był zainteresowany zapraszam na stronę www.apitec.pl mamy tam w ofercie noże elektryczne ręczne ale też odsklepiacze elektryczne z nożami V pionowe i poziome no i sporo innego sprzętu dla pszczelarzy ;) 

Link to comment
Share on other sites

Mam ten nóż Ukraiński i jestem z niego po pierwszym sezonie zadowolony :D Ale kupiony nie z Firmy Jerzego ( apitec.pl) więc nie ma tu reklamy :) . Temperatura jest rzeczywiście odpowiednia i specjalnie nie pali woszczyny i miodu przez zbyt mocne ogrzewanie się , jest bardzo ostry i trzeba uważać przy odsklepianiu na ręce i żeby nie stykał się z z metalowymi przedmiotami podczas używania go  bo po prostu ostrze będzie się tępiło a co za tym idzie będzie ciężej cięło odsklepy. Najlepiej czyścić go o jakieś drewniane listewki lub deskę :) i wyłączać go podczas dłuższych przerw w czasie odsklepiania.  :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zainteresowałem się ostatnio elektrycznymi nożami do odsklepiania ramek, chciałbym się dowiedzieć opinii użytkowników tego urządzenia. Tadek, Daro, jak oceniacie te noże? W postach sprzed 3 lat wydawało się, że jest ok. Jak oceniacie po tym czasie? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.