Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Zmartwiło mnie to ,ze muszę podać apivarol :( Na allegro nie widzę więc skąd mam wziąć? I ile potrzeba dla 4 rodzin?

W tym roku już nie poratuję.Szukaj u lek.weterynarii.

A może komuś została nadwyżka?

No chłopcy który pierwszy. Macie szanse zapunktować.

Cześć! Z pozostałych środków zostaje jeszcze tymol krystaliczny, ale trzeba czekać na lepszą pogodę, bo teraz jest za zimno. Są jeszcze paski z amitrazą, ale nie wiem jak to się ma do temperatury, bo nie mam doświadczenia z tym pestycydem. Pamiętaj, że pszczoły wytrzymują ekstremum od +60C do -80C, co zostało empirycznie udowodnione (zdrowa rodzina), zimna się nie boją, tylko wilgoć jest problemem. Wielu z nas zimuje pszczoły w ulach z jednej deski i na osiatkowanych dennicach. Przy ocieplaniu może być problem z punktem rosy i wkraplaniem - najlepiej jak Ci doradzą osoby, które stosują takie metody.

Witaj Ewo na forum. Widać że coraz więcej kobiet podejmuje się pszczelarstwa :) to bardzo dobrze bo kto jak nie kobiety umie tak docenić miód w kuchni :) dodając go do wypieków.

A co mam zrobić? jak moje chłopy boją się pszczół :)

A może to jest tylko wymówka i nie chce im się pracować.

Pozdrawiam

Tadek

A co do zajmowania się pszczołami i lenistwa, to może Tadziu to nie lenistwo tylko taka strategia? Przecież w ulu też pracują pszczółki a trutnie tylko pilnują aby dobrze pracowały :)

Dlatego może Panowie wzięli tylko przykład z trutni :)

A jeśli Ewo chcesz wykorzystać swoich panów do pracy w pasiece to zawsze możesz im dać ramki do zbijania, a może i chłopaki wezmą się za stolarkę i jakieś nowe ule Ci zrobią?

Kobieta zawsze znajdzie sposób na leniwych mężczyzn ;)

Miło Cię powitać na forum i zapraszam do zadawania dużej liczby pytań. Tutaj są naprawdę bardzo pozytywnie nastawieni ludzie i chętnie Ci każdy pomoże

Witam i ja ;)

Jakby Koleżanka miała problemy z apiwarolem to mi zostało jedno opakowanie z tego roku ważne do kwietnia 2017, mogę wysłać dowolną ilość i na pewno taniej niż w sklepach pszczelarskich 70 zł/op :o  czy lekarzach wet, ok 60 zł  :( . Jakby co  to zapraszam na PW

Witam i ja serdecznie. Pszczelarstwo ma się w genach albo się nim mażna zarazić, swoich mężczyzn musisz poprostu zarazić.

Priv ,plis.

Hehehehehe

Sprawa już załatwiona, poratowałem koleżankę apiwarolem  :D

Jakby ktoś chciał się umówić na kawę czy cuś to mogę podać adres  :D  :P  (żartowałem :P )

Witam Panowie.

Może któryś zdradzi dobry i łatwy do wykonania patencik :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  na podanie tabletki Apiwarolu,gdyż nie posiadam takiego urządzenia jak odymiacz elektryczny :D :D :D

Drucik z kółeczkiem na końcu w którym to włożony kapsel od piwa( mąż) z dziurkami w dnie , zdjęta uszczelka gumowa.Podpalamy i wsadzamy w dziurkę ,jako że trucizna i pszczół się teraz nie ma co bać - niech wsadza powołany . Wylotek zapchać .Tabletka ma się dymić nie palić. Ostatnie pytanie w tym temacie . Pisz gdzieś indziej.Plis.

Witam wszystkich po małej przerwie ...przedstawiałam wam jesienią problem z pszczołami, które mnie gonią  i nie chcą ze mną współpracować. Matka jest, :)  słabo czerwi a  pszczoły słabo pracują w porównaniu z pozostałymi, Chciałabym wymienić matkę ale nie wiem jak się do tego zabrać. Mam problem ze znalezieniem matki więc jak podać drugą?Czy najpierw kupić drugą dopiero szukać starą? Jaką kupić? jednodniową czy unasiennioną ? może ktoś poratuje , może macie matkę na zbyciu?

Ewunia masz wiele bardzo trafnych pytań tylko, że ten dział jest do tego by się przedstawić - swoje pytania możesz śmiało zadawać w odpowiednich działach i tam uzyskasz, znajdziesz we wcześniejszych wpisach odpowiedzi na swoje pytania - pytania o matkę, sposób wymiany znajdziesz, zadaj pytanie w dziale MATKI PSZCZELE.

Pozdrawiam - dasz radę !!!1 wierzę w Ciebie.