Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Późne podkarmienie


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nie chce zakładać nowego tematu to podepne się tutaj z pytaniem. Pogoda zaczyna robić się zimowa - pszczoły już nie wychodzą w związku z tym chciałbym skorzystać z okazji i przenieść jeden ul o jakieś 20m. Pytanie - ile dni musi być chłodnych aby pszczoły nie wychodząc z ula "zapomniały" o starej lokalizacji? Tzn. jak je przeniosę w nowe miejsce ile dni musiałyby siedzieć w środku nie wychodząc??

 

Pozdrawiam

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Czytałem gdzieś około 3 miesiące, jak chcesz przenosić to raczej wiosną przed oblotem tak luty/marzec ja tak robiłem w zeszłym roku na wiosnę też około 20m przenosiłem 5 uli i większych błądzeń nie zauważyłem, a przyglądałem się podczas oblotu uważnie  

Link to comment
Share on other sites

Pszczoły znać miejsce nawet po hibernacji

Obowiązkowe "Pamiętaj, aby usunąć starą punktów orientacyjnych ula

Praca ta pomoże nuaukova

 

бджоли знають місце навіть після зимівлі

Обов"язково приберіть орієнтири старого вулика

ця нуаукова праця Вам допоможе

 

 

https://drive.google.com/file/d/0B8hG8VwB95tKdWZlUEpXWVZlQWM/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Nie chce zakładać nowego tematu to podepne się tutaj z pytaniem. Pogoda zaczyna robić się zimowa - pszczoły już nie wychodzą w związku z tym chciałbym skorzystać z okazji i przenieść jeden ul o jakieś 20m. Pytanie - ile dni musi być chłodnych aby pszczoły nie wychodząc z ula "zapomniały" o starej lokalizacji? Tzn. jak je przeniosę w nowe miejsce ile dni musiałyby siedzieć w środku nie wychodząc??

 

Pozdrawiam

Waldek

Link to comment
Share on other sites

 

Nie wiadomo kiedy zrobi się jeszcze ciepło,może być jeszcze fajnie z dnia na dzień i pszczoły będą błądziły.

Jak się ustabilizuje pogoda,złapie zima to przenoś bez problemu.Tydzień dwa to się wyresetują.PK

 

Ja też przenosiłem teraz dwa odkłady zrobione w sierpniu ale nie więcej jak 20m.Młoda pszczoła oblatywała się ,ale wracały nie widziałem żeby błądziły

Link to comment
Share on other sites

Gdzie kurde ja żyję , pszczelarze podkarmiają wymieniają matki......  Ja wczoraj przenosiłem i w jednym przez tydzień wyrypały dziurę że dłoń można włożyć, zajrzałem  bo myślałem że może mysz . Oczy zdziwione podniosły kłęby powiązane i aby do wiosny , nawet z dziurą .  Wymieniajcie matki ,podkarmiajcie. Najbardziej szkodzi wódka swoja . Cudza nie , co najwyżej sałatki.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie kurde ja żyję , pszczelarze podkarmiają wymieniają matki......  Ja wczoraj przenosiłem i w jednym przez tydzień wyrypały dziurę że dłoń można włożyć, zajrzałem  bo myślałem że może mysz . Oczy zdziwione podniosły kłęby powiązane i aby do wiosny , nawet z dziurą .  Wymieniajcie matki ,podkarmiajcie. Najbardziej szkodzi wódka swoja . Cudza nie , co najwyżej sałatki.

Link to comment
Share on other sites

Starość idzie Drogi Panie,

Coraz cięższe wypróżnianie.

Coraz częściej w brzuchu burczy,

Kusiek mi się mocno skurczył.

Gniotą kark przeżyte lata,

Bolą nerki i prostata.

Wzrok nieostry, w stawach strzyka,

Chyba już nie będę bzykał !

Nawet moja białogłowa

Wdzięki swe przede mną chowa

Twierdząc, żem nie konik polny

I do skoków już niezdolny.

A ja jestem jak ze stali :

W starym piecu diabeł pali,

Marzy mi się jeszcze skok,

Taki nagły, męski w bok.

Popić tęgo, jak Zagłoba

Niech mnie potem boli głowa

 

I niech kac mnie znowu męczy,

Żona wymówkami dręczy.

A ja znowu jak jelonek,

Ostry różek, cud ogonek !

Nagle w stawach cosik chrupnie,

Prysły ze łba myśli głupie.

Wspomnień łezka z oka kapie

Możesz marzyć stary capie !!!

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.