Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarki ukraińskie i inne ...


bogor

Recommended Posts

6 króli jak 6 kul w Sarajewie. :D

 

Nie jest to dla "detektywów" którzy w swoim wyimaginowanym świecie są otoczeni złodziejami,oszustami i naciągaczami.

A ja tam tak się czuję jakby Ci co to wymyślali mieli mnie za takiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie szczególnie kolegę Bogdana który wywołał mnie do tablicy.

Takich telefonów jak od kolegi odbieram po kilka dziennie - cena we Lwowie jest ceną na miejscu ja nie jeżdzę bo lubię.

Chętnie kupię w Polsce w takiej cenie jak na Ukrainie, bez stania na granicy pojedź raz zobacz ile to kosztuje czasu i pieniedzy wtedy mozemy prowadzić polemikę.

Skoro kolega zadał sobie trud i zadzwonił na Ukrainę proszę zadzwonić na granicę do lekarza wet. i zapytać dlaczego nie można przewozić drewna i wyrobów z niego.

A co do przewozu to nie 400 a 300 euro - to tak na marginesie żeby ktoś nie wtopił  

 

pozdrawiam

Arek

pisałem e-maila i dzwoniłem do tego sklepu.

Rozmawiałem z Tarasem i ceny są takie jak na tej stronie.

Może przy większych ilościach by coś wytargował.Tylko jeszcze temat

przewozu przez granicę.Mogą przewieźć oni w rejon Przemyśla

tylko nie wiadomo konkretnie w jakim czasie no i za dodatkową opłatą.

Z tego co rozmawiałem też z ich przedstawicielem p.Arkiem Czyżem

 

pisałem e-maila i dzwoniłem do tego sklepu.

Rozmawiałem z Tarasem i ceny są takie jak na tej stronie.

Może przy większych ilościach by coś wytargował.Tylko jeszcze temat

przewozu przez granicę.Mogą przewieźć oni w rejon Przemyśla

tylko nie wiadomo konkretnie w jakim czasie no i za dodatkową opłatą.

Z tego co rozmawiałem też z ich przedstawicielem p.Arkiem Czyżem

to on ma ceny wyższe ok.50%.No niestety za pieniądze się ksiądz modli.

Według mnie szkoda zawracania głowy sobie dla pojedynczych sztuk.

Podobno ,tak twierdził p.Arek ,że np.ramek drewnianych nie chcą

puszczać celnicy.

Poza tym na miodarce, stołach do odsklepiania czy nożach elektrycznych

to jest istotna różnica w cenie w porownaniu do Lysonia.Gra warta zachodu.

Na drobiazgach to chyba nie warto.

 

to on ma ceny wyższe ok.50%.No niestety za pieniądze się ksiądz modli.

Według mnie szkoda zawracania głowy sobie dla pojedynczych sztuk.

Podobno ,tak twierdził p.Arek ,że np.ramek drewnianych nie chcą

puszczać celnicy.

Poza tym na miodarce, stołach do odsklepiania czy nożach elektrycznych

to jest istotna różnica w cenie w porownaniu do Lysonia.Gra warta zachodu.

Na drobiazgach to chyba nie warto.

Link to comment
Share on other sites

Arku nie kupiłem od Ciebie bo trafiło mi się chyba stówkę taniej

no i prawie na miejscu u mnie.Mogłem przed kupieniem obejrzeć

w naturze,pomacać.Nie lubię kupować kota w worku.

Tobie się nie dziwię że taka cena ,normalne prawo wolnego rynku

i jak pisałeś nie jeździsz tam dla przyjemności.

Bardzo być może ,że skorzystam z twojej oferty w przyszłości.

Jeszcze wszystkiego nie mam.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W tym tygodniu przyjechały do mnie 3 miodarki .
miodarki przyjechały.jpg

Jedna miodarka  to prototyp ... pierwszy taki egzemplarz . ..
Miodarka na bazie stołu do odsklepiania , ale ulepszona . A w zasadzie zrobiona od nowa  wg. moich sugestii .
Pierwszy wariant jak już wspominałem jakiś czas temu miał sporo mankamentów .
Tomasz Łysoń dowiedziawszy się o tym zaproponował żebym określił co trzeba zmienić i miodarka po akceptacji będzie wdrożona do produkcji w wersji ulepszonej .

Poza tym przyjechały jeszcze dwie miodarki kasetowe ϕ1000 "do oceny terenowej  " ;)
Jedna Łysonia , a druga Apikoza .
Gdyby ktoś chciał zobaczyć , porównać , ocenić  jak pracują obydwie , to zapraszam do mnie do Sątop-Samulewa (gm. Bisztynek)  .
Póki co oczywiście próby będą tylko na sucho , bo miodu jakoś jeszcze pszczoły nie przyniosły :D

Mój tel 516-474-612
Robert

Link to comment
Share on other sites

 

Skoro kolega zadał sobie trud i zadzwonił na Ukrainę proszę zadzwonić na granicę do lekarza wet. i zapytać dlaczego nie można przewozić drewna i wyrobów z niego.

A co do przewozu to nie 400 a 300 euro - to tak na marginesie żeby ktoś nie wtopił

Tajaden ule przywiózł. Co ma lekarz do drewna ? Do pszczół tak . Jak takie upierdliwe na granicy to odprawę celną można zrobić u siebie w domu firmie . Nie tak to drogo kosztuje.

Gdyby handel międzynarodowy był taki łatwy nikt by się nim nie zajmował.

Robert wpadnę będziemy i na sucho testować jak co to na tym kocie legacie . Kurde - żarty bo jeszcze mnie zamkną. ;)

Link to comment
Share on other sites

Unijne przepisy sa tak skonstruowane ze trzeba kombinowac - cło cłem ale wet - ma też do powiedzenia dużo w innych sprawach - ule zawsze mozna zalatwić jak sie ma znajomego. Ja mam kilka telefonow dziennie "tej cenie o we Lwowie z dostawą pod dom" - to wsiadaj chłopie w auto i jedź - pojedziesz raz policzysz czas koszty i pogadamy - udanego testowania miodarek.

Tajaden ule przywiózł. Co ma lekarz do drewna ? Do pszczół tak . Jak takie upierdliwe na granicy to odprawę celną można zrobić u siebie w domu firmie . Nie tak to drogo kosztuje.

Gdyby handel międzynarodowy był taki łatwy nikt by się nim nie zajmował.

Robert wpadnę będziemy i na sucho testować jak co to na tym kocie legacie . Kurde - żarty bo jeszcze mnie zamkną. ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja w sobotę przytargałem z opolskiego taką :D

 

 

Jestem bardzo zadowolony :) pięknie "chodzi" mam nadzieję że posłuży mi lata, w opcji dorobienie kosza radialnego sąsiad spawa nierdzewke pokazałem mu takie kosze i powiedział mi ok 500-600 zł za taki kosz do fi 1000 :) , w tym roku to jeszcze nie ale w nastepnym sezonie sprawa warta zastanowienia co powiedzmy 40 ramek to 40 :D

Link to comment
Share on other sites

Napięcie jest 12 v tylko natężenie ( prąd) jest zbyt małe by pociągnąć silnik . Autko też powinno być odpalone bo możesz mieć problem z odpaleniem. Szkoda prostownika bo jak niema zabezpieczenia to możesz spalić. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no jasne :) Pan mechatronik już mi to wytłumaczył telofonicznie :) (kol. Brzytwiarz) prostownik nie ma zabezpieczenia ale dalej działa :) ale nie będę już przez niego podłączał :) co ciekawe na tabliczce pisze 24 v DC  więc jest opcja że jesli zmostkuje dwa aku 12 to bedzie kręcić tym koszem na 24 v i wtedy przy dorobieniu kosza radialnego da mi radę pociągnąć powiedzmy te 40 ramek bo jak będę miał większe napięcie to i moc będzie większa i może da radę bez większych przeróbek zrobić z tego radialkę na powiedzmy 40 ramek :D

 

Już 3 osoby z którymi rozmawiałem a mają trochę pojęcia o elektryce, twierdzą że na 12v może być problem z ruszeniem tego w ułożeniu radialnym z pełnym wsadem powiedzmy 40 ram ale na 24v już bedzie o niebo lepiej :) więc cieszy mnie ta opcja bo wiem że sporo miodarek ma silnik tylko 12v i tyle tutaj możemy jechać na 24v :D

Link to comment
Share on other sites

Słowian, u kogo kupowałeś i za ile?

 

Ktoś tu piał, że celnicy nie chcą puszczać drewna do nas z UA, może to z powodów promieniowania?

 

Druga sprawa to taka, że z Czarnobyla zniknął cały sprzęt z cmentarzyska, który był używany przy likwidacji po wybuchu 6 000 000 ton stali :D Teraz jest tania stal na miodarki :)

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Kupowałem od Gościa który musiał na kilka lat odstawić pszczoły ule ramki pozostawiał a sprzęt wysprzedaje bo wróci za 2-3 lata do pszczół ale już w nie takiej skali i mu taka miodarka nie potrzebna, miodarka 5-letnia, gość mieszka w bloku w Łambinowicach w Opolskim, dałem 2600 zł :)

 

ps. dzięki Daro za namiary, długo trwało zanim się z gościem dogadałem ale chyba było warto :D

Link to comment
Share on other sites

Masz możliwość zmniejszenia czasu programu? Jaka jest średnica kosza?

 

Na allegro są agregaty wojskowe 12/24v na silnikach b&S wszystko w obudowie nawet z jakimiś aku. Było to do zasilenia radiostacji.  W sam raz taki sprzęt do zasilenia miodarki w terenie.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Słowian , a warto się bawić w wirowanie miodu na pasieczysku? Z tego co widzę WZ nie masz -  to ja wolę przywieżć korpusy do pracowni  to i pszczoły nie przeszkadzają , i woda na miejscy = większa higiena, Ale to tylko moje zdanie. Pozdro.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Chłopaki jak najbardziej macie racje i docelowo tak będzie ale niestety do póki nie dobije do tych 40-50 uli co chce mieć nie mam suszu aby tak robić a będę tak robił tylko przy spadzi bo mam na miejscówke 95 lub jeszcze dalej prawie 110 km i srednia mi się widzi popierdzielac z tymi korpusami dwa razy po 200 km. 2 może 3 lata jeszcze i miodarki nie zamierzam wyciągać z pracowni ale póki co jest jak jest, do tego jeszcze namiot z dużym przedsionkiem i wirowanko pod jodlami przy ulach jak złoto :) a przy okazji wycieczka i frajda dla chłopców, już wstępnie oglądaliśmy w zeszlym roku w decatlonie i juz wiemy co mi i chłopcom pasuje :D ale ok 500 zł trza miec

Link to comment
Share on other sites

Chłopy doradźcie proszę:

Ostatnio byłem u kolegi Łukasza "Słowian" przy jego miodarce i trzeba coś zrobić ze swoją - myślę nad jej przeróbką. Mam Fi 720mm diagonalna na 5 ramek dadanta czyli wchodzi mi fajnie 10x 1/2 dadanta (bo na takich będę pracował) ale niestety trza by to łapcami zmieniać. Myślę nad zmianą na radialną gdzie wrzucę 30 ramek 1/2 dadanta. Wtedy sterowanie z potencjometra wystarcza bo na radialnej kręcimy w jedną stronę. Co do sterowania czy napędu dam sobie jakoś radę zastanawiam się bardziej czy jest sens pchać się w silnik DC np na 24V - 500W. Ogólnie wymiar 720 mm można fajnie kompaktowo wkładać do samochody po złożeniu siedzeń i wirować na pasiece jak ją wywieziemy - gdzieś chen daleko. I właśnie o to chodzi że silniki DC to wynalazek szczotkowo-komutatorowy a więc i żywotność taka sobie tzn gwarancja na 1000 godzin czyli wytrzymają z 5000 godzin (może w międzyczasie szczotki się wymieni). Taki silnik 500W 24VDC to ma prąd około 20-a kilka amper. Odpalanie tego na pasieczysku to dwa akumulatory (czy coś takiego -deko bez sensu jak dla mnie). Ale zawsze można natomiast zastosowanie motoreduktora z silnikiem klatkowym i sterowanie falownikiem znowuż uniemożliwia odpalanie na pasieczysku tzn nie każdy falownik chce chodzić na agregacie prądotwórczym. I tu mój dylemat czy jest sens przerabiać to na radialną a jeśli tak to jaki napęd wsadzać. W tym sezonie rezygnuję z miodu na rzecz podziału rodzin "na pół lotu" więc nie liczę na jakieś tam wirowanie stąd przemyślam rozwiązanie radialne które mnie mocno kusi - pomimo wady że nie wywiruje się tak fajnie i że dłużej to trwa. Fakt że bardziej do mnie przemawia wymiana ramek/miodni na susz na pasieczysku. Biwak fajna sprawa ale nie przy 40 ulach (bo do takiej ilości przewiduję rozwój). 

Link to comment
Share on other sites

 

W tym sezonie rezygnuję z miodu na rzecz podziału rodzin "na pół lotu"

Nie trzeba , zabiera się miód i wtedy się dzieli .

P.S . Silnik od skutera elektrycznego 350 W lub 500 W.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba , zabiera się miód i wtedy się dzieli .

P.S . Silnik od skutera elektrycznego 350 W lub 500 W.

Tzn wiem że zabiera się miód ale z 5 rodzin na starcie to tyle co kot napłakał tzn dla miodarki radialnej. Pytanie tylko o opinię dla miodarki radialnej na silniku jak wspomniał Daro. A druga sprawa korzysta ktoś z podgrzewanego dna w miodarce ?? czy ten wynalazek się przydaje czy to dla koneserów zielonych jabłek?? 

 

Daro czyli silnik 500W 24V (http://www.magma.sklep.pl/product-pol-4346-Silnik-24V-500W-1020-z-rolka-DC-naped-elektryczny-do-skutera.html) sprawdza się w radialnej dobrze bo jak bym to liczył 30 ramek po 3kg każda to robi się 90kg przy średnicy fi 720 trzeba rozkręcić to pewnie do około 200-260 obr/min. czyli przekładnia tam wchodzi 1:10 - 1:12 (przekładnia pasowa na pasku zębatym - mały promień zagięcia). 

 

---Edytowany 19/03/2017 10:25

 

Jak ma ktoś jakieś uwagi co do kosza radialnego to proszę pisać może ktoś ma już jakiś projekt porysowany albo już to robił. Z miłą chęciom wysłucham porad i skorzystam z waszego doświadczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.