Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarki ukraińskie i inne ...


bogor

Recommended Posts

2 minuty temu, Krzychu napisał:

Pytałem. Na mojego eleganckiego maila w postaci pisma dostałem odpowiedź:

 

"chyba nie" 

To wypada odpisać " przepraszam za kłopot kupię u innego producenta"

Może ktoś na forum ma taką i Ci odpowie. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tadek11 napisał:

To wypada odpisać " przepraszam za kłopot kupię u innego producenta"

Może ktoś na forum ma taką i Ci odpowie. 

Mam wrażenie, że panicobslugujaca linie telefoniczną jednocześnie obsługuje maile, kiedyś dzwoniłem z pytaniem o zakup oddzielnie kaptura do kombinezonu to wydaje mi się, że pracuje tam jak za karę i szybko się oburza, że w ogóle coś chcesz od nich. Jak w urzędzie. Gdzie w firmie prywatnej nie powinno być miejsca. 

No ale nie o tym mowa teraz. 

Za pytałem ponownie czy można to sprawdzić, po 2 minutach dostałem odpowiedź:

"nie pasuje" 

Ale po charakterze chęci dialogu nie jestem w stanie uwierzyć w autentyczność, że ktoś faktycznie to sprawdził w takim krótkim czasie. 

Dlatego pytanie skierowałem do Was, zaufanych pszczelarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Krzyżak napisał:

Daj sobie spokój z tym Łysoniowym szajsem. Zobacz chociażby jak są mocowane nóżki tej miodarki. Będzie tańczyć, skakać ale nie wirować.

Chyba nie jest problemem aby utwierdzić ją tymczasowo do posadzki, za te nóżki? 

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o mocowanie nóżek do podłogi. Miodarka powinna mieć dwie sztywne opaski z płaskownika, do których są przyspawane nóżki.

Do opasek jest przymocowany bęben oraz górna belka, dołem idzie druga belka. Taka konstrukcja powoduje sztywność całej maszyny.

Popatrz jak to wygląda gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Krzyżak napisał:

Nie chodzi o mocowanie nóżek do podłogi. Miodarka powinna mieć dwie sztywne opaski z płaskownika, do których są przyspawane nóżki.

Do opasek jest przymocowany bęben oraz górna belka, dołem idzie druga belka. Taka konstrukcja powoduje sztywność całej maszyny.

Popatrz jak to wygląda gdzie indziej.

 

Okc, już wiem o co chodzi. 

 

Odkopałem temat na jednej z grupy facebookowej i wbrew opini handlowców od Łysonia... Uwaga... 

Ramka o wysokości 18 cm spokojne wchodzi do tej miodarki o którą pytałem, i to w pełnym składzie 20 ramek. 

Na dodatek nie mają z tymi miodarkami problemów. 

Panie Łysoń, jeśli kiedyś to przeczytasz - pora zorganizować szkolenie wśród kadry jaka jest zatrudniona. Takich szkoleń dla handlowców jest mnóstwo. 

A odpowiedzi typu "chyba nie" lub "nie pasuje" jest bardzo mało profesjonalne i w dodatku co najważniejsze - nie prawdziwe. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Krzychu napisał:

Czy ramki o wysokości 18 cm wejdą do miodarki Lysonia radialnej fi 600 W230B z serii minima line? Ta za ok 2000 zł 

 

Każda miodarka ma specyfikacje - do jakich ramek jest przeznaczona więc w czym problem?

 

34 minuty temu, Krzyżak napisał:

Daj sobie spokój z tym Łysoniowym szajsem. Zobacz chociażby jak są mocowane nóżki tej miodarki. Będzie tańczyć, skakać ale nie wirować.

 

Cechą części forumowiczów jest wydawanie jednoznacznych werdyktów, opinii - "moje jest najbardziej mojsze". Tańczenie, skakanie nie zależy od producenta tylko od tego jak załadujemy miodarkę ramkami. Mam miodarkę Łysonia i ma je wielu moich kolegów i wszyscy sobie chwalą bo są naprawdę dobre - choć nie idealne bo takich nie ma.

 

30 minut temu, Krzyżak napisał:

Nie chodzi o mocowanie nóżek do podłogi.

 

 

Miodarka powinna być mocowana do podłogi - wymóg producenta np. Łysonia

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, kubek33 napisał:

 

Każda miodarka ma specyfikacje - do jakich ramek jest przeznaczona więc w czym problem?

 

 

Cechą części forumowiczów jest wydawanie jednoznacznych werdyktów, opinii - "moje jest najbardziej mojsze". Tańczenie, skakanie nie zależy od producenta tylko od tego jak załadujemy miodarkę ramkami. Mam miodarkę Łysonia i ma je wielu moich kolegów i wszyscy sobie chwalą bo są naprawdę dobre - choć nie idealne bo takich nie ma.

 

 

Miodarka powinna być mocowana do podłogi - wymóg producenta np. Łysonia

 

Specyfikacja mówi o ramce 1/2 wielkopolskiej i 1/2 Dadanta a dlatego, że są one powszechnie popularne i dlatego nie wymienili np 18tki. Nie mniej jednak jest to średnica bębna 60 cm więc 30 cm promień, mamy 12 cm zapasu z ramki 18 tki jeśli chodzi o odstępy pomiędzy bębnem a koszem oraz do środka miodarki. Nie mniej jednak dostałem odpowiedź od jednej osoby, która potwierdza ze spełnia ona oczekiwania przy ramkach o wysokości 18 cm - wchodzą wszystkie 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.