Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione w necie...


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Dzwonił wczoraj ktoś pytając o pyłek.
Ja już nie mam , ale w internecie jest sporo ofert .
Szczególnie jedna oferta wpadła mi w oko . 
Cena 43,50 $ za kg.
Ale uwaga !
Od 11,11 będzie wielka wyprzedaż i będzie już TYLKO  po 30,45$ za kg.
Do tego wysyłka do Polski GRATIS .
Płacisz i za ... 24-41dni listonosz zapuka do drzwi .
Smacznego i na zdrowie  :)
https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-100-Natural-food-grade-Mixed-Bee-pollen-1000g-lot-bulk-package-for-human-comsuption/32620789092.html

 

Link to comment
Share on other sites

Jak z marysi ten pyłek to kto wie kto zapuka. :D

Robert to jest skierowane na bogaty zgniły.

Podobnie wosk , a cena na alibaba.com po 1 - 3 dolary kilogram tyle że trzeba kupić choć tonę. :D

Jak kupisz 20 ton -http://www.alibaba.com/product-detail/Yellow-Bee-Waxes_50029275310.html?spm=a2700.7724838.0.0.BPtXzu

Węgry , nie płacisz cła. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To unijny nawet cła nie trzeba płacić. :D

Jak kupisz 10 ton to co to te 3 stówki za badanie na parafinę ?

Zrobisz badanie na parafinę . Wynik będzie negatywny , a w towarze będzie np 50% cerezyny , lub innego składnika .

Stawka w Puławach jest za badanie na zafałszowanie jednym "polepszaczem" .

Link to comment
Share on other sites

Jest i więcej polepszaczy wosku oprócz cerezyny a jak je zidentyfikować ???

http://www.pszczoly.pl/2002/zafalszowania_wosku.php

Tekst na żywca zerżnięty ze starej książki bez podania jej  tytułu . :)

Dokładnie nie pamiętam z której , ale ten tekst czytałem na 100% w którejś z książek ... chyba jeszcze wydanej za poprzedniego ustroju  ;) 

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest że w dzisiejszych czasach Wszyscy coś tam zrzynają i kopiuj-  wklej , weźmy Chińczyków , robią to bez żadnych ceregieli  a w dzisiejszych czasach wymyślać coś całkiem nowego ??? jak są miliardy ludzi na Świecie to coraz trudniej wymyślić coś czego jeszcze nie było. Zresztą to jest aktualnie dedykowana metoda uczenia , żeby nie uczyć się wszystkiego pamięciowo na blachę , ale żeby korzystać ze współczesnych nośników informacji i umiejętnie je wykorzystywać i wiedzieć gdzie szukać informacji na jakiś temat.   

Link to comment
Share on other sites

Dzieciaki już do tego stopnia to opanowały , że nie tylko nie zaglądają do słowników i encyklopedii ,
ale nawet nie chce im się wpisywać w google zapytania !
Wypowiadają słownie pytanie do tabletu i wyskakują im gotowe wyniki :blink:
Ja wymiękam .

Link to comment
Share on other sites

Tekst na żywca zerżnięty ze starej książki bez podania jej  tytułu . :)

Dokładnie nie pamiętam z której , ale ten tekst czytałem na 100% w którejś z książek ... chyba jeszcze wydanej za poprzedniego ustroju  ;)

Wojtacki M .       1973 -rok wydania. ,,Produkty pszczele i ................."W innych publikacjach też to jest przytaczana , coś mi się tak przypomina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

I tak i nie . Dam Ci przykład. U moim Kole co roku organizujemy spotkania pszczelarskie przy ognisku , przeważnie w większym gronie. I takie spotkania mieliśmy dwa lata z rzędu u jednego małżeństwa , bo mieli pasiekę ładnie położoną w środku lasu , zupełnie w głuszy i obcemu było by bardzo trudno do niej trafić , ule zupełnie niewidoczne z drogi publicznej. No i rok temu zmarł mąż z tego małżeństwa i kobieta została sama z pszczółkami i na dodatek tego jeszcze w ubiegłą jesień ją okradli z części uli , ale brali na szczęście te z brzegu , które były puste , nie zasiedlone. I Kobieta mi mówiła że całe życie trzymali z mężem pszczoły i nigdy im nic nie zginęło ich nie okradli i dopiero po tych ogniskach integracyjnych koś widocznie przepatrzył teren i przyjechał w nocy po ule. Tak że jednym z elementów zapobiegania kradzieży jest nie zapraszanie do pasieki zwłaszcza nieznanych nam pszczelarzy ( albo i znanych ??) i  nie publikowanie na przykład zdjęć publicznie zrobionych smartfonem , bo one często mają włączony lokalizator GPS i kod z współrzędnymi geograficznymi   może być w informacji o tym zdjęciu. I złodziej ma wszystko na talerzu wie gdzie stoi pasieka na przykład na pożytku ? Po prostu jeden element zapobiegania czyni statystycznie mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Tak dla humoru przypomniała mi się przyśpiewka weselna :)

 

- Cesała se grzebieniem

scotkowała scotkum

smarowała se miodem

 co by była słodkum 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.