Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione w necie...


Recommended Posts

  • 1 month later...

Niektórzy pszczelarze martwią się u nas że Państwo nie chce im sprzedać ziemi rolniczej pod pszczelarstwo,  a na wschód od nas dają sobie radę i bez hektarów ziemi ? :)  Swoją drogą ciekawa gospodarka ? A gdyby jeszcze autobus był na chodzie to i można na wędrówki ruszyć :D

https://www.youtube.com/watch?v=O0vxqmXNfGw

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy pszczelarze martwią się u nas że Państwo nie chce im sprzedać ziemi rolniczej pod pszczelarstwo,  a na wschód od nas dają sobie radę i bez hektarów ziemi ?

Na wschód od nas , to jak zadeklarujesz , że chcesz zostać pszczelarzem , to dostaniesz od państwa 1 ha ziemi na własność !

Wiem to z pierwszej ręki .

Moi znajomi  Maxim Ilin ( nick na rosyjskich forach Pczeławiek ) i jego Żona Antonina Szakszyna dostali po swoim hektarze ziemi w Smoleńsku .

Piękne tereny dla pszczelarzy . Zero przemysłu i zero wielkoobszarowych kołchozów . Natura maluje krajobraz sama .

Można ich znaleźć m.innymi na youtube i popatrzeć jakie to ładne naturalne tereny i jak obszerne jest pasieczysko  .

Niektórzy znają ich też z wykładów w Pszczelej Woli i nie tylko ...

Link to comment
Share on other sites

W Federacji Rosyjskiej wypada 8 osób na 1km2 , czyli wychodzi 8 osób na 100 ha , wiec mają czym się rządzić. W Polsce odpowiednie gęstość zaludnienia  wychodzi 124 osoby na 100 ha.

Ale nie to było smaczkiem tego linku który zacytowałem, ale sposób gospodarki pszczelej  :)  jakże inny od naszej codzienności z naszymi problemami , jeżeli ktoś oczywiście zna język rosyjski ?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy materiał

https://www.youtube.com/watch?v=Ha92Y1INqrM

 

Byłem w pasiece w Kamiannej i zwiedzaliśmy pasieką pana Jacka Nowaka .

Jeżeli ktoś nie ma planów na wakacje lub przy okazji wycieczek turystycznych w góry na pewno watro tam pojechać.

Polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam, Polecam dwa filmy.  Pierwszy film to test ktora wode pszczoly preferuja?. Zaznaczam gosc nie testuje gnojowki i moczu. ( hehe hyba wiecie o jakim filmie mowa :-)  ) Gosc przez trzy dni testuje wode, i tak w pierwszym pojemniku jest woda filtrowana.  2) woda ze studni (glebinowa)  3) woda z sadzawki  4) woda z basenu.  Wyniki po 3 dniach w 4.53s.  

Nastepny jego film o testach syropu cukrowego 3:2   zdodatkiem  Honey B Healthy  Wyniki testu 2.28s   

Powodzenia
Link to comment
Share on other sites

No ciekawy test :D który potwierdza fakt że pszczoły preferują taką wodę , jaka składem chemicznym jest najbardziej zbliżona do wody występującej w naturalnych warunkach na ziemi . I jeszcze ważna jest sprawa temperatury wody szczególnie wiosną jak jest jeszcze chłodno .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

A niektórzy beztrosko grzałki podłączają na pasiekach, bo przecież nic się nie stanie. Chociaż nie wiem, obejrzę jutro cały film, tylko jeśli ja miałbym gdzieś budynek daleko od domu, to starałbym się tak sieć podłączać, żeby nie było mowy o zwarciu, a nawet jeśli wyjeżdżałbym z miejsca, to korki wyłączyć. No ale na podpalenie nie ma rady, tylko ewentualnie monitoring/fotopułapki i wyrwać gówniarzowi nogi z du*y.

Link to comment
Share on other sites

A niektórzy beztrosko grzałki podłączają na pasiekach, bo przecież nic się nie stanie. Chociaż nie wiem, obejrzę jutro cały film, tylko jeśli ja miałbym gdzieś budynek daleko od domu, to starałbym się tak sieć podłączać, żeby nie było mowy o zwarciu, a nawet jeśli wyjeżdżałbym z miejsca, to korki wyłączyć. No ale na podpalenie nie ma rady, tylko ewentualnie monitoring/fotopułapki i wyrwać gówniarzowi nogi z du*y.

To prawda że nic nie napisała o przyczynach pożaru :( Ale też obejrzyj  jej filmy  wstecz o węzie na YT , bo zdaję się jakieś niejasności co do przyczyn tego pożaru dalej są  ?????? ^_^

Ale mile zaskoczyła mnie solidarność ludzka  i pomoc dla pogorzelców szczególnie w tym okresie przedświątecznym :) 

Oby to nikomu z nas się nie przydarzyło .

Link to comment
Share on other sites

Tylko pamiętajcie, zawsze dmuchać na zimne. Nie wszystko się przewidzi, czasem tragedia jakaś się stanie, ale zabezpieczać tyłki jak tylko się da. Z tego co w filmiku mówi, to było zwarcie w instalacji, dla tego też zawsze na instalacji nie wolno oszczędzać, no chyba, że ktoś ma szopkę z taczką drewna i mu nie szkoda. Korki wyłączać w oddzielnych budynkach, często się nie chce, ale wtedy bywa tak jak na filmie.

Edited by Emik3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Wiatrówki i odstrzeliwać drony, kilka dronów zleci i przeniosą się w nowe miejsce, taki sprzęt grube tysiące kosztuje, nie taka popierdółka, ale taki profesjonalny i do tego kamera dobra z noktowizją.

Link to comment
Share on other sites

Wiatrówki i odstrzeliwać drony, kilka dronów zleci i przeniosą się w nowe miejsce, taki sprzęt grube tysiące kosztuje, nie taka popierdółka, ale taki profesjonalny i do tego kamera dobra z noktowizją.

Nie wiem czy wiatrówka ma taki zasięg ???? A swoją drogą złodzieje są "kulturalni"  ;)  i ramki po odwirowaniu ustawili na miejsce z powrotem . Druga sprawa to ustawianie gdzie popadnie po lasach pasiek bez żadnego zabezpieczania ??? Przy dzisiejszych możliwościach i cenach elektroniki ? skoro złodzieje wykorzystują drony :o  a pszczelarz jak ćwierć wieku temu nic nie kuma i beztrosko liczy na szczęście albo na naszą policję :D która ma ważniejsze sprawy :D  jak spisywanie zadających niewygodne pytania na spotkaniach wyborczych  :D albo ochranianie kiboli !!!!! na meczach. Takie to dzisiaj mamy czasy  :angry: 

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zastanawiające jest to, że niby kradną miód, ale w praktyce ramki odnoszą. Pszczoły przy tym znikają. Ramek by nie wyciągali, jak by pełne nie były więc 2x tego samego ula w kilka dni nie mogą okraść. Coś tu się kupy nie trzyma. A zasięg 50 metrów wiatrówka ma, jak latają czy wiszą nisko nad domami to by sięgło. Co do filmowania i kamer to znajomym okradł gość mieszkanie, wiedzieli kto i mieli na nagraniu a sąd stwierdził, że nie jest to wystarczający dowód, dla tego też najlepiej zrobić samosąd ale po cichu. Złodzieje raczej nie rozgadywali znajomym, że będą w okolicy o takiej porze żeby kraść więc jak by ktoś im nogi połamał, to by raczej nikt nie dochodził sprawiedliwości w sądzie bo i jak jak przecież nikogo o tej porze w tamtym miejscu nie było.

Link to comment
Share on other sites

Bo nagranie że ktoś jest w pasiece nie jest dowodem że ukradł miód . On tylko oglądał  pasiekę :D.

  To tak jak z złodziejem samochodowym  , on nie chciał  ukraść samochodu , tylko chciał się przejechać :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

marcino91

Dobrej jakości miód i dobrze przechowywany nie ma prawa się zepsuć. Bierz przykład z Gruzinów, 5500 letni miód i zdatny do spożycia (znaleziony 170 km na zachód od Tbilisi). W mojej opinii, to co jest w marketach nie można nazwać miodem, ale wyrobem miodo-podobnym. Uważam, że każda firma, która miesza miód zza granicy, wyrządza ogromną szkodę polskiemu pszczelarstwu i pszczelarzom. Chodzi mi tutaj o miody "z poza UE" oraz przemyt z Chin i Indii. Po aferze z mięsem powinni się za te miody wałowane zabrać.

Edited by Xpand
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.