Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione w necie...


Recommended Posts

marcino91

 Uważam, że każda firma, która miesza miód zza granicy, wyrządza ogromną szkodę polskiemu pszczelarstwu i pszczelarzom. Chodzi mi tutaj o miody "z poza UE" oraz przemyt z Chin i Indii. Po aferze z mięsem powinni się za te miody wałowane zabrać.

Za cały rynek  .. . To co  opisują ostatnio ( Biedronka ) , a o czym rolnicy i producenci od dawien dawna mówią , to jeden wielki skandal i przyzwolenie na niszczenie naszego przemysłu rolno -spożywczego. Jak już napisałem to gdzieś na tym forum , nie mam nic do ziemniaków z izraela , miodu z Chin , tylko niech to będzie jasno i czytelnie zaznaczone , a nie podszywanie się pod krajowych producentów. I jeszcze jedno , ,,Producent  Polski "  to  min 51% kapitału polskiego , to moje zdanie.

Odpowiednim służbom  łatwiej jest ukarać babcię za brak czegoś tam , niż zadrzeć z potentatem , bo na to nie ma przyzwolenia od władz. Smutne, ale prawdziwe.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą jaka powinna być ta data minimalnej trwałości? Rok? a może dwa lata?

Miód nie ma okresu przydatności , tylko minimalny okres przydatności do spożycia !

I ten wynosi wg obowiązujących przepisów 3 lata od daty ...rozlewu .

Zaokrąglony do końca trzeciego roku kalendarzowego .

Czyli rozlany w słoiki w marcu 2018r. ma termin minimalnej trwałości do końca 2021r.

Ten sam miód wlany po miodobraniu w maju 2018r. w wiadro ,

a następnie  zdekrystalizowany, i wlany do słoika dzisiaj

będzie miał termin minimalnej przydatności do spożycia : koniec 2022r.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tak samo jak mi zostaną jakieś resztki miodu starszego jak dwuletni , to zostaje on przerobiony na miód pitny. Ale mam też jeden litrowy słoik miodu gryczanego , jedynego gryczanego jaki udało mi się zebrać na moim pasieczysku , i mam ten słoik już ponad 10 lat  i nic niepokojącego pod względem jakości z nim się z nim  nie dzieje  i używam go tylko do nalewek ze spirytusem na Świąteczny stół :D

Link to comment
Share on other sites

mam też jeden litrowy słoik miodu gryczanego

I ja też mam jeszcze jeden słoik miodu gryczanego

 

nic niepokojącego pod względem jakości z nim się z nim  nie dzieje

A mnie niepokoi ... że został ostatni :D 

A mam zamówienie na 11 sztuk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za cały rynek  .. . To co  opisują ostatnio ( Biedronka ) , a o czym rolnicy i producenci od dawien dawna mówią , to jeden wielki skandal i przyzwolenie na niszczenie naszego przemysłu rolno -spożywczego. Jak już napisałem to gdzieś na tym forum , nie mam nic do ziemniaków z izraela , miodu z Chin , tylko niech to będzie jasno i czytelnie zaznaczone , a nie podszywanie się pod krajowych producentów. I jeszcze jedno , ,,Producent  Polski "  to  min 51% kapitału polskiego , to moje zdanie.

Odpowiednim służbom  łatwiej jest ukarać babcię za brak czegoś tam , niż zadrzeć z potentatem , bo na to nie ma przyzwolenia od władz. Smutne, ale prawdziwe.

Witam. No coz globalizacja zwycieza i nic tacy maluccy jak my nie maja do powiedzenia.  W Kanadzie nie jest inaczej.  Dwoch głównych dystrybutorow miodu nie kupuje kanadyjskiego miodu bo taniej w brazyli, chinach itd.  Mieszaja z odrobina kanadyjskiego i sprzedaja jako No.1 Kanada.  W magazynach obecnie jest setki tysiecy ton i pewnie zostanie na przyszly rok.  Wielu zawodowych pasiek nie przetrwalo tego sezonu bo straty zimowe dochodzily do 70% i miodu tez nie ma kto kupic.  Podobnie jest z winem.  Wystarczy tylko 10% rodzimego wina i juz sprzedaje sie go jako lokalne.   Obecnie juz nawet nie pisza z kad to pochodzi tylko dla kogo zostalo zrobione.  Ja jestem mala myszka ale nie narzekam bo mam pyszny miodzio i ludzie chetnie zaplaca nawet trzy razy wiecej jak w sklepie. No ale oczywiscie jak bym mial tony to by to inaczej wygladalo.  Powodzenia 

Link to comment
Share on other sites

Z tymi zdolnościami matematycznymi pszczół to nie do końca tak .

To zwyczajna manipulacja .

 

To tak  jak ja dwadzieścia kilka lat temu  na kilkudziesięcioosobowej imprezie rodzinnej

udowodniłem , że moja trzyletnia córka  liczy w pamięci miliony !

Na głos zapytałem ją ile to jest 99 milionów podzielić na 33 miliony .

Córka bez zawahania odpowiedziała "tsy" .

Policzyła ?

Nie ... Ja po prostu wiedziałem , że to jedyna cyfra , którą zna , bo nauczyła się jej odpowiadając ile ma lat :)

 

Dokładnie z tym eksperymentem z pszczołami .

To nie matematyka , tylko manipulacja . zdolność pszczół do uczenia się/ zapamiętywania drogi do "pożytku" . .

Zamiast matematyki można użyć różnych kwiatków , kolorów , lub zdjęć samochodów .

Wtedy pszczoły bezbłędnie się nauczą np rozpoznawać typy czołgów , flagi państw  , lub odróżnią stare samochody od nowych  ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zdaje się , że przez jakiś czas miód już mi nie będzie znikał z uli .
Główny podejrzany wczoraj dał popis i chyba w tym sezonie miodu już nie popróbuje :D
 http://bisztynek.wm.pl/595958,Policjant-przestrzelil-opone-w-aucie-kompletnie-pijanego-kierowcy.html

Link to comment
Share on other sites

Robi znajomy wyjdzie na wolność na następny sezon. Swoją drogą po tych płytach nie da się zbyt szybko uciekać, koło Twego rancza faktycznie jak na dzikim zachodzie.

Link to comment
Share on other sites

Robi znajomy wyjdzie na wolność na następny sezon.

Swoją drogą po tych płytach nie da się zbyt szybko uciekać, koło Twego rancza faktycznie jak na dzikim zachodzie.

To raczej dziki wschód :rolleyes:

 

Za szybko nie wyjdzie .

Działał w warunkach recydywy . :ph34r:

Doszła ucieczka i czynna napaść na policjanta .

Że o narażaniu życia sąsiada i jego dziecka (pasażerów)  nie wspomnę .

Na wsparcie przyjechali drugim radiowozem policjanci Bartoszyc (30km.)

Później dojeżdżali następni kolejnymi cywilnymi radiowozami .

Więcej było we wsi policjantów jak mieszkańców.

 

Po  przejeździe prowadzącego w tym wyścigu  jeszcze przez kilka minut w powietrzu unosił się smród palonej gumy :lol:

Wiesz jak wygląda ta droga . A już od co najmniej 2 km. było słychać nie tylko syrenę , ale i zagłuszający ją łomot felg po  drodze .

Link to comment
Share on other sites

Kolego to dobrze zarobiles bo po co przeplacac za invert?

 

Jeśli chodzi o ekonomię to jak najbardziej, bo np za 1000 kg cukru wyszło mnie 1400 zł, a analogicznie za suchą masę invertu zapłacę 4200 zł. Ale z czego dowiadywałem się to te promocje często były czystkami magazynowymi oraz zachęta do kupna innych produktów na których mogą odbić, bo w końcu limit na paragonie o tym świadczył

Link to comment
Share on other sites

Zdaje się , że przez jakiś czas miód już mi nie będzie znikał z uli .

Główny podejrzany wczoraj dał popis i chyba w tym sezonie miodu już nie popróbuje :D

 http://bisztynek.wm.pl/595958,Policjant-przestrzelil-opone-w-aucie-kompletnie-pijanego-kierowcy.html

Rzeczywiście dziki wschód  ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ciekawostka z sieci - drapieżna larwa pospolitego u nas złotooka (Chrysopa sp.) przeszukująca dennicę w ulu.

https://www.youtube.com/watch?v=wzBuCcEOZkQ

Może dołączy do grona naszych sprzymierzeńców - obok zaleszczotka (Chelifer cancroides), w walce z dręczem pszczelim (Varroa destructor) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.