Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Odkłady z uli wielkopolskich do Dadantów 1/2.


Recommended Posts

Witam kolegę ze Snovska .

Mam nadzieję Dmitry , że zabawisz u nas dłużej i z pierwszej ręki będziemy mieli wiadomości co jest prawdą ,a co mitem w opowieściach dotyczących pszczelarstwa Ukraińskiego .

I tak kak skazał Daro jesli Tiebie luczsze , to piszi pa russki a my pierewiediom .
Ja dumaju , szto Ty toze wa wremia sowietskowo sojuza tak kak my obiezatielno uczyłsia pa russkij !? ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Nie poniał. Piszy ruskimi bukwami pierewiedziem . :D

Zdałem sobie sprawę, że Tajden pisał o żółto-czerwone Karpatki (Рыжая-rosyjski, Руда-ukraiński). Karpatka czarny, czasem z żółtej spódnicy.

 

 

 

Witam kolegę ze Snovska .

 

Mam nadzieję Dmitry , że zabawisz u nas dłużej i z pierwszej ręki będziemy mieli wiadomości co jest prawdą ,a co mitem w opowieściach dotyczących pszczelarstwa Ukraińskiego .

 

Chętnie z tobą porozmawiać. Chcę się nauczyć z doświadczeń polskich pszczelarzy, i mówić o pszczelarstwa na Ukrainie

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Chętnie z tobą porozmawiać. Chcę się nauczyć z doświadczeń polskich pszczelarzy, i mówić o pszczelarstwa na Ukrainie

 

Czytaj co już zostało napisane .

Pisz i śmiało pytaj jak chcesz coś jeszcze więcej wiedzieć  .

A w wolnych chwilach opowiedz nam o Waszym pszczelarstwie .

 

Link to comment
Share on other sites

Bogdan wiem  skąd jest Tajaden , mam jego adres i telefon. :D Czy ma ule , tego nie wiem.

Ja też znam Jerzego osobiście .

Nie jest anonimowy .

Andrzej (qq) wstawił nawet na wiosnę zdjęcie Jerzego przy moim stoisku z wiadrami i węzą w Przysieku k./Torunia .

Jerzy był u mnie wczesną wiosną na ranchu i miał na samochodzie (bus) ule . Wziął je by mi pokazać jakie kupił na Ukrainie i żeby zapytać mnie o opinię o nich .

A , że jest bardzo dociekliwy i chce znać opinie kilku osób o tym samym , żeby wyrobić sobie swoją własną opinię , to raz będzie to zaletą , ale czasem może być wadą .

Ale któż z nas nie ma żadnych wad ? Każdy jest inny i choć wszyscy ogólnie się lubimy , to czasem nawet wśród przyjaciół pojawiają się zgrzyty i różnice zdań .

Wystarczy jednak spotkać się . Przedyskutować temat , wychylić wspólnie browara (Z Tajdenem nie można bo od wielu lat jest sportowcem i abstynentem) i wszelkie animozje odchodzą w przeszłość .

 

Czy wy się kurw... musicie ciągle kłócić?!!! Każdy najmądrzejszy i wszystko wie, miał, widział, zrobił. A siądźcie wreszcie na du**e i nie pitolcie jak stare babki.

I tego się trzymajmy .

Święta idą . Troszkę , zadumy , refleksji i przemyśleń nad przemijaniem . Czy potrzebne nam zgrzyty ? Czy warto ... ?

I tak w spokoju , czy w złości przyjdzie dzień , że zostawimy to wszystko na ziemskim łez padole ...

  • Lubię 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

 

Nigdy nie uwierzę, że jest na tym forum (i na jakimkolwiek forum), pszczelarz, który pisze o różnych szczegółach pszczelarstwa, wypytuje się innych pszczelarzy, bo uczy się tego fachu, przez 5 lat, a nie ma pszczół.

Jak takiego znajdziesz, to oddam Tobie 18 uli (trzy pasieki)...których nie mam... :lol:

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie uwierzę, że jest na tym forum (i na jakimkolwiek forum), pszczelarz, który pisze o różnych szczegółach pszczelarstwa, wypytuje się innych pszczelarzy, bo uczy się tego fachu, przez 5 lat, a nie ma pszczół.

Jak takiego znajdziesz, to oddam Tobie 18 uli (trzy pasieki)...których nie mam... :lol:

Cztery lub trzy lata temu przez dwa lata pisałeś na forum Michałów nie mając w ogóle ani pszczół, ani uli.

Nawet proponowałem, żeby zrobić Cię pszczelarzem roku za to, że nie miałeś pszczół a pisałeś dużo.

A twoich uli z tych trzech pasiek nie chcę, - bo swoich  muszę się pozbywać. :D

Link to comment
Share on other sites

Pozbywać ? z racji tego że za dużo , czy nowy typ ula w pasiece ?

Ja już pozbyłem się starych warszawiaków i uli Ostrowskiej , bo za ciężko się w nich pracowało , chociaż warszawiak był prawie bezobsługowy , ale problem ze sprawdzaniem  osypu warozy i zabiegami higienicznymi i ciasnota w ulach.

Link to comment
Share on other sites

 

Witam pszczelarze.

Moje pszczoły żyją w uli na 8 ramek 435 x 145. Gdy przeszedł z ramą 435 x 300 jest podniesiona 2 ramek. Królowa czerwiła do góry. Później przeniósł ramki 435 x 300 na starcie.
Nie popełnij tego błędu - rudy Karpatka nie dzieje.

Ruda karpatka, to hybryda karpatki z carnicą.

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo prawdopodobne, że Karpatka - ludność karniky, ukraińskim stepie - ludność makedoniky. Linki Daro - twierdzi, że Gajdar miał tylko karpatkoyu. To nie jest do końca prawdą. W karpatky kilka różnych linii - Vuchkivska, Rakhivska, Goverla, Synevyr Halychanka, linia 100 i innych.

 

Найбільш вірогідно що карпатка - популяція карніки, українська степова - популяція македоніки. Посилання Daro - стверджує що карпаткою займався лише Гайдар. Це не зовсім так. У карпатки є кілька різних ліній - Вучківська, Рахівська, Говерла, Синевир, Галичанка, лінія 100 та інші.

Link to comment
Share on other sites

Ruda karpatka, to hybryda karpatki z carnicą.

Co ciekawe, pan powiedzieć o tych hybryd?
Mam zamiar wycofać się z karniky królowej i trutnie karpatky. W następnym roku, a wręcz przeciwnie.
 
Цікаво, що можете розповісти про такі гібріди?  
Планую виводити маток від карніки, а трутні карпатки. Наступного року навпаки.
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem jak kto co nazywa , Karpatka - biologicznie carica. A reszta to banialuki jak u nas - Zosia , Super , Marysia. Nie mi oceniać systematykę pszczół.

P.S. Miałem ZOO w pasiece. Wyrosłem z tego . Krainka . Od Bartnika też bym nie kupił. :D

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.