Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Koszulki dla pszczelarzy


BeeYourself

Recommended Posts

Łącząc pracę zawodową z pasją do pszczół powstał pomysł stworzenia profesjonalnego sklepu z odzieżą z pszczelarskimi nadrukami. Osobiście znalazłem tylko jeden taki projekt w Polsce z dość małym asortymentem.

 

Co sądzicie o tym projekcie, czy pszczelarzom są w ogóle potrzebne takie produkty?

 

Na chwilę obecną powstały pierwsze wzory koszulek.

 

Poniżej link do sklepu:

 

http://beeyourself.com.pl/

 

Link do serii koszulek szef pasieki:

 

http://beeyourself.com.pl/str,342.html

 

Oraz link do strony projektu na fb:

 

https://www.facebook.com/BeeYourself-153426968448411/

 

Z góry dziękuję za każdą opinię     :D

Link to comment
Share on other sites

Jak cena nie przekroczy 30 zpn. No i te szef to ....... U mnie są szefowe , mają argumenty .Odzież robocza z nadrukiem też do bani bo w krzakach nikt nie widzi. :D 

Cena jest nierynkowa . Koszulka z godłem 26 zpn.

Link to comment
Share on other sites

Co tu dużo szukać .
Na alledrogo jest do bólu ofert typu http://allegro.pl/koszulka-t-shirt-z-nadrukiem-zdjeciem-prezent-s-i5755045224.html
To jest cena uwzględniająca prowizję allegro i skalkulowana dla 1 sztuki !
Przy zamówieniu kilku sztuk cena spada .
Zamawiałem 3 indywidualne koszulki pszczelarskie (Każda inna - nadruk z przodu i z tyłu) i płaciłem ok 20zł./szt.
Czy są gorsze ? Nie mnie oceniać . . .
plon84.JPG

Taka masówka  jak koszulka "Szef pasieki" być skalkulowana na poziomie kilkunastu złotych .
Ale jest już taki trend w naszym kraju , że jak coś ma być dla pszczelarzy , to musi być drogie !
Przykład ... obieraczka do ziemniaków firmy Wilara  po ok 200zł. http://allegro.pl/litewska-tarka-elektryczna-do-warzyw-ziemniakow-i6562277523.html
Te same urządzenie tylko z prymitywniejszą od noża  tarczą do pierzgi sprzedawane dla pszczelarzy jako maszynka do pierzgi kosztuje już 800-900zł.
https://lyson.com.pl/akcesoriapszczelarskie/2534-Mlynek-do-pozyskiwania-pierzgix-2059766047512.html

Link to comment
Share on other sites

Panie Robercie, po pierwsze to o jakiej "masówce" możemy mówić, klient zamawiający u mnie koszulki kupuje pojedyncze sztuki a nie zamawia ich hurtowo. Po drugie koszulki, które są oferowane drukowane są w innej technologii,  nadruk jest wytrzymalszy lecz produkt droższy. Cena o której napisał daro to koszt jaki ja muszę wydać na koszulkę więc rzecz jasna nie jestem w stanie w takiej cenie ich sprzedawać. koszulki z godłem za 26 zł produkowane są w tysiącach sztuk i skierowane są do dużo szerszej grupy odbiorców. Cena koszulek nie ma nic wspólnego z tym, że dla "pszczelarzy musi być drogo", jest to poprostu cena w jakiej jeszcze opłaca się to produkować. Słoik miodu w biedronce kosztuje kilkanaście złotych, a w jakiej cenie Panowie sprzedają swój miód? Proszę wziąć pod uwagę, że na stworzenie takiego sklepu potrzeba pracy oraz pieniędzy, jego utrzymanie też kosztuje, sprzęt oraz oprogramowanie graficzne też do tanich nie należy. Od sprzedaży trzeba zapłacić także podatki. Jeśli chce się zrobić coś profesjonalnie to niestety są z tym związane koszty i dużo włożonego czasu. Jeśli ceny okażą się nierynkowe,  projekt po prostu zostanie zamknięty. 

Link to comment
Share on other sites

 o jakiej "masówce" możemy mówić, klient zamawiający u mnie koszulki kupuje pojedyncze sztuki . 

Tak . Tylko , że te koszulki są stworzone wg. jednego szablonu w większej ilości .

Wchodzi się do sklepu i kupuje jedną z wielu .

Podaję numer produktu i z całej półki takich samych koszulek dostaję jedną .

 

Przykład:

Sprzedam kobiecie sukienkę za 1000zł.

I sprzedam jeszcze 500 kobietom po jednej takiej samej sukience

Czy to będzie masówka , czy nie ?

Przecież każda kupiła tylko jedną sztukę !

 

Co innego jak przyjdzie zamówić sukienkę gdzie trzeba wziąć z niej miarę , zrobić projekt .

Wnieść poprawki i będzie zrobiony tylko jeden taki - niepowtarzalny egzemplarz .

Zapłaci za nią np 5000zł.

 

Ta pierwsza jak spotka na balu u prezydenta trzy kobiety w takich samych sukniach , to będzie musiała to przełknąć , bo kupiła produkt masowy robiony seryjnie .

Ta druga się wścieknie i co bardzo prawdopodobne poda krawca do sądu !

 

 

Z góry dziękuję za każdą opinię     :D

Taka jest moja opinia .

Mógłbym nie pisać co myślę , bo każdy ma prawo cenić swój towar i swoją pracę po swojemu .

Ale jak ktoś prosi o opinię co ja o tym myślę , to piszę to co myślę :D

Link to comment
Share on other sites

Panie Robercie, o masówce mówił Pan w sensie obniżenia kosztów produkcji. Natomiast proszę zwrócić uwagę, że produkt skierowany jest do pszczelarzy wiec bardzo wąskiej grupie. Na chwilę obecną dostępnych jest kilka wzorów nadruków a docelowo ma ich być kilkadziesiąt, dostępne są koszulki damskie i męskie a każdy wzór dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych oraz kilku rozmiarach. Jeśli chciał bym masowo wyprodukować wszystkie możliwe kombinacje to musiał bym wyprodukować zapewne więcej koszulek niż jest pszczelarzy w Polsce. Wiec nie ma możliwości obniżenia ceny masową produkcją. Projekt powstał ponieważ sądzę,że w pszczelarstwie brakuje pewnego oderwania, a jak by nie było pszczelarska marka odzieżowa była by jakąś nowością.

Jak najbardziej dziękuję za Pańską opinie lecz po pierwsze nie wszystko sprowadza się do pieniędzy, tym bardziej, że nie oferuje nikomu koszulek po 100 czy 200 złotych a 42 złote nie jest jak to opisujecie kosmiczną ceną za taki towar. Po drugie stwierdził Pan, że koszulki tyle kosztują bo chcę z pszczelarzy zedrzeć. Moja rodzina zajmuje się pszczelarstwem od 3 pokoleń i ja także jestem pszczelarzem wiec trochę mnie to ruszyło. Serdecznie dziękuję za Pańską opinię i doceniam, że poświęcił Pan dla mnie swój czas. Chciał bym tylko aby Pan zrozumiał, że cena wynika z progu opłacalności a nie chęci dorabiania się na pszczelarzach.

Link to comment
Share on other sites

Panowie i Panie  ;) , nikt nie poruszył kwestii jakości co dla mnie jest sprawą pierwszorzędną, te koszulki mogą kosztować 40-50 zł byleby nie były do wyrzucenia po miesiącu noszenia i kilku praniach. ja do dziś chodzę w koszulce kupionej 5 lat temu na targowisku produkt polski super jakość ekstra materiał w dotyku nie mechaci się stójka się nie rozwleka po prostu super a prana była kilkadziesiąt razy. Tania nie była ale i tak wychodzi taniej niż kilka szt szajsu z bazaru, każdy robi jak uważa, ja sobie chyba kupię jedną dla siebie i druga dla zony, wolę dać zarobić polakowi i do tego jeszcze pszczelarzowi :D.

 

Ps. pomyśl kolego o koszulkach dla dzieci z jakimś fajnym motywem, wziął bym dla moich chłopców  :D

Link to comment
Share on other sites

Najprościej było by napisać poprostu, że koszulki są super jakości. Lecz lepiej opisać technicznie jak rzecz wygląda. Same koszulki wykonane są z bawełny o gramaturze 190 g/m2. Koszuli nie rozciągają się ani nie deformują. Nadruk na chwilę obecną wykonywany jest w technologii DTG, koszulki w miejscu nadruku nie są sztywne, oraz "oddychają". Nadruk na koszulkach jest trwały, oczywiście zachowując zasady prania oraz prasowania odpowiednie dla technologii zwiększymy jego żywotność a koszulka będzie tak samo wyglądała nawet po kilkudziesięciu praniach.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.