Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam z pasiek Snow

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1733 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

No i git ja się może pobawie w przyszłym roku w chodowle

A czemu one mają takie naprzemiennie wąsy

ps. Ciekawe jak to przetłumaczy ;) no chyba ze ktoś mu pomoże ;)

To rozwiązanie widziałem również u nas i na ramce wielkopolskiej.Po zakończonym sezonie z ulików weselnych wyciągasz składasz do kupy ramki i  dawaj na dowolną rodzinę.Poco wycinać rameczki topić niszczyć czerw itd...

Łatwiej również zasiedlić uliki na wiosnę,wyciągasz na wiosnę  z ula rozkładasz na małe rameczki już z pszczołami wkładasz do ulika weselnego i gotowe.Panimajesz?PK   

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Aby z 3 zrobić jedną . Wąsy na zakładkę.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Dobry jest ten siverit :D , ciekawe rozwiązanie pierwszy raz to widze i nie głupie powiem, ehhh człowiek sie uczy całe życie :)

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1733 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Dobry jest ten siverit :D , ciekawe rozwiązanie pierwszy raz to widze i nie głupie powiem, ehhh człowiek sie uczy całe życie :)

Jeszcze prościej to przerobić półnadstawkę żeby wchodziły małe ramki z ulika weselnego w dwu rzędach i ten sam efekt. B) PK

morzedzungli

morzedzungli

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów
  • Imię:Karol
  • LokalizacjaSulęcin
  • Typ ula:Wlkp

Witaj Siverit, ciekawe rozwiązanie z ramkami do ulików weselnych

Karol

Nie ma złych pszczelarzy, są tylko źli hodowcy matek.

siverit

siverit

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów
  • Imię:Dmitro
  • LokalizacjaUkraine
  • Typ ula:8 ramek 435 x 145

d97a9070b312.jpg

Aby uczynić go bardziej zrozumiałym. Zrobiłem fotograf ramek po montażu. Blisko ramek 1/2 Dadant.

Чтобы было понятней. Сделал фотографию рамочек после сборки. Рядом рамки 1/2 Дадана.

Zrobiłem zdjęcie ramek po montażu. Blisko ramek 1/2 Dadant. fotograf

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaMazury
  • Typ ula:Dadant

Tutaj, na tym filmie widać jak Romek używa takiego patentu.

https://www.youtube....h?v=Fy16MjsEffM

wlodek2055

wlodek2055

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 postów
  • Imię:włodek
  • LokalizacjaCzyżemin k.Łodzi
  • Typ ula:wielkopolski warszawski poszerzany

ja mam podobne /2 szt na jedną całą wp.-ską/ ....patrz w mojej galerii

Pasieczka

Pasieczka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • Imię:Janusz
  • LokalizacjaUSA
  • Typ ula:Warszawski / Langstroth
Co dalej Siverit porabiasz???

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 184 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Jestem pszczelarzem - początkującym. Moje pszczoły żyją w północnej części Ukrainy, nad malowniczym brzegiem rzeki Snów.
Jego niewielka pasieka, wywożę do akacji, gryki i słonecznika. Bzhilnytstvi zainteresowany optymalnej pracy w pasiece.
Zrobiłem polistyrenowe ule 8 ramek 1/2 Dadana. Moje pszczoły lokalne i krainka.

Witaj Dimitro.  Ja tez jestem poczatkujacy, ale widze ze prowadzimy podobna gospodarke w pasiece.  Juz kiedys pisalem o osimiu ramkowych korpusach i ich zaletach.  Korpusy te sa coraz bardziej popularne w USA.  Jakos nie moge otworzyc twoich zdiec. ;-(   Ja tez stosuje ramki dzielone.  Kiedys zrobilem korpusy na 1/2 Dadant ale szybko przeszedlem na 3/4.   Ramki 3/4 sa bardziej popularne w Kanadzie.   Powodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!