Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pszczoła Elgon


wlodek2055

Recommended Posts

ale czego ja mam zazdrościć mając trzeci sezon pszczoły? miałem od niego matki UN i więcej mieć ich nie chce 

 

dobry hodowca wcale się reklamować nie musi bo go sami znajdą

 

przyjdzie czas będzie i reproduktorka

 

Trzy sezony - to akurat tyle ile potrzeba do rzetelnej i wiarygodnej oceny matki i pszczół po niej.

Link to comment
Share on other sites

jak jest agresor rodzina to nie ma juz u mnie prawa bytu żeby to jeszcze miodnością nadrabiała!

 

ja wiem że Pan lubi "czekać" na to co się w pasiece wydarzy

 

po 3 sezonach z takimi rodzinami można sobie tak spierdzielić sytuację w pasiece że kolejne 5 nam nie pomoże żeby wyjść z bagna no chyba że się kupuje tylko matki UN... no ale jak takie jak ja miałem to powodzenia ( więc dla mnie to głupota )

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem tylko naturalne unasienianie matek jest dobre a najlepiej uwierzcie mi moi drodzy do odkładu wstawić kilka mateczników w jednakowym stadium rozwojowym, pszczoły wiedzą która matka jest najlepsza.A jak ją już wybiorą to taka matka u mnie wytrzymuje do 5 lat .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem tylko naturalne unasienianie matek jest dobre a najlepiej uwierzcie mi moi drodzy do odkładu wstawić kilka mateczników w jednakowym stadium rozwojowym, pszczoły wiedzą która matka jest najlepsza.A jak ją już wybiorą to taka matka u mnie wytrzymuje do 5 lat .

Wystarczy, że w tym odkładzie będą pszczoły które wcześniej były w nastroju rojowym i jak im nie przeszło, to będą z niego wychodzić roje jak szklanka i w odkładzie też zostanie szklanka.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem co wy macie z tym rojeniem w w tym sezonie na 45 rodzin wyroiła mi się jedna rodzina. Poza tym mam założone poławiacze pyłku co częściowo ogranicza dostęp do nadmiaru białka i możecie wierzyć lub nie na 45 rodzin wyroiła mi się jedna! :D I tak was kocham za wasze wypowiedzi i współczuje skakania po drzewach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.