Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jak poprawnie ewidencjonować sprzedaż miodu?


Recommended Posts

.......................Obecne za  kontrole tą  pobiera się opłatę na podstawie Dziennika Ustaw z 2013 roku Pozycja 388  rozporządzenie w sprawie opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną Pkt.28."( Nie uchylone) Też Se doczytaj z zrozumieniem .................

 

Wiesz Boddan, bardzo lubię takie dyskusje na forach internetowych, a to dlatego, aby pobudzić do myślenia co niektórych sympatyków "wiedzy internetowej" (nie odbieraj tego broń Boże do siebie).

Z zacytowanego prze Ciebie Dziennika Ustaw wynika, że "nadzór, o którym mowa w poz. 28 załącznika nr 1 do rozporządzenia, nad działalnością związaną ze sprzedażą bezpośrednią produktów pochodzenia zwierzęcego pobiera się od podmiotu prowadzącego tę działalność;"

Czy pszczelarz posiadający np. 20 rodzin i prowadzący sprzedaż bezpośrednią, jest podmiotem prowadzącym działalność w rozumieniu prawa ?

Może ktoś podsunie odpowiedni przepis prawny definiujący sformułowanie "podmiot prowadzący działalność".

Link to comment
Share on other sites

To nie liczba uli a zarejestrowanie sprzedaży bezpośredniej powoduje kontrolę. Nie zarejestrujesz sprzedaży = nie masz kontroli. Możesz mieć 1000 , przy sprzedaży do skupu to skupujący odpowiada za jakość miodu.

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałem kontrolę PIW i zapłaciłem za 45 min kontroli wg stawki 56,50 za godzinę czyli jakieś 42,38 PLN.

Kontrole mam co roku. Wcześniej dzwonią i się umawiają. W tym roku zadzwonili rano koło 8:00 czy mogą być na 10:00. Powiedziałem, że jestem w trakcie wirowania miodu i czy to nie będzie przeszkadzało? Nie było z tym problemu, poza tym widzieli jak faktycznie to wygląda. 

Trzeba mieć badania wody i zaświadczenie od lekarza (przestały obowiązywać książeczki ds Epidemiologiczno-sanitarnych) oraz zeszyt, w którym podana jest ilość sprzedanych produktów pszczelich w danym miesiącu, bez kwot tylko np. (Styczeń: miód 100 kg, kit pszczeli 1 kg, pyłek 10 kg itp)

 

Protokół był sporządzony ma miejscu, jeden egzemplarz u mnie drugi zabrali.

 

Kontrola ma sprawdzić stan pracowni, czystość, stan urządzeń, miejsce przechowywania opakowań na miód, miejsce konfekcjonowania miodu...

 

Jednym zdaniem: nie ma się co bać

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba mieć badania wody i zaświadczenie od lekarza (przestały obowiązywać książeczki ds Epidemiologiczno-sanitarnych) oraz zeszyt, w którym podana jest ilość sprzedanych produktów pszczelich w danym miesiącu, bez kwot tylko np. (Styczeń: miód 100 kg, kit pszczeli 1 kg, pyłek 10 kg itp)

 

Badanie wody - nawet jak jest z wodociągu???

Zaświadczenie od lekarza - jakiego i o czym?

Link to comment
Share on other sites

Jacek wiem że możesz być mocno sfrustrowany , ale to niestety tak jest. Sprzedaż miodu jako dział produkcji rolnej zakwalifikowano jako sprzedaż wyrobów pochodzenia zwierzęcego i nikt nie pomyślał logicznie i tratują nas tak samo jak producentów mięsa i przetworów mlecznych , a to chyba w przypadku miodu jest duża różnica , chociaż pszczoły też zwierzęta.  Francuzi umieli sobie załatwić marchewkę jako owoc ,  a nasze lizy---py  jakoś nie w przypadku miodu , dlaczego ?  bo na tym korzysta zaplecze lekarze weterynarii 70 zł za kontrole pracowni , za badania i.t.p. i korzystają właśnie zawodowcy , bo eliminują sobie legalnych konkurentów do handlu miodem.

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałem kontrolę PIW i zapłaciłem za 45 min kontroli wg stawki 56,50 za godzinę czyli jakieś 42,38 PLN.

Kontrole mam co roku. Wcześniej dzwonią i się umawiają.

Jak się ma układy "na górze" , to zawsze lżej ;)

U mnie jak dobrze pamiętam , to wet. zapowiedział , że będzie kosztować za rok  100-paręnaście złotych .

Czyli założenie jest , że kontrola będzie dwugodzinna .

Chyba z dojazdem  (30km.) !? :D

Link to comment
Share on other sites

Pytam tak na przyszłość. Sfrustrowany raczej nie jestem  bo miód już sprzedany handlem pokątnym i cały czas pytają czy jeszcze mam.

Tadziu co do reszty Twojej wypowiedzi  - u nas juz tak jest i mała pociecha że masz całkowita rację. Ja cały czas twierdzę że to państwo robi z nas przestępców - najprostsza droga jest zakazana prawem.

Link to comment
Share on other sites

 

Badanie wody - nawet jak jest z wodociągu???

Jeśli z wodociągu nie trzeba

 

Zaświadczenie od lekarza - jakiego i o czym?

Rodzinnego lub medycyny pracy że nie ma przeciwwskazań do pracy przy produktach pszczelich . Konieczne badania na nosicielstwo reszta do uznania przez lekarza.Podobnie jak termin , może być wystawione na rok lub bezterminowo.

Stare książeczki zdrowia jak wystawione są z wpisem że do pracy przy miodzie  bez terminu są aktualne i nie wymagane jest ponowne badanie.

Robert - za dojazd płacisz TY . Podobnie jak za kratkę. Polej dobrze miodu .

To są wymagania prawa unijnego.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli z wodociągu nie trzeba

 

 

nawet z wodociągu trzeba... bo ich badanie jest ważne tylko do zegara... za zegarem oni już nie odpowiadają za jakość wody

 

 

kubek33 robisz badanie wody próbki kału z 3 dni i zanosisz do sanepidu... najpierw idz do nich żeby Ci dali butelkę na wodę i 3 pojemniki na kał... jak wyniki są ok idziesz do lekarza co ma uprawnienia do medycyny pracy dajesz kasę wypisuje świstek i po temacie... książeczka sanepidowska już nie potrzebna

Link to comment
Share on other sites

 

12) Czynności sprawdzające podmiotu prowadzącego sprzedaż bezpośrednią

Podmiot prowadzący sprzedaż bezpośrednią powinien przeprowadzać we własnym

zakresie czynności sprawdzające dotyczące:

- spełniania przez wodę wymagań określonych dla wody przeznaczonej do spożycia przez

ludzi, jeżeli pobiera wodę z własnego ujęcia w procesie produkcji lub sprzedaży

bezpośredniej - co najmniej raz w roku

 

Nadzór na jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pełni Państwowa

Inspekcja

Sanitarna.

Stwierdzenie

przydatności

wody

do

spożycia

przez

ludzi

wykorzystywanej przez podmiot prowadzący sprzedaż bezpośrednią, bez względu na źródło

dostarczanej wody (przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, indywidualne ujęcie

 wody) może być dokonane na podstawie przedłożonych przez ten podmiot wyników badań

jakości wody.

 

W świetle art.7 ust. 1 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi badanie sanitarno-epidemiologiczne przeprowadza lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz wykonujący zadania służby medycyny pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 czerwca 1997r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. z 2004r. Nr 125, poz. 1317 z późn. zm.).

Link to comment
Share on other sites

robiłem miesiąc temu to mówie jak było.... znajoma 3msc temu otwarła salon fryzjerski w środku miasta gdzie cała ulica sklepów i też musiała badać wodę 

Link to comment
Share on other sites

lek wet powiedział że takie mają wymagania... sam zbytnio nie jest w temacie bo u nas mało sprzedazy bezpośrednich robi... jeszcze mi na końcu powiedział że takich ciężkich pytań jeszcze nie miał... ja mu na to że chce wiedzieć dokładnie żeby później problemów nie było

 

no a wcześniej co z nim rozmawiałem to mówię że to nie normalne żebym robił badania wody którą piję... mówię że ta woda to głównie do mycia... on mówi że to wie ale zaświadczenie z sanepidu odnośnie badania wody w miejscowości nie wystarczy bo tak jak pisałem uwzględniane jest do zegara a dalej nie wiadomo jakie są rury w domu... tyle że na wiosce są jeszcze rury z azbestem i jest gitara

 

babka tak samo z sanepidu była w szoku jak jej powiedziałem że muszę dodatkowe badanie robić jak 3msc wcześniej u mnie na wiosce sprawdzali wodę

Link to comment
Share on other sites

Widziałem gdzieś w wymogach , że takie badanie wody musi być , dlatego swojego wet-a zapytałem o to przed odbiorem .
Powiedział , że jak mam wodę z wodociągu , to zaświadczenia nie wymaga :)
I to jest właśnie przykład jak w naszym kraju obowiązują przepisy .
Przepis sobie , a interpretacje każdy wet. sobie .

Jurek - dudi ma odebraną pracownię pasieczną w kuchnio-salonie .
Byłem , widziałem :) 
Piękny wielki otwarty salon z aneksem kuchennym .
Podłoga w parkiecie (może panele !?) , a tylko część kuchenna w płytkach .
Oczywiście żadnej kratki odpływowej.
Pani doktor , która Mu to odbierała bez zmrużenia okiem zaakceptowała .

Trzeba było widzieć grymas mojego wet-a jak mu wspomniałem o wirowaniu w kuchni (hipotetycznie) :D

Link to comment
Share on other sites

To w końcu jak ma być ta kratka w podłodze czy nie ? biggrin.gif  oczywiście żartuję . Ja właśnie walczę z remontem pracowni , glazura już na ścianach jest , teraz pozostała podłoga i chyba dla świętego spokoju wstawią tam od oka kratkę taką ładną z nierdzewki , mam nadzieję że lekarz weterynarii nie będzie mi kazał rozbierać podłogi i udowadniać że tam jest odpływ do kanalizacji biggrin.gif Bo jak  będą co roku kontrole do zawsze może się jakiś nadgorliwy przypieprzyć że nie ma kratki . Ale roboty jeszcze dużo bo zmieniałem dach na budynku pracowni adaptowanym z budynku gospodarczego , wymieniałem stropy i teraz wewnątrz zabawa.

WP2016070_axwepex.jpg

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wypisujecie bzdury drodzy Koledzy w tym dziale. Już wcześniej napisałem: "A tak na marginesie, to jak Ci ktoś coś wytłumaczy, to najpierw upewnij się, że ma rację zanim przekażesz to dalej."

Jedynie daro od czasu do czasu potrafi przytoczyć jakąś podstawę prawną. Piszcie więc o tym, na czym się znacie, czyli o hodowli pszczół.

Link to comment
Share on other sites

irkor to jak przyjdzie do Ciebie PLW to mu wtedy możesz swoje mądrości wylać

 

ja napisałem jakie ja musiałem spełnić wymogi i czego ode mnie wymagał to nie moje widzimisie

 

to tak jak pracować w sklepie i powiedzieć w sanepidzie po co mi badania na nosicielstwo jak i tak kupujący towar macają

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie wody i książeczek zdrowia normuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej :

§ 18. Podmiot prowadzący działalność w zakresie produkcji tusz lub podrobów pozyskanych z drobiu i zajęczaków

przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej sprawdza:

1) co najmniej raz w roku, czy woda spełnia wymagania określone dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,

jeżeli pobiera wodę z własnego ujęcia w procesie produkcji lub sprzedaży bezpośredniej;

2) czy osoby mające kontakt z tuszami lub podrobami pozyskanymi z drobiu i zajęczaków posiadają orzeczenie lekarskie

§ 40. 1. Do produkcji i sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich nieprzetworzonych, z wyjątkiem sprzedaży

bezpośredniej z urządzeń dystrybucyjnych do sprzedaży żywności, stosuje się odpowiednio wymagania weterynaryjne,

o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 5, § 8–10, § 11 ust. 1, § 12–14, § 17 i § 18.

Tu paragraf  40.1. odsyła nas do § 18.

Czyli jak pszczelarz korzysta z  studni to:  co najmniej raz w roku, sprawdza czy woda spełnia wymagania określone dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,- badanie na własny koszt. :wacko: :( :angry:

Kolega cenzor Irkor może  mieć inne zdanie :):P:D

 

 

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Pytać nikogo innego , tylko swojego powiatowego , który będzie robił odbiór i pod jego wytyczne robić .
Jak ktoś chce uderzyć , to kija zawsze znajdzie .
A pokorne cielę dwie matki ssie .
Nie zadzierać , nie udowadniać , tylko na spokojnie zapytać , a później zrobić wg uzyskanych wskazówek .
 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.