Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jak poprawnie ewidencjonować sprzedaż miodu?


Recommended Posts

Napisałem ten temat po to, żebyśmy byli świadomi, naszych praw i obowiązków. Nie wybiegać przed orkiestrę, jeśli to nie jest w naszym interesie. A zrobiła to w Pasiece, pani  Aneta Dziakowskowska i nie jest to w interesie pszczelarzy moim zdaniem.

 Z racji mojego zawodu, przeprowadziłem tysiące kontroli i zawsze miałem szacunek dla ludzi do nich przygotowanych, ich kompetencji i ich asertywności, jeśli zaszła ku temu potrzeba.

Moim zdaniem, my wszyscy biorący w tej dyskusji, bez względu na poglądy i doświadczenia własne o ten temat, jesteśmy bardziej świadomi. :)

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Bo te kontrole to podejrzewanie ludzi o złodziejstwa. Za Hitlera za zabicie świni była kara śmierci i co to dało ? Nic. Wszelkie zakazy nakazy robią rch obciążenia niczego nie załatwiając . Patrz ubojnie , wyrób wędlin , alkoholi i reszty.

P.S. mogłeś zacytować .

Link to comment
Share on other sites

A propos świni i Hitlera, to moja babcia mi opowiadała jak ubili świnię i akurat im partol niemiecki wpadł do domu. Głowę świni schowali do szafki, koło którego oni stali. Gdyby otworzyli tą szafkę, to bym teraz pewnie nie pisał, bo by rodzinę rozstrzelali. Z tego co pamiętam świnie były metkowane i nie mogło nic zginąć, ale oni zrobili drugą, ukrytą chlewnie pod stodołą i tam dla siebie trzymali. Zresztą nielegalne świnie przy partyzantce, to był pikuś:P

Link to comment
Share on other sites

Myślę  że z tymi kontrolami nie chodzi o złodziejstwo czy o przestrzeganie przepisów higienicznych  , ale o zwykłe synekury dla swoich aparatczyków , wszak bodajże za tym optowała partia o korzeniach rolniczych znana ze swoich inklinacji do obsadzania wszelakich stanowisk gdzie się tylko da , i to cały motyw tych intencji.

Link to comment
Share on other sites

 

Myślę  że z tymi kontrolami nie chodzi o złodziejstwo czy o przestrzeganie przepisów higienicznych

Nie , to chodzi o lata komunizmu i myślenie bolszewickie. W normalnym prawie co nie jest zabronione jest dozwolone,  w bolszewizmie na wszystko musi być bumaga. Miód to produkt który sam w sobie ma właściwości bakteriobójcze , nie psuje się. Po ilu latach po wstąpieniu do unii okazuje się że jednak można inaczej. Zapomniano tylko o jednym , co Kukiz 15 proponuje  , że w sprzedaży bezpośredniej kupujący widzi co i u kogo kupuje i jak mu pasuje to psińco całej reszcie do tego. Każda władza obrasta urzędnikami.

Link to comment
Share on other sites

W programie "Szerokie tory" Barbara Włodarczyk rozmawiała z kobietą ze wsi "zabitej dechami" gdzieś w dalekiej Rosji .
I ta kobieta mówi ...
Wy myślicie , że macie wolność i demokrację !?
To u nas jest wolność , a nie u was  .
Wy tam na tym zachodzie wymyślacie sobie jakieś przepisy , procedury , zakazy i musicie ich przestrzegać !
A my ? My nic nie musimy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.